تبیان، دستیار زندگی
125 سال پیش کارل بنز با ثبت اختراع شماره 37435 در اداره ثبت اختراعات رایش، اولین خودرو را به جهان معرفی کرد. از سال 1886 تاکنون بیش از 80 هزار اختراع در زمینه خودرو فقط به نام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عکس و مشخصات اولین خودرو های جهان

نخستین خودروهای جهان


125 سال پیش کارل بنز با ثبت اختراع شماره 37435 در اداره ثبت اختراعات رایش، اولین خودرو را به جهان معرفی کرد. از سال 1886 تاکنون بیش از 80 هزار اختراع در زمینه خودرو فقط به نام مرسدس بنز ثبت شده است.


اولین خودروی جهان

اولین خودروها با موتور 4 زمانه

 ثبت اختراع خودرو توسط کارل بنز

حجم اولین موتورها تنها 954 سانتیمترمکعب و نیروی حاصل از آنها 0.55 کیلووات بود.

دور موتور 400 دور بر دقیقه بوده و حداکثر سرعت این خودروها 16 کیلومتر بوده است.

مردی که در سمت چپ میبینید، کارل بنز مخترع خودرو است.

این اتومبیل ها 2 سال بعد و با اندکی تغییرات ساخته شده اند.

این خودروها اولین بار سال 1888 تولید و وارد خیابان ها شده اند.

یک نمونه از اولین خودروهای ساخته شده که در نمایشگاه خودرو فرانکفورت به نمایش درآمده است.

کارگاه بنز در سال 1896

یکی از اولین طراحی های دایملر این خودرو است  که در سال 1885 به نمایش گذاشته شده است.

اولین خودروهای ساخت دایملراین خودرو در سال 1886 برای اولین بار به نمایش گذاشته شد.

125 سال پیش کارل بنز، اختراع شماره 37435 را در اداره ثبت اختراعات رایش در برلین، به ثبت رساند و صنعت خودرو متولد شد. طی این 125 سال تنها دایملر و بنز بیش از 80 هزار اختراع را در زمینه خودرو به ثبت رسانده اند.

نیروی مورد نیاز برای حرکت اولین اتومبیل های جهان توسط یک موتور چهارزمانه تک سیلندر و افقى تأمین می شد. حجم اولین موتورها تنها 954 سانتیمترمکعب بوده و نیروی حاصل از آنها 0.55 کیلووات برآورد می شود. دور موتور 400 دوربردقیقه و حداکثر سرعت حاصل از آن 16 کیلومتر بوده است.

سال 1926 بنز و دایملر که یکی دیگر از اولین خودروسازان جهان است، با مشارکت یکدیگر شرکت دایملر-بنز را بنیان گذاری کردند که محصولات آن را به نام مرسدس بنز می شناسیم. دایملر 12 سال پیش کرایسلر را خریداری کرد اما ضعف عملکرد کرایسلر باعث شد حدود 3 سال پیش این ارتباط قطع شود.

در حال حاضر دایملر آ.گ که نتیجه همکاری اولین خودروسازان جهان است، هنوز هم سازنده گروهی از بهترین و امن ترین خودروهای جهان به شمار می رود. از حدود 25 سال پیش تاکنون خانه کارل بنز در لیدنبورگ توسط این شرکت به نمایشگاهی برای ارائه تاریخچه صنعت خودرو تبدیل شده است.

تهیه کننده: محسن مرادی

بخش دانش و زندگی سایت تبیان