تبیان، دستیار زندگی
سردرد از آن مسائلی است که می تواند علت های مختلفی عامل ایجاد آن باشد. یکی از عواملی که در برخی باعث ایجاد سر درد می شود، مربوط به مشکلات بینایی است. وجود عیوب انکساری چشم مانند آستیگماتیسم و دوبینی در صورت مطالعه و انجام کارهای ظریف مانند گلدوزی می تواند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سردرد به خاطر چشم

سر درد

سردرد از آن مسائلی است که می تواند علت های مختلفی عامل ایجاد آن باشد.

یکی از عواملی که در برخی باعث ایجاد سردرد می شود، مربوط به مشکلات بینایی است. وجود عیوب انکساری چشم مانند آستیگماتیسم و دوبینی در صورت مطالعه و انجام کارهای ظریف مانند گلدوزی می تواند باعث ایجاد سردرد شود که نیاز به مراجعه به پزشک و بررسی دقیق دارد.

یکی از عواملی که در برخی باعث ایجاد سردرد می شود، مربوط به مشکلات بینایی است.

انحرافات نهفته چشمی هم یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث سر درد شما شود. به گفته پزشکان، بعضی افراد در ظاهر لوچی ندارند ولی این انحراف به طور نهفته در چشم آنها وجود دارد و به دنبال مطالعه، موجب درد چشم و در نهایت سر درد می شود. باید بدانید که واکنش افراد نسبت به شدت بیماری ها متفاوت است. بعضی مواقع بیماری که اختلال انکساری متوسط رو به بالا دارد دچار سر درد نمی شود اما فردی با آستیگماتیسم در حد کم سر درد می گیرد.

به همین خاطر معاینات دوره ای چشم پزشکی برای همه افراد توصیه می شود. یادتان باشد که سر درد شما می تواند هیچ ربطی به مشکلات چشمی نداشته باشد. به همین دلیل برای تشخیص علت سر درد گاهی یک معاینه بالینی کامل شامل بررسی نبض و فشار خون، بررسی کامل دستگاه عصبی مرکزی و معاینه چشم انجام می شود. معاینه دوره ای از موارد مهمی است که به ویژه در سن بالای 40 سال می تواند کمک زیادی به سلامتی شما کند. بیماری های مختلف در صورت تشخیص زود هنگام بسیار راحت تر قابل درمان هستند.

معاینات دوره ای چشم پزشکی برای همه افراد توصیه می شود.

منبع: روزنامه همشهری

تنظیم: مرکز مشاوره