تبیان، دستیار زندگی
هدست های بلوتوث برای تلفن همراه گجت های مفیدی محسوب میشوند اما دردسرهای خودشان را هم دارند. کافی است تصور کنید تلفن شما زنگ می خورد و هدست هم درون کیف...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوآوری های فناوری در هفته گذشته

هدست

هدست هوشمند بلوتوث برای تلفن همراه و کامپیوتر

هدست های بلوتوث برای تلفن همراه گجت های مفیدی محسوب میشوند اما دردسرهای خودشان را هم دارند. کافی است تصور کنید تلفن شما زنگ می خورد و هدست هم درون کیف زیر کتاب ها است حالا تا پیدایش کنید تماس را از دست داده اید. اما محصول جدید باهوش تر است چون میتواند بفهمد کی روی گوش تان قرار دارد. هدست جدید که Voyager Pro نام دارد دارای یک حسگر ویژه است. اگر تلفن زنگ بخورد و آن را پوشیده باشید صدا از طریق هدست منتقل میشود. اگر روی گوش شما نباشد می توانید تلفن را بردارید و تماس را پاسخ بدهید. حالا اگر در وسط صحبت هدست را روی گوشتان قرار بدهید مکالمه به صورت خودکار روی هدست منتقل می شود. فکر خوبی است نه؟

اما کاربرد محصول جدید شرکت Plantronics به همین خلاصه نمی شود. به همراه آن یک دانگل کوچک یو اس بی هم ارایه می شود که می توانید آن را به کامپیوتر متصل کنید. وقتی آن را به کامپیوتر بزنید ارتباط این هدست از تلفن به کامپیوتر منتقل میشود و حالا یک هدست بلوتوث هوشمند برای کامپیوتر دارید با همان قابلیت های انتقال صدا هنگام پوشیدنش. علاوه بر این هنگام اتصال به کامپیوتر هدست با نرم افزار اوتلوک برای چک کردن ایمیل های شما ارتباط برقرار می کند و هنگام دریافت ایمیل جدید موضوع اش را برایتان می خواند. این هدست طی ماه آینده و در نمایشگاه CES2011 صورت رسمی معرفی خواهد شد بنابراین به زودی از قیمت و تاریخ ارایه اش به بازار مطلع می شویم.

گوشی هوشمند سه بعدی

نخستین گوشی هوشمند سه بعدی جهان

در کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون اسپانیا،ال جی گوشی هوشمند سه بعدی خود ( LG Optimus 3D ) را به نمایش گذاشت که دارای دوربینی با دو لنز می باشد و می توان تصاویر را به صورت سه بعدی ضبط و بدون نیاز به عینک آن ها را سه بعدی نیز دید.

این گوشی نخستین گوشی هوشمند سه بعدی جهان است.

از دیگر ویژگی های این گوشی می توان به پشتیبانی از اتصالات HDMI وDLNA اشاره کرد که امکان پخش تصاویر سه بعدی را در هر کجا و هر مکان می دهد.

هیتاچی صفحه نمایشی برتر از رتینا اپل ارائه کرد!

صفحه نمایشی برتر از رتینا

گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی Dvice ، شرکت هیتاچی با ارائه یک صفحه نمایش جدید برای تلفن همراه،رکورد پیکسل‌های آیفون4شرکت اپل و صفحه نمایش رتینا این شرکت را پشت سرگذاشت.

همانطور که می‌دانیم صفحه نمایش رتینای آیفون دارای کیفیت نمایش 960 x 640 پیکسل است و حالا شرکت هیتاچی با ارائه یک صفحه نمایش 4.5 اینچی از نوع IPS LCD برای تلفن‌های همراه هوشمند رکورد رتینا را شکسته و به کیفیت نمایش 1280*720 پیکسل دست یافته است. کیفیتی که بسیار بیشتر از حدیست که شما در یک تلفن همراه به آن نیاز دارید.

این صفحه نمایش یک صفحه نمایش در ابعاد 9*16 کامل است با نسبت کنتراست 1100 به 1که با رزولیشن 1280*720 در واقع به ما در هر اینچ 329 پیکسل ارائه می‌دهد.

شرکت هیتاچی اعلام کرده است که این صفحه نمایش جدید در ماه اکتبر به تولید انبوه می‌رسد و ما می‌توانیم این صفحه نمایش را در تلفن‌های اندرویدی جدید و یا آیفون 5 آن را نظاره ‌گر باشیم. هر چند به نظر می‌رسد که صفحات نمایش3 بعدی بدون عینک برای تلفن های همراه در سال 2012 حرف نخست را بزند.

فراوری: محسن مرادی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع: 

فارنت

گینس