تبیان، دستیار زندگی
سایت عکس آنلاین، دومین دوره «عکس سال ایران» را به منظور نمایش آثار منتخب عکاسان ایرانی در سال ۱۳۸۹ برگزار می‌کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقه عکس سال ایران89
مسابقه عکس سال ایران89

سایت عکس آنلاین، دومین دوره «عکس سال ایران» را به منظور نمایش آثار منتخب عکاسان ایرانی در سال ۱۳۸۹ برگزار می‌کند.در سال ۱۳۸۸ پس از انتشار فراخوان اولین دوره «عکس سال ایران»، 112 عکاس ایرانی آثار خود را برای انتشار در این مجموعه به سایت عکس آنلاین ارسال کردند که در میان آنها نام عکاسان شناخته شده‌ای چون مجید سعیدی، بهروز مهری، ساتیار امامی، فرزانه خادمیان، یلدا معیری، نیوشا توکلیان، حسین فاطمی و … نیز به چشم می‌خورد.


این مجموعه به شکل یک کتاب الکترونیکی و با یاد و خاطره «بهمن جلالی» و «ابوطالب امام» منتشر شد.

در دومین دوره‌ی این فراخوان در سال 1389، عکس آنلاین از تمامی عکاسان ایرانی دعوت می‌کند در هر یک از بخشهای «خبری»، «مستند اجتماعی» و «ورزشی» با ارسال 1 تک عکس (در مجموع حداکثر 3 تک عکس) در این فراخوان شرکت کنند.

عکسهای ارسالی باید حاوی زیرنویس (caption) با اطلاعات کامل و کافی باشند. اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکسبرداری، اتفاقی که در عکس رخ می‌دهد و هرگونه اطلاعات جانبی را در زیرنویس عکس خود قید کنید

عکسها باید در سال 1389 عکاسی شده باشند و با اندازه حداقل 1500 پیکسل در ضلع بزرگ و با زیرنویس کامل و درست ارسال شوند.

با توجه به حضور بسیاری از عکاسان ایرانی در رویدادهای خبری مهم جهان در کشورهای دیگر، شرکت‌کنندگان می‌توانند عکسهای مربوط به کشورهای دیگر را نیز ارسال کنند. اما از عکاسان تقاضا می‌شود با توجه به اینکه این مجموعه با عنوان «عکس سال ایران 89» منتشر خواهد شد، ترجیحا رویدادهای داخلی را در اولویت قرار دهند.

عکسهای ارسالی باید حاوی زیرنویس (caption) با اطلاعات کامل و کافی باشند. اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکسبرداری، اتفاقی که در عکس رخ می‌دهد و هرگونه اطلاعات جانبی را در زیرنویس عکس خود قید کنید. عدم ارسال زیرنویس یا ناقص بودن آن سبب حذف عکس از مجموعه خواهد شد.

تصاویر ارسالی باید حداکثر تا پایان بهمن ماه 1389 از طریق فرم موجود در سایت عکس آنلاین ارسال شوند. به تمامی شرکت کنندگان پس از ارسال آثارشان ایمیلی مبنی بر دریافت اثر بعنوان رسید دیجیتالی ارسال خواهد شد.

«عکس سال ایران89» غیر رقابتی است، داوری نمی شود و برگزیده نخواهد داشت و عکس آنلاین تلاش خواهد کرد تمام عکسهای ارسال شده در این مجموعه ارزشمند به نمایش در بیایند لیکن تصاویر غیر مرتبط با موضوع فراخوان منتشر نخواهند شد.

بخش هنری تبیان


منیع: عکس آنلاین