تبیان، دستیار زندگی
پس از موفقیت فیلم «گل یا پوج» ساخته ابوالفضل جلیلی در فرانسه،شب گذشته این فیلم در جشنواره فیلم ژنو مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت. ابوالفضل جلیلی با اعلام این خبر در یك گفت و‌گوی تلفنی از «ژنو» گفت:فیلم «گل یا پوچ» كه شب ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقبال تماشاگران سوییسی از «گل یا پوچ» ایرانی


پس از موفقیت فیلم «گل یا پوج» ساخته ابوالفضل جلیلی در فرانسه،شب گذشته این فیلم در جشنواره فیلم ژنو مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

ابوالفضل جلیلی با اعلام این خبر در یك گفت و‌گوی تلفنی از «ژنو» گفت:فیلم «گل یا پوچ» كه شب گذشته در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم ژنو به نمایش درآمد با استقبال گسترده تماشاگران این جشنواره روبه‌رو شد.

وی ادامه داد:در این مراسم كه با حضور مقامات سفارت ایران در سوییس و وزیر فرهنگ این كشور برگزار شد،وزیر فرهنگ سوییس از سینمای ایران به عنوان یك سینمای با فرهنگ و غنی یاد كرد.

لازم به یاد آوری است جشنواره فیلم ژنو تا 27 بهمن ماه در این شهر برگزار خواهد شد.

جلیلی پیش از این به خبرنگار فارس گفته بود: من این فیلم را برای جوانان بلوچستان ساختم، تا نشان دهم همه فیلمسازان، آنها را قاچاقچی و شرور نمی بینند.به نظرم آنها مردمی بسیار محروم و در عین حال قانع،مومن، صبور و هنرمند هستند.

فیلم "گل یا پوچ" همزمان با تداركات فیلم «حافظ» ساخته شد و در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد.

این فیلم در شهرستان چابهار و با نا بازیگران بلوچ تولید شده است. فیلم "گل یا پوچ" یك فیلم كمدی - اجتماعی است كه با كارهای قبلی جلیلی بسیار متفاوت است.

گفتنی است بازیگران فیلم گل یا پوچ عبارتند از: نوید رئیسی، جمیله بلوچی، یاسین خوشامد زهی، وحید خریر، سكینه آزادی ،علی اصغر علی‌جانپور، محمد جواد صادقی و....