تبیان، دستیار زندگی
با لباس مناسب عیب‌های اندام‌تان را بپوشانید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با لباس مناسب عیب‌های اندام‌تان را بپوشانید

پوشاک ارزان قیمت

لباس مناسب

دور کمر: با ترکیب مناسب پیراهن، شلوار و کمربند، راه‌?ای زیادی برای استتار میان تنه کوتاه یا بلند وجود دارد.

میان تنه کوتاه: اگر پاهای‌تان کشیده و بلندتر از میان‌تنه است، از لباس‌های کمردار استفاده نکنید. گرچه این یک امر ژنتیکی است اما می‌توانید با در نظر گرفتن دستورالعمل‌هیا زیر، آن را به‌راحتی بپوشانید.

- شلوار جین را تا روی کمر بالا نکشید.

- بهتر است به‌جای پیراهن تی‌شرت یا پلیور بپوشید و هرگز آن را توی شلوار نکنید تا کمر یا میان تنه را بپوشاند.

-تی‌شرت‌های بلند بپوشید.

- رنگ پیراهن یا تی‌شرت را با رنگ کمربند ست کنید. این هماهنگی میان تنه را بلندتر نشان می‌دهد.

- سوئی شرت و ژاکت‌هائی بپوشید که حداقل تا روی میان تنه را بپوشانند.

- پوشیدن لباس‌های رسمی (کت و شلوار) نسبت به لباس‌های اسپورت یا راحت هم کمک می‌کند تا میان تنه کوتاه به چشم نیاید. برای شروع می‌توانید با ست کردن رنگ ژاکت، شلوار و پیراهن ظاهری آراسته و جذاب داشته باشید. به بیان دیگر، پوشیدن رنگ‌های متضاد مثل صورتی با سیاه میان تنه کوتاه را بیشتر به چشم می‌آورد.

- یک حقه دیگر این است که به خیاط بگوید 5/2 سانت به قد کمر اضافه و از آن طرف 5/2 سانت از درز شلوار کم کند به این ترتیب شلوار به راحتی روی میان تنه می‌ایستد، بدون این‌که پاچه آن روی زمین کشیده شود. شلوارک هم میان تنه را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

قسمت پشت

با میان تنه بزرگ یا کوچک چه کنیم؟ چگونه با لباس مناسب شکم بزرگ را پنهان کنیم؟

معمولاً آقایان به نسبت خانم‌ها زیاد به قسمت پشت بدن توجه نمی‌کنند اما به هر حال اگر میان تنه بزرگی یا خیلی کوچکی داشته باشید باید به طریقی با لباس مناسب آن را بپوشانید.

میان تنه صاف (تخت): برخی افراد میان تنه صاف را دوست دارند اما برخی نیز از آن متنفرند چرا که شلوار به زحمت روی تن‌شان می‌ایستد و یا تی‌شرت به شکل بی‌قواره‌ای پشتشان آویزان می‌شود.

برای پوشاندن این عیب اصلاً سراغ شلوارهای بگی و گشاد نروید. به‌جای این که مدام فکر کنید، کاش میان تنه بزرگتر داشتم بهتر است انواع جین یا شلوارهائی بپوشید که دقیقاً قالب کمرتان باشد و فاق بلند داشته باشد. شلوارهای فاق بلند میان تنه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. شلوارهای راسته لوله تفنگی هم بیشتر توجه افراد را به کشیدگی پاها جلب می‌کند تا میان تنه کوچک.

- میان تنه بزرگ: لزوماً میان تنه بزرگ منشأ بدهیکلی نیست. اما اگر هنوز از داشتن آن ناراحتید می‌توانید بیشتر شلوارک یا دامن بپوشید. علاوه بر این می‌توانید شلوارهای جین نسبتاً گشاد را با تی‌شرت یا پلیور که روی آن را بگیرد، بپوشید.

اگر می‌خواهید راحت لابس بپوشید حواستان باشد شلوارهائی که کمرشان پهن است نپوشید چرا که پهنی کمرشان طول میان تنه را بیشتر نشان می‌دهد.

بهتر است از پوشیدن شلوارهای پیله‌دار بپرهیزید چرا که بزرگی میان تنه را بیشتر توی چشم می‌آورد.

میان تنه بلند:

معمولاً در میان تنه‌های بلند، پاها کوتاه و بالاتنه بلند است، با کمی هماهنگی در پوشیدن لباس می‌توان این عیب را به‌راحتی پوشاند.

- صاف بایستید. کوتاه یا بلند، مدل ایستادن شما روی فرم بدن و چگونگی ایستادن لباس روی آن تأثیر زیادی دارد.

- تی‌شرت، پیراهن یا ژاکت‌هائی بپوشید که رنگش با شلوارتان تضاد داشته باشد.

- برعکس میان تنه کوتاه، باید شلوار را تا کمر بالا کشید.

- پیراهن، تی‌شرت یا هر چه بالاتنه می‌پوشید را توی شلوار بزنید.

- برای افرادی با این میان تنه بهترین نوع پوشش کت یا مانتوهای چهار دکمه است. به این ترتیب نظر افراد بیشتر به لباس‌تان جلب می‌شود تا پاهای کوتاه.

- استفاده از بند جوراب در خانم‌ها یا بند شلوار در آقایان هم کمک می‌کند تا پاها کشیده‌تر به‌نظر برسند. همچنین کمربندهای نقش‌دار با سگگ بزرگ هم مناسب هستند.

دامن فون

شکم بزرگ:

چگونگی پنهان کردن شکم بزرگ، هنری است که همه به‌خصوص آقایان باید به‌خوبی داشته باشند. خوب چاره این جاست. بهتر است لباس‌های نخی سبک‌با رنگ‌های تیره بپوشید. اول از همه دور پارچه‌های پشمی، فاستونی، فلانل و نمونه‌های دیگر پارچه‌ سنگین را خط بکشید. بهتر است سراغ از پارچه‌های سبک با نخ طبیعی و رنگ‌های تیره و مات بروید که البته باید یک رنگ باشد.

وقتی برای سر کار رفتن، لباس راحتی می‌پوشید بهتر است زیر تی‌شرت‌تان زیرپوش بپوشید و آن را توی شلوار بزنید. سپس روی آن سوئی‌شرت یا پلیور بپوشید. زیر پوش شکم را ثابت نگه می‌دارد و پلیور تا حدودی بزرگی آن را می‌گیرد. سعی کنید کمتر تی‌شرت بپوشید.

تی‌شرت‌های بگی و گشاد فقط شکم را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و البته از آن طرف تی‌شرت‌های جذب و تنگ هم بزرگی شکم را بیشتر توی چشم می‌زنند. پیراهن آستین بلند بهترین مدل لباس برای شکم‌های بزرگ است و بدن را متناسب‌تر نشان می‌دهد.

هیچ‌گاه شلوار را زیر شکم نپوشید یعنی بهتر است کمربند روی آن باشد، در غیر این صورت توجه بیشتری به بزرگی جلب می‌شود.

وقتی نوبت به لباس‌های رسمی مثل کت و دامن یا کت و شلوار می‌رسد متأسفانه کارشناسان به توافق نمی‌رسند. برخی بر این باورند که کت‌های چهار دکمه بهترین گزینه است. اما به عقیده برخی دیگر گشادی کت‌های معمولی بزرگی شکم را کمتر به چشم می‌آورد.

بهترین پیشنهاد: بهتر است با یک خیاط ماهر یا فروشنده زبردست برای بهترین برش لباس‌تان مشورت کنید.

لباس مناسب هیچ وقت نمی‌تواند ب‌طور کامل عیوب شما را برطرف کند. اما همیشه می‌توانید کسانی را تصور کنید که با سلیقه خوب‌شان بسیار کم ایراد به‌نظر می‌رسند.


باشگاه کاربران تبیان- ارسالی از IR1389

نکاتی مهم در انتخاب کفش و لباسبا لباس مناسب عیب های اندام تان را بپوشانید
تیپ زیبایی به دست آوریدنکاتی در مورد انتخاب لباس مهمانی
اقایان چگونه شلوار جین انتخاب کنندچگونه لباسی را انتخاب کنید
چرا دکمه آقایان سمت راست و خانم ها سمت چت استآداب لباس پوشیدن در خانه
نکاتی مفید برای انتخاب لباساصول شیک پوشی
چی را کجا بپوشیم؟مانتوی مشکی را با چه شالی ست کنیم؟
چرا مردان نباید جوراب سفید بپوشندچگونه لباس های خاکی رنگ را ست کنیم؟
چه رنگی بپوشیم؟روسری و شال خود را با فرم صورتتان هماهنگ کنید
خرید کفش عید و 13 توصیه مفیدساده و زیبا بپوشید