تبیان، دستیار زندگی
استاد بزرگ شطرنج کشورمان پس از نزدیک به 24 ساعت مسابقه با 604 شطرنجباز و در حالی که هنوز این مسابقه به پایان نرسیده است، رکورد رقابتهای شطرنج سیمولتانه (همزمان) را شکست .........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قائم مقامی رکورد جهان را شکست

قائم مقامی رکورد شکست

احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران پس از 25 ساعت و 15 دقیقه تلاش، توانست ركورد جهان را بشكند و نام خود و ایران را در كتاب گینس ثبت كند.

استاد بزرگ شطرنج ایران پس از 25 ساعت و 15 دقیقه تلاش و شكست590 شطرنج باز، نام خود و ایران را در كتاب ركوردهای گینس ثبت كرد.

او برای رسیدن به این دستاورد مهم برابر 614 شطرنج باز كه از سراسر ایران به تهران آمده بودند فرا گرفت و در رقابت با آنها چیزی حدود 55 كیلومتر راه رفت و از میان حریفان خود به 8 نفر باخت و با 16 نفر مساوی كرد.

احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران ساعت 10 و 30 دقیقه روز گذشته(سه شنبه) رقابت خود را در حالی با 614 شطرنج باز در سالن ورزشی دانشگاه شهید بهشتی آغاز كرد كه می دانست این رقابت چیزی بیش از یك شبانه روز كامل ادامه خواهد داشت.

احسان قائم مقامی

نخستین حركت قائم مقامی را علی سعیدلو - معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی ایران - انجام داد و پس از آن قائم مقامی خود ادامه مسابقه اش را انجام داد.

در طول رقابت 25 ساعته او، ورزشكاران سرشناسی همچون آرش میر اسماعیلی ، حمید استیلی، حشمت الله مهاجرانی و فرهاد كاظمی به صورت نمادین روبروی او قرار گرفتند تا او را برای رسیدن به این ركورد حمایتش كنند.

قائم مقامی با یك تیم كامل توانست به این ركورد بین المللی دست پیدا كند، چرا كه در طول این 25 ساعت یك ماساژور، یك پزشك و یك مسوول تغذیه به صورت كامل حركات او را زیر نظر گرفته بودند.

احسان قائم مقامی

او هم چنین با رژیم غذایی خاص در مسابقه ها شركت كرد و در فواصل زمانی مختلف بین 5 تا 7 دقیقه استراحت داشت.

در حین این رقابت بسیار سنگین زمانی كه شطرنج بازی مات می شد میزها به همدیگر نزدیك تر می شد تا قائم مقامی فاصله كمتری را برای رسیدن به حریف بعدی طی كند.

سال گذشته محجوب دیگر شطرنج باز ایران توانسته بود با ركورد 500 نفر ركورد جهانی را به خود اختصاص دهد، اما چندی پیش شطرنج بازی از رژیم اشغالگر قدس در هیاهویی فراوان این ركورد را به عدد 523 ارتقا داده بود، ولی این بار قائم مقامی با ركوردی بی نظیر توانست حد نصابی را در شطرنج همزمان به جا بگذارد كه به راحتی قابل دسترس نباشد.

بخش ورزشی


منبع: ایسنا