تبیان، دستیار زندگی
انسان‌های مؤمن با بصیرت هستند و شهدای ما با بصیرت‌ترین افراد جامعه بودند كه توانستند فرق بین حق و باطل را تشخیص داده و موضع خود را تعیین كنند. وی ادامه داد: حكایت و روایت از كسانی كه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بصیرت در دفاع مقدس

وحدت رزمندگان در دفاع مقدس باید در روایتگری متجلی شود

معاون هماهنگ ‌كننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: وحدت رزمندگان در دفاع مقدس باید در روایتگری متجلی شود و نسل جوان همه ابعاد جنگ را با خصوصیاتش دریابند.

رزمندگان

امیر سرتیپ رضا خرم‌طوسی در حاشیه نخستین همایش راویان دفاع مقدس كه چندی پیش در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: انسان‌های مؤمن با بصیرت هستند و شهدای ما با بصیرت‌ترین افراد جامعه بودند كه توانستند فرق بین حق و باطل را تشخیص داده و موضع خود را تعیین كنند.

وی ادامه داد: حكایت و روایت از كسانی كه راه‌یافته هستند بصیرت‌افزا است لذا امروز كه جوانان ما دنبال الگو هستند بیان الگوهای رفتاری شهدا و رزمندگان راهگشاست.

معاون هماهنگ كننده ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان كرد: در جبهه‌ها تقسیمات سازمانی بین رزمندگان وجود نداشت زیرا هدف واحد بود و همه رزمندگان خود را برای انجام یك مأموریت كه پیروزی اسلام بود آماده كرده بودند لذا تقسیم ‌بندی سازمان‌های بسیج، سپاه، ارتش، جهاد سازندگی و نیروی انتظامی در روایتگری نباید مشاهده شود.

وی اضافه كرد: برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس امروز نیز همه سازمان‌ها باید به دنبال یك هدف واحد برای بیان صحنه عملیات باشند.

خرم‌طوسی در خصوص تأثیر راهیان نور در بصیرت‌ افزایی زائران بیان داشت: هر اجتماع و پایگاهی كه با رویكردهای معنوی و الهی تشكیل شود، زمینه افزایش بصیرت جامعه را فراهم می‌كنند و یكی از بهترین و كم نظیر‌ترین پایگاه‌ها عرصه‌های دوران دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان كرد: كاروان‌های راهیان نور با حضور در مناطق عملیاتی به صدق و صفای رزمندگان پی می‌برند و این مناطق زمینه را برای بصیرت‌افزایی زائران فراهم می‌كنند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان