تبیان، دستیار زندگی
بازیکنان پرسپولیس با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند ...........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شوخی نوه امام با علی دایی

شوخی نوه امام با علی دایی

بازیکنان پرسپولیس با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

علی دایی ، محمود خوردبین ، حبیب کاشانی و بازیکنان پرسپولیس با حضور در مرقد حضرت امام (ره) با اهدای تاج گل و خواندن فاتحه ، در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، دیداری کوتاه اما خاطره انگیز را با سید حسن خمینی ، فرزند ارشد مرحوم سید احمدآقا  ونوه پسری ارشد حضرت امام داشتند. سید حسن خمینی که چون پدر مرحومش یکی از روحانیون کاملا فوتبالی است  در این دیدار در مقام یک استقلالی تمام قد کل و کلی تمام و کمال را با مهمانان پرسپولیسی به راه انداخت و با اطلاعات فوتبالی اش باعث شگفتی بازیکنان پرسپولیس شد.

در ابتدای این دیدار او از خاطرات فوتبالی پدرش سخن گفت:« مرحوم سید احمد آقا در سال های جوانی یکی از بازیکنان خوب بود که حسابی هم پرسپولیسی بودند و حتی در سال های نزدیک به تبعید حضرت امام در تست باشگاه شاهین پذیرفته شده بودند و قرار بود تا در این تیم مشغول به فوتبال شوند اما تبعید حضرت امام(ره) سبب شد تا ایشان هم همراه با پدر بزرگوارشان از کشور بروند.» البته ایشان شخصا هم فوتبال بازی کردند :« حسین آقای عبدی که الان در پرسپولیس حضور دارند ، چند باری با ما فوتبال بازی کردند و بازی های من یادشان هست .»

در این 13 بازی جبران کنید

 سید حسن خمینی حرف هایش با پرسپولیسی ها را اینگونه آغاز کرد:« امیدوارم بتوانید در 13 هفته باقی مانده از لیگ ، امتیازاتی را که در ابتدای فصل از دست دادید ، جبران کنید و به پله های بالای جدل برگردید.» او این جمله را در جمع هیات بازیکنان پرسپولیس که متشکل از علی دایی ، کادر مدیریتی تیم ، میاچ ، وحید اشمیان ، سپهر حیدری ، سامان آقازمانی ، نورمحمدی ، سکوبرت ، حسین عبدی و... بود گفت تا نشان دهد اخبار لیگ برتر را به دقت پیگیری می کند و حتی می داند که پرسپولیس حالا در پله ششم لیگ برتر است. او از پرسپولیسی ها خواست تا تلاش کنند و در بازی های باقی مانده دل هواداران شان را بدست بیاورند.

دیدار پرسپولیسی ها با نوه امام

به شما می گفتند هلی کوپتر؟

 وحید هاشمیان ، حجه الاسلام سید حسن خمینی با اطلاعاتی که ازاین مهاجم جدید پرسپولیس رو کرد همه را شوکه کرد:« آقا وحید ، شما همانی هستی که در آلمان اسم تان را گذاشته بودند هلی کوپتر؟» او لقبی را برای وحید به کار می برد که روزنامه های آلمانی برای گذاشته بودند . آن هم در همه سال هایی که در بوندسلیگا می درخشید. این اطلاعات دقیق سبب شگفتی همه بازیکنان پرسپولیس می شود و خنده جمعی را به همراه دارد. وحید با خنده تائید می کند و نوه امام از او می پرسد:« شما هیچ وقتی در استقلال یا پرسپولیس بازی نکرده بودی؟» که وحید پاسخ می دهد:« خیر حاج آقا من از پاس به آلمان رفتم و حالا هم که بعد از نزدیک به 12 سال برگشته ام به پرسپولیس.»

دایی خودش بزرگ است و بازیکن سالاری را ریشه کن می کند

 شاید این طعنه غیر مستقیمی باشد از سوی نوه حضرت امام به ماجرای کنار گذاشتن شیث از پرسپولیس ؛« علی دایی خودش نام بزرگی در فوتبال ایران بوده و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ما. او چون خودش بازیکن بزرگی بوده ، با اسم ها کاری ندارد و اسم ها برایش رقی نمی کنند. هر کس که بهتر از همه باشد می رود توی زمین . دایی یکی از افتخارات فوتبال ماست.»

یک قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی به لطف قطع برق!

« علی دایی انصافا غیر از اینکه بازیکن بزرگی بوده ، مربی بزرگی هم هست. » و این یک شروع مناسب است برای آغاز کری خوانی با پرسپولیسی ها. سید حسن آقا که اساسا خیلی استقلالی است جمله اش درباره افتخارات مربیگری دایی را اینگونه ادامه داد:« ایشان هم با سایپا قهرمان لیگ شده و هم البته با پرسپولیس سال قبل ، به لطف قطع برق ، قهرمان جام حذفی!» و این جمله او خنده همه را به همراه دارد. سال قبل و در نیمه نهایی جام حذفی درحالی که پرسپولیس در ضربات پنالتی از صبا عقب بود به یکباره بر اثر نقص فنی ، برق ورزشگاه آزادی رفت و در برگشت برق ورق برگشت و پرسپولیس در شبی رویایی بازی را برد.

دیدار پرسپولیسی ها با نوه امام

می خواهی به امیرخان بگویم هوایت را داشته باشد؟

امسال هم امید اصلی پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی ، جام حذفی است. دایی و پرسپولیسی ها توضیح می دهند که در جام حذفی امسال باید با سپاهان بازی کنند و سید حسن خمینی این را هم بهانه ای می کند برای سر به سر دایی گذاشتن:« علی آقا ، امیر قلعه نویی از دوستان صمیمی ماست. می خواهی سفارشت را به امیرخان بکنم که هوای تان را داشته باشد؟»

و در مقابل علی دایی پوزخندی می زند که باعث می شود نوه امام(ره) بگوید:« نه انگار این طور که علی آقا مصمم است باید سفارش امیر خان را به ایشان بکنم. ولی انصافا هم علی دایی و هم امیر قلعه نویی از بزرگان فوتبال ما هستند. در جام ملتها دیدیم خیلی از جوانانی که در تیم درخشیدند ، استعدادهایی بودند که علی دایی اولین بار شهامت داشت به آنها میدان بدهد. او اگر این فرصت را در اختیارشان نمی گذاشت شاید این بازیکنان امروز نمی درخشیدند.»

میاچ:من قبلا هم اینجا آمده ام

دکتر میاچ دستیار کروات دایی هم یکی از حاضرین در جلسه بود که پیش از این هم سابقه دیدار با اعضای بیت حضرت امام (ره) را داشته است. او در این دیدار به سید حسن خمینی گفت:« یادم هست دوره مربیگری ایویچ با اعضای تیم ملی قبل از اعزام به بازی های جام جهانی به مرقد حضرت امام (ره) آمدیم و با شما دیدار داشتیم. » علی دایی هم آن دیدار را به یاد داشت.

پس این مارادونا چی شد؟

« این ماجرای مارادونا به کجا کشید آقای کاشانی؟» این سئوال ویژه حجه الاسلام والمسلمین خمینی بود از سرپرست پرسپولیس و عضو موقت هیات رئیس فدراسیون فوتبال که او در جوابش گفت:« از ابتدا هم فدراسیون قصد پیشنهاد مربیگری تیم ملی را به مارادونا نداشت. او در آرژانتین با آن همه ستاره موفق نشد آن وقت اگر می آمد به ایران که اصلا نمی توانست موفق شود. نکته دیگر هم اینکه نوع رفتار ها و اخلاق مارادونا برازنده تیم ملی ما نیست و ما نمی توانستیم با این مربی کار کنیم.»

 بخش ورزشی


خبر آنلاین