تبیان، دستیار زندگی
جواد کاظمیان بازیکن ایرانی حاضر در امارات دیشب برای تیمش الاهلی در دقیقه 77 گلزنی کرد تا تیم  خود را  از شکست نجات دهد. تماشاگران دیدار تیمهای هنرمندان و سپاهان اصفهان مبلغ 110 میلیون ریال به دانش آموزان نیازمند ک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاظمیان و کریمی بازی کردند ، کاظمیان گل زد

جواد کاظمیان بازیکن ایرانی حاضر در امارات دیشب برای تیمش الاهلی در دقیقه 77 گلزنی کرد تا تیم  خود را  از شکست نجات دهد.

تماشاگران دیدار تیمهای هنرمندان و سپاهان اصفهان

مبلغ 110 میلیون ریال به دانش آموزان نیازمند کمک کردند

دیدار دو تیم فوتبال فولاد سپاهان مبارکه اصفهان و هنرمندان ایران، در ورزشگاه نقش جهان اصفهان، با هدف تامین و آسایش تحصیلی و کمک به دانش آموزان نیازمند برگزار شد. در این دیدار زیبا تعدادی از بازیگران، خوانندگان و دیگر هنرمندان مشهور کشور و فوتبالیست های اسبق کشور حضور داشتند که در پایان این دیدار با نتیجه 7 بر 7 پایان یافت.

این دیدار با همکاری موسسه خیریه کریم آل یاسین ( دانش آموزی) باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان، موسسه ورزشگاه بزرگ اصفهان، باشگاه هنرمندان ایران و اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان برگزار شد.همچنین کلیه عواید این دیدار از محل فروش بلیط و به همراه مبلغ 110 میلیون ریال که از بین تماشاگران جمع آوری شد، به نفع دانش آموزان نیازمند به موسسه خیریه کریم آل یاسین اختصاص یافت.

پایان نامه دانشجویی

عوارض ناشی از ورزش فوتبال در بازیکنان پست هافبک ، بیشتر از سایر پست هاست

بر اساس نتایج یک پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی ؛ در بررسی میزان شیوع عوارض در پست های مختلف بازی فوتبال مشخص شد که بازیکنان پست هافبک، بیشترین میزان عوارض ناشی از ورزش فوتبال را دارا هستند.

رضا محمدی فروشانی در پژوهش خود با عنوان« بررسی انواع و میزان شیوع تغییر شکل های زانو و ارتباط آن با آسیب های وارد بر این مفصل و پست های مختلف بازی در بازیکنان فوتبال باشگاه های برتر استان اصفهان» آورده است: 97/77 درصد از جامعه مورد پژوهش ( 118 بازیکن فوتبال) از نظر وضعیت مفصل زانو غیر طبیعی بودند وتنها 03/22 درصد وضعیت مفصل آنها طبیعی بود.

نتایج این پایان نامه که در سال تحصیلی 1373 در دانشگاه تربیت معلم تهیه شده، نشان می دهد: در بررسی میزان شیوع عوارض گوناگون، بیشترین میزان مربوط به عارضه زانوی پرانتزی با 89 مورد( 84/96 درصد) می باشد. محدودیت در باز شدن زانو( فلکشن زانو) در دو نفر ( 17/2 درصد) و عارضه زانوی ضربدری تنها در یک نفر
( 09/01 درصد) مشاهده شد، ولی عارضه باز شدن بیش از حد زانو( هایپر اکستنشن زانو) در هیچ یک از افراد تحت بررسی دیده نشد .»

محمدی فروشانی در ادامه نتایج این پایان نامه که با راهنمایی علی محمد امیر تاش تهیه کرده، آورده است:« در بررسی میزان آسیب های وارد بر زانو مشخص شد که درد زانو بدون آسیب ارگانیک با 23/19 درصد، بیشترین مورد مشاهده شده را به خود اختصاص داده و بعد از آن به ترتیب آسیب های وارد بر عضله همسترنیگ با 2/18 درصد، وجود صدا در حرکات مفصل با 25/16 درصد، آسیب های وارد بر رباط های جانبی با 38/5 درصد، شکستگی های وارد بر رباط های متقاطع با 38/5 درصد، پارگی مینیسک با 3/3 درصد، و سایر بیماری ها و ناراحتی های زانو با 77/0 درصد وجود داشت که آسیب های مشاهده شده در افراد تحت بررسی است، ولی استفاده از کفش یا کفی طبی در هیچ یک از افراد دیده نشده است.»

در ادامه نیز آمده است: « در محاسبه خی دو ، ارتباط معنی داری بین تغییر شکل های زانو و آسیب های وارد بر این مفصل وجود ندارد، ولی بین آسیب های وارد بر رباط جانبی خارجی و پست بازیکنان، ارتباط معنی داری وجود دارد.»

لازم به ذکر است، در این تحقیق 118 نفر ازبازیکنان چهار باشگاه برتر استان اصفهان ( پلی اکریل، ذوب آهن، سیمان سپاهان و فولاد مبارکه) شرکت داشتند. بر این مبنا که در هنگام اجرای تحقیق در یکی از لیگ های سراسر کشور( دسته یک ، دو ، سه) در حال مسابقه بوده و همچنین از عناوین قهرمانی بیشتری نسبت به سایر
 تیم های استان برخوردار هستند و شامل 14 نفر دروازه بان، 42 نفر دفاع، 34 نفر هافبک و 28 نفر فوروارد بودند.