وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
واژه شهرت با موسیقی سنتی ایران قرابتی ندارد نوازندگان قدیمی تنها برای بیان اندیشه و احساسات و خواسته های كاملا انسانی خود به موسیقی پرداخته اند ؛ اما متاسفانه در شرایط كنونی ، بسیاری از نوازندگان برای كسب شهرت به موسیقی سنت...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوازندگان قدیمی برای دلشان می نواختند

واژه شهرت با موسیقی سنتی ایران قرابتی ندارد

نوازندگان قدیمی تنها برای بیان اندیشه و احساسات و خواسته های كاملا انسانی خود به موسیقی پرداخته اند ؛ اما متاسفانه در شرایط كنونی ، بسیاری از نوازندگان برای كسب شهرت به موسیقی سنتی ایران می پردازند.

" داریوش طلایی"( نوازنده تار و سه تار و مدرس دانشگاه ) با بیان این مطلب افزود: مردم دوره های پیشین به موسیقی و نوازندگی به دید كاملا انسانی و مقدس نگریسته اند.

وی گفت: آثار به جا مانده از موسیقی كهن ایران و گوشه های موجود در ردیف های كنونی موسیقی ایران ، حكایت از دید معنوی و نگرش كاملا روحانی موسیقی دانان و نوازندگان آن زمان داشته كه هم اكنون گنحینه موسیقی سنتی ایران را رقم زده است.

وی تصریح كرد: دیدگاه های مقدس و معنوی، موسیقی دانان قدیم و آثار به جا مانده از آنان در ردیف های سازی و آوازی و قطعات ضربی، اعم از پیش درآمدها و چهار مضراب ها و رنگ های قابل درك بوده و تمامی این قطعات نشان می دهد كه موسیقی دانان گذشته این سرزمین به دور از نیازهای كوچك مادی شهرت به موسیقی پرداخته اند.

طلایی با تاكید به حفظ شان اصلی موسیقی ایرانی توسط موسیقی دانان و نوازندگان كنونی گفت: نوازندگان كنونی می بایست به دور از جنجال های موجود و شهرت موسیقی پرداخته و آثار ماندگاری چون گذشته را خلق كنند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین