تبیان، دستیار زندگی
نی را سر زندگی‌ام شرط می‌بندم فرانسه به امید قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی به آلمان می‌رود. ستارگان قهرمان جهان در سال 1998 به پایان حرفه ی خود نزدیك شده‌اند و شاید جام جهانی 2006 آخرین فرصت‌شان برای به دست آوردن افتخاری دی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیدان : قهرمانی فرانسه در جام جهانی را سر زندگی‌ام شرط می‌بندم

فرانسه به امید قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی به آلمان می‌رود.

ستارگان قهرمان جهان در سال 1998 به پایان حرفه ی خود نزدیك شده‌اند و شاید جام جهانی 2006 آخرین فرصت‌شان برای به دست آوردن افتخاری دیگر باشد. با وجود این كه بیشتر كارشناسان فوتبال اروپا باور دارند فرانسه به ویژه پس از آن نمایش ناامید كننده در رقابت‌های مقدماتی در جام جهانی شانسی ندارد اما، زین‌الدین زیدان عقیده‌ی دیگری دارد.

بازیكن خط میانی رئال مادرید دوشنبه به L`EQUIPE گفت:« جام جهانی هدف مهمی نیست. هدف بسیار مهمی است! به آلمان می‌رویم تا قهرمان شویم. نمی‌خواهیم تنها برای لذت شركت كردن در این رقابت‌ها حضور داشته باشیم. نمی‌دانم كه آیا به هدفمان می‌رسیم یا خیر. اما، می‌توانیم این كار را انجام بدهیم. سر زندگی‌ام شرط می‌بندم. سی و سه سال دارم. در آلمان سی و چهار ساله خواهم شد. هنگامی یك نفر قهرمان جام جهانی شده و چهار سال پیش آن را از دست داده و به دست آوردن دوباره‌اش یك امر واجب است.»

زیدان كه چهارشنبه در نود و نهمین بازی ملی‌اش به میدان می‌رود باور دارد آبی‌های اروپا تیمی خوب با بازیكنان عالی دارد:« اگر ما به طور كامل آماده باشیم تیمی را به جز برزیل نمی‌بینم كه برای ما دردسرساز شود. چرا كه آنها مانند همیشه تنها تیم دلهره آور این رقابت ها هستند. »