تبیان، دستیار زندگی
امروزه پوشیدن لباس جین و بخصوص شلوار جین در بین آقایان رواج خاصی یافته است. تعدد و تنوع محصولات جین بی پایان است، راحتی شلوار جین برای انجام امور روزانه نیز باعث اقبال این محصول در نزد آقایان شده است....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آقایان چگونه جین انتخاب کنید

شلوار جین

امروزه پوشیدن لباس جین و بخصوص شلوار جین در بین آقایان رواج خاصی یافته است. تعدد و تنوع محصولات جین بی پایان است، راحتی شلوار جین برای انجام امور روزانه نیز باعث اقبال این محصول در نزد آقایان شده است. در این نوشته سعی بر این است که مسائلی برای نگهداری صحیح شلوار جین ارائه گردد که باعث طولانی تر شدن استفاده از این لباس می شود.

انتخاب دقیق سایز شلوار

انتخاب یک جین نامناسب از نظر سایز می تواند اوج اشتباه یک فرد باشد. انتخاب جین مناسب که به اندام و جثه شما بیاید و باعث شیک تر شدن شما شود به عواملی بستگی دارد از جمله به سایز، برش هایی که یک جین می تواند به اندام شما شکل دهد و سنگ شور بودن جین که شما را در مورد تثبیت رنگ مطمئن می سازد. سایز جین در چهار نوع ترکه ای، معمولی، راحت (بزرگ) و شل قرار می گیرد. مدل های شلوار جین انواع مختلف دارد که عبارت از بوت کات، پاچه پهن، پاچه تنگ، استریج، با پاچه بلند و با پاچه کوتاه هستند. رایج ترین سنگشور؛ تیره، ذغال سنگی، چرک و کثیف است. برای اینکه یک شلوار جین انتخاب کنید باید بین این سه عامل یک تعامل ایجاد کنید برای مثال جوانی که دارای اندام باریک است باید بین سایز ترکه ای و معمولی و مدل بوت کات یا استریج و بدون هیچگونه سنگ شوری انتخاب کند. و جوانان درشت هیکل باید سایزبزرگ و با مدل بوت کات یا پاچه گشاد را انتخاب نمایند و سنگشور شلوارشان نیز باید تیره باشد.

چگونگی نگهداری از جین

با راهکارهای ساده و احتیاطی می توانید عمر شلوار خود را با همان زیبایی اولیه افزایش دهید مگر اینکه خودتان خسته شوید و شلوارتان را پاره کنید. اول اینکه درباره بلندی شلوار خود و تناسب آن با کفشی که می پوشید مطمئن شوید. اگر شلوار شما طوری بلند باشد که بطور مداوم بر روی زمین کشیده شود باعث از بین رفتن شلوار شما می شود. اگر سایز شلوار مناسب شما هست با بردن آن به یک خیاطی و کوتاه کردن آن می توانید عمر مفید شلوارتان را افزایش دهید. البته شلوار جین با شستشو کمی تنگ تر می شود ولی در هر حال پیشنهاد ما بر کوتاه کردن شلوار است. از شستن زیاد شلوار جین خودداری کنید و آنها را با مواد شوینده تیره و یا مخصوص جین بشوئید، از استفاده از وسایل خشک کن برای سریعتر خشک کردن لباس بپرهیزید.

انتخاب جین متناسب با شرایط استفاده

امروزه شلوار جین برای همه مناسب است ولی ما پیشنهاد می کنیم در شرایط معمولی از آن استفاده کنید. برای مثال استفاده از جین روشن برای تعطیلات آخر هفته نسبت به یک نهار کاری به مراتب مناسب تر است. در هر حال چون شما می خواهید جین را بپوشید تصمیم گیری در مورد زمان پوشیدن با شماست، مثلاُ در کنار دریا بدلیل وجود شن و ماسه می توانید از جین با قد کوتاه استفاده کنید و یا برای گذراندن تعطیلات آخر هفته با دوستان می توانید یک بوت کات تقریباُ تیره بپوشید.

هزینه کردن برای جین

هنگامی که برای خرید یک جین می روید، مهمترین مسئله هزینه ایست که شما برای خرید صرف می کنید و این بستگی به نوع استفاده شما از جین دارد. اگر جین را برای امور روزمره خریداری می کنید بهتر است که هزینه بیشتری بپردازید چرا که این شلوار برای مدت طولانی باید دوام بیاورد. قابل ذکر است که اگر می خواهید یک جین را برای مدت طولانی استفاده کنید بدون اینکه از داشتن آن احساس خجالت کنید مدل های کلاسیک و راحت بپوشید که در صورت تغییر سایز شما هم قابلیت استفاده داشته باشند.


باشگاه کاربران تبیان- ارسالی از IR1389

نکاتی مهم در انتخاب کفش و لباسبا لباس مناسب عیب های اندام تان را بپوشانید
تیپ زیبایی به دست آوریدنکاتی در مورد انتخاب لباس مهمانی
اقایان چگونه شلوار جین انتخاب کنندچگونه لباسی را انتخاب کنید
چرا دکمه آقایان سمت راست و خانم ها سمت چت استآداب لباس پوشیدن در خانه
نکاتی مفید برای انتخاب لباساصول شیک پوشی
چی را کجا بپوشیم؟مانتوی مشکی را با چه شالی ست کنیم؟
چرا مردان نباید جوراب سفید بپوشندچگونه لباس های خاکی رنگ را ست کنیم؟
چه رنگی بپوشیم؟روسری و شال خود را با فرم صورتتان هماهنگ کنید
خرید کفش عید و 13 توصیه مفیدساده و زیبا بپوشید