تبیان، دستیار زندگی
ایران تیم بیست و دوم جهان در جدیدترین برترین تیم‌های ملی فوتبال جهان تیم ملی كشورمان با سه پله سقوط نسبت به ماه گذشته میلادی در رده‌ی بیست و دوم تیم‌های ملی جهان قرار گرفت.  فیفا جدیدترین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی فوتبال ج...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سقوط سه پله ای تیم ایران در رده بندی فیفا

ایران تیم بیست و دوم جهان


در جدیدترین برترین تیم‌های ملی فوتبال جهان تیم ملی كشورمان با سه پله سقوط نسبت به ماه گذشته میلادی در رده‌ی بیست و دوم تیم‌های ملی جهان قرار گرفت.

فیفا جدیدترین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی فوتبال جهان را اعلام كرد كه بر این اساس تیم ملی فوتبال كشورمان با سه پله سقوط نسبت به ماه گذشته و با كسب 702 امتیاز در مكان بیست و دوم جهان قرار گرفت.

پس از آن كه رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا به پایان رسید تیم‌های آفریقایی نظیر مصر، نیجریه و كامرون بیشترین صعود را داشتند.

تیم مصر كه قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد با پانزده پله صعود در مكان هفدهم قرار گرفته است.

در میان تیم‌های آسیایی ژاپن هم با سه پله سقوط نسبت به ماه گذشته تیم هجدهم جهان شده است. كره‌ی جنوبی نیز با دو پله سقوط تیم سی‌ و یكم جهان است. این در حالی است كه تیم ملی عربستان هم وضعیتی مشابه دارد و با دو پله سقوط در رده‌ی سی و پنجم برترین تیم‌های جهان قرار گرفته است.

مكزیك، نخستین حریف ایران در جام جهانی با یك پله سقوط تیم ششم جهان است. پرتغال همچون ماه‌های گذشته در رده‌ی دهم قرار گرفته است. آنگولا نیز به رغم نتایج ناامید كننده در جام ملت‌های آفریقا با سه پله صعود در رده‌ی شصتم قرار گرفته است.

رده‌بندی ده تیم برتر جهان در فوریه‌ی 2006 به این شرح است:

1 ـ برزیل، 837 امتیاز

2 ـ جمهوری چك 793 امتیاز

3 ـ هلند 791 امتیاز

4 ـ آرژانتین 769 امتیاز

5 ـ فرانسه 766 امتیاز

6 - اسپانیا 765 امتیاز

6 ـ مكزیك 765 امتیاز

6 - ایالات متحده 765 امتیاز

9 ـ انگلستان 758 امتیاز

10 ـ پرتغال 756 امتیاز