تبیان، دستیار زندگی
آیا همیشه تلاش های تان برای تأثیرگذاری بر روی همسرتان بی نتیجه می ماند؟ آیا او عصبانی می شود و تمام تلاش های شما را زیر سوال می برد؟...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اشتباه های مردانه

هدیه دادن


آیا همیشه تلاش های تان برای تأثیرگذاری بر روی همسرتان بی نتیجه می ماند؟ آیا او عصبانی می شود و تمام تلاش های شما را زیر سوال می برد؟ آقایان هم مانند زنان دوست دارند نظر همسران شان را به خود جلب کنند، اما متاسفانه ممکن است راه غلط را انتخاب کنند. به همین دلیل نمی توانند پیروز شوند و به نتیجه دلخواه شان دست پیدا کنند.


در این مقاله تصور غلط آقایان از کارهایی که فکر می کنند خانم ها دوست دارند، ولی چنین نیست بیان شده است. با مطالعه ی سطور پایین متوجه می شوید که کجای کارتان ایراد دارد.

1. سعی می کنید تمام وقت خود را با او بگذرانید

همسر شما میل دارد بعضی مواقع در کنار شما باشد، و بسیار هم برایش لذت بخش است اما اگر شما همیشه بر روی با هم بودن تان پافشاری کرده و سماجت به خرج دهید، خود را به صورت فردی وابسته جلوه داده اید که این نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت. او احتمالاً انتظار دارد زمانی را در کنار هم به انجام کارهای مورد علاقه تان بپردازید و از وجود یکدیگر لذت ببرید اما نباید خود را به زور در کارهایی که علاقه مند است به تنهایی به آن ها بپردازد وارد کنید. برای مثال همسر شما ممکن است بخواهد به دیدن دوستی از دوستانش به تنهایی برود.

2. می خواهید در نظافت کمک کنید، اما همه چیز را به هم می ریزید

گاهی اوقات لطف همسر چنان موثر واقع نمی شود. به عنوان مثال  اگر می خواهید در کارهای خانه و هر کار دیگری به او کمک کنید پیش از هر چیز باید اطمینان حاصل کنید که آن کار  و آن کمک مفید خواهد بود؟ 

همسر شما میل دارد بعضی مواقع در کنار شما باشد، و بسیار هم برایش

لذت بخش است اما اگر شما همیشه بر روی با هم بودن تان پافشاری کرده

و سماجت به خرج دهید، خود را به صورت فردی وابسته جلوه داده اید که

این نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت

3. تمام احساسات خود را می گویید

خانم ها معمولاً مردان احساساتی را دوست دارند، اما اگر مردی عواطف درونی اش را بیش از اندازه بروز دهد به مزاج خانم ها سازگار نیست. پس بهتر است تعادل را رعایت کنید.

4. بیش از اندازه صادق هستید

 

شاید صداقت بیش از اندازه گاهی دردسر ساز باشد. به عنوان مثال اگر به همسرتان بگویید که آن قدر هاهم دستپختش خوب نیست شک نکنید که او را ناراحت کرده اید و در مورد شما احساس بدی پیدا می کند. صداقت و راستی در مواردی نظیر خیانت، مسائل مادی و خانوادگی معنا پیدا می کند ما به شما توصیه نمی کنیم دروغ بگویید اصلاً؛ اما همه چیز را هم شاید لازم نباشد بیان کنید.

5. لازم نیست تمام هزینه ها را پرداخت کنید

دست و دلبازی خوب است اما به اندازه. اگر همسر شما منبع درآمدی هرچند ناچیز دارد همیشه اصرار نکنید که تمام هزینه های او را شما پرداخت کنید. شاید او لازم دارد کمی روی پای خودش بایستد و یا...

6. بیش از حد به وضع ظاهری خود رسیدگی می کنید

صرف مدت طولانی جلوی آینه کار زیاد مناسبی نیست. البته مطمئن شوید که مرتب و تمیز هستید، از ادکلن های خوش بو استفاده کنید اما بهتر است وقت گذاری برای آرایش را کنار بگذارید تا جاذبه شما در نظر خانم ها افزایش یابد.

7. با خانواده و دوستان همسرتان بیش از اندازه صمیمی می شوید

اگر با خانواده و یا دوستان او ملاقات می کنید لازم نیست در برخود خود زیاده روی کنید. او نیازمند کسب اطمینان خاطر از جانب شماست و انتظار دارد که تمام مسائل بین خودتان بدون دخالت هیچ کس از جمله خانواده و یا دوستان حل گردد.

صمیمی شدن شما با خانواده و دوستان همسرتان مستلزم گذر زمان است. با آن ها برخوردی دوستانه داشته باشید اما هیچ گاه تا این حد پیش نروید که در همان ماه اول بخواهید مراسم جشن تولد برادرش را برنامه ریزی کنید.

8. پرحرفی می کنید

خانم ها از صحبت و مشورت پیرامون مسائل مختلف لذت می برند اما همواره این مطلب را به خاطر بسپارید: به او هم فرصت صحبت کردن بدهید و در طول مکالمه سوالاتی مطرح کنید که او از جواب دادن به آن ها لذت ببرد.

 سمیه زادهوش

بخش خانواده ایرانی تبیان


مقالات مرتبط :

آقایان! دروغ نگویید

با این همه تفاوت,ما تفاهم داریم

زنان باهوشترند یا مردان؟

عشق تفاوت ها را می فهمد

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.