تبیان، دستیار زندگی
در سال 89 به دلیل حضور مردم در صحنه و مبارزه با جریان فتنه ما شاهد تثبیت انقلاب اسلامی و در کنار آن رسوایی جریان فتنه و خنثی شدن توطئه های آنان بودیم که این مهمترین دستاورد سال 89 کشور بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهمترین دستاورد سال 89 چه بود؟


در سال 89 به دلیل حضور مردم در صحنه و مبارزه با جریان فتنه ما شاهد تثبیت انقلاب اسلامی و در کنار آن رسوایی جریان فتنه و خنثی شدن توطئه های آنان بودیم که این مهمترین دستاورد سال 89 کشور بود.


مجلس

جعفر تکبیری: سال 89 با تمام فراز و نشیب های خودش رو به پایان است و مردم خود را برای آغاز سال جدید اماده می کنند. سالی که امیدوارند سال موفقیت های خود و کشورشان باشد. اما در این میان نگاهی به دستاوردهای نظام در این سال آن هم از زبان نمایندگان ملت می تواند، نمایی شفاف از سال پشت سر گذاشته باشد. از این رو خبرنگار روزنامه جوان در گفتگو با نمایندگان مجلس محمد کوثری، کاظم جلالی و غلامرضا کرمی، ضمن طرح این سوال که مهمترین دستاورد نظام در سال 89 چه بوده است به بررسی چشم انداز نظام در سال 90 پرداخته است.

دیپلماسی موفق در سال 89

در همین رابطه محمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی، مهمترین دستاورد سال 89 را دیپلماسی موفق نظام دانست و گفت: ما در این سال موفقیت های خوبی در زمینه مذاکرات هسته ای داشته ایم و نظام توانست حضور فعال و تهاجمی در گفتگو های 1+5 داشته باشد. از سوی دیگر با همین دیپلماسی موفق توانستیم نظر کشورهای زیادی را به سوی نظام جذب جلب کنیم که این خود می تواند دستاوردی بزرگ برای کشور محسوب شود.

وی در ادامه افزود: البته این موضوع اگرچه خوب است اما ایده آل نیست و ما قطعا می توانیم بسیار بهتر از این کار کنیم. از این رو سفارتخانه های ایران در خارج از کشور باید در سال 90، دیپلماسی کشور را با صلابت تر دنبال کنند تا رسالت دیپلماتیک کشور محقق شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی به بداخلاقی های سیاسی در سال 89 نیز اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه در سال 89 بداخلاقِی های سیاسی همانند سال 88 نبود اما باز هم ما شاهد برخی تحرکات زشت از سوی برخی سیاسیون بودیم، بنابراین لازم است که در سال 90 این سیاسیون آگاهی و بصیرت خودشان را در عمل نشان دهند.

وی به انتقاد مقام معظم رهبری از به کار بردن کلمات ناپسند علیه سیاسیون اشاره کرد و افزود: همه باید رفتارهای خود را در شان نظام تنظیم کنیم و ثابت کنیم که با جملات خوب و ادبیات قوی هم می شود از افراد انتقاد کرد. بنابراین از این طریق مانع گسترش ادبیات سخیف در بین مردم شویم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص میزان عمل به شعار همت مضاعف و کار مضاعف در سال 89 نیز عنوان کرد: این شعار به هیچ وجه مربوط به امسال نیست و باید از طریق این شعار یک حرکت زیربنایی در ارکان نظام انجام دهیم

کوثری در خصوص شیوه عملکرد نظام در سال 90 نیز عنوان کرد: کلیت نظام باید در سال جدید در داخل و خارج کشور با مدنظر قرار دادن منویات مقام معظم رهبری حرکت خود را تنظیم کنیم و قطعا اگر به این صورت پیش برویم، وضعیت ما بسیار بهتر از قبل خواهد شد.

هدفمندی یارانه ها مهمترین دستاورد نظام

در همین رابطه کاظم جلالی دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز می گوید: به اعتقاد من مهمترین دستاورد نظام در سال 89، در بعد اقتصادی طرح هدفمندی یارانه ها بود که انشاالله با موفقیت پیش برود و سرمنشا تحولات خیر در کشور باشد. همچنین دستاورد مهم دیگر هم ثبات جمهوری اسلامی به رغم تمامی توطئه های دشمنان در این سال بود و در نهایت ما شاهد پیشرفت های خوب کشور در عرصه فناوری و تکنولوژی نیز بودیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که تا چه حد فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص همت مضاعف و کار مضاعف در این سال عملی شد نیز عنوان کرد: متاسفانه امسال به علت برخی فتنه گری ها اذهان از این موضوع منحرف شد اما به هرحال یک همت جدی در بین مسئولین به وجود امد و بی شک این موضوع کلید یک پروژه است که با فرهنگ سازی در طول سالیان سال باید مد نظر مسئولان باشد.

نماینده مردم شاهرود در خصوص چشم انداز سال 90 نیز می گوید: بنده معتقدم که سال 90 سال عزت، اقتدار و ثبات ایران است و بی شک کشور از لحاظ اقتصاید به شکوفایی خوبی خواهد رسید. علاوه بر این با توجه به تحولات منطقه همگرایی بی نظیری نیز با انقلاب اسلامی در میان مسلمانان ایجاد شده است که باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.

رسوایی فتنه گران دستاورد مهم سال 90

اما در کنار این غلامرضا کرمی عضو دیگر مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان در این مجلس هم به مهمترین دستاوردهای نظام در سال89 اشاره می کند و می گوید: در سال 89 به دلیل حضور مردم در صحنه و مبارزه با جریان فتنه ما شاهد تثبیت انقلاب اسلامی و در کنار آن رسوایی جریان فتنه و خنثی شدن توطئه های آنان بودیم که این مهمترین دستاورد سال 89 کشور بود.

خوشبختانه در سال 89 بداخلاقِی های سیاسی همانند سال 88 نبود اما باز هم ما شاهد برخی تحرکات زشت از سوی برخی سیاسیون بودیم، بنابراین لازم است که در سال 90 این سیاسیون آگاهی و بصیرت خودشان را در عمل نشان دهند

وی ادامه می دهد: البته نباید رویدادهای منطقه را جدای از انقلاب اسلامی ببینیم. چراکه بی شک بیداری جهان اسلام با الگوی انقلاب اسلامی بوده است و این مهمترین حادثه سیاسی سال 89 است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص میزان عمل به شعار همت مضاعف و کار مضاعف در سال 89 نیز عنوان کرد: این شعار به هیچ وجه مربوط به امسال نیست و باید از طریق این شعار یک حرکت زیربنایی در ارکان نظام انجام دهیم. خوشبختانه امسال شاهد بودیم که این موضوع در بین مردم و مسئولان جای خود را باز کرد و شاهد حرکت های پرتلاش و سریع مردم و مسئولان در عرصه های مختلف بودیم.

کرمی در خصوص چشم انداز سال 90 در کشور نیز گفت: کشور در سال 90 کارهای زیادی دارد و ما با قراری گیری در شرایط جدید منطقه و آگاهی ملت ها از حقانیت نظام، باید سعی در توسعه دیپلماسی خود داشته باشیم. علاوه بر این باید همکاری های اقتصادی خود را با کشورهای منطقه توسعه دهیم تا شاهد نفوذ هرچه بیشتر انقلاب در میان ملت های مسلمان منطقه باشیم.

بخش سیاست تبیان


منبع:جوان آنلاین