تبیان، دستیار زندگی
باشگاه كاربران : رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله فرمودند: هرکس بشارت ماه ربیع الاول را به من بدهد من هم بشارت بهشت را به او می دهم . مژده رسیدن ماه ربیع الاول در سایت تبیان مژده رسیدن ماه ربیع در انجمن های تخصصی بعضی كاربران ت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كاربران تبیان تبریك می‌گویند

کاربر برتر انجمن ها

حلول ماه ربیع الاول مبارك باد.

دوستان خوبم حلول ماه زیبای ربیع الاول رو خدمتتون تبریك عرض میكنم و امیدوارم دو ماه عزاداری شما قبول باشه.

من از رسیدن ماه ربیع الاول انقدر خوشحالم كه انگار ایام نوروزه و اصلا بگم از ایام نوروز هم شاد ترم.

از آداب این ماه است:

1- روز تولد پیامبر صل الله علیه و آله با تلاشهای نیكو و اطاعتهای گرانقدر و بزرگ ، بزرگ داشته و با پروردگار خود در مورد این نعمت بزرگ مناجات نماید.

2-‌دعا كردن در اول این ماه با دعاهایی كه روایت شده است از مهم ترین اعمال این ماه می باشد.

3-‌روز هشتم ربیع الاول ، روز وفات امام حسن عسگری علیه السلام می باشد. پس سزاوار است در این روز اندوهگین باشد، بخصوص با در نظر گرفتن این كه صاحب مصیبت حضرت امام عصر(عج ) می باشد؛ پس باید آن امام علیه السلام را با هر زیارتی كه به ذهنش می رسد زیارت نموده و به امام زمان علیه السلام تسلیت بگوید.

4-‌روز نهم ربیع الاول ، چنانكه در روایت گرانقدری آمده است ، روز نابودی دشمن خدا بوده و این روز و خوشحالی در آن فضیلت داشته و روز شادی پیروان آل محمد صل الله علیه و آله می باشد. سزاوار است كه دوستان آل محمد صل الله علیه و آله شادی خود را در این روز، به خاطر نابودی دشمن خدا آشكار كنند.

5-‌روز دهم ربیع الاول ، روز ازدواج پیامبر صل الله علیه و آله با حضرت خدیجه علیه االسلام می باشد و بر شیعیان لازم است كه به خاطر تأثیر این ازدواج مبارك و فرخنده ، در خوبی ها و سعادت ها و انتشار نورهای درخشان و پاك ، آن را بزرگ بدارند.

6-‌روز هفدهم ربیع الاول ، همان طور كه گفته شد روز میلاد حضرت رسول صل الله علیه و آله است . از كارهای مهم این روز، روزه داشتن این روز، به خاطر شكرگزاری و به جا آوردن دو ركعت نماز می باشد كه در هر ركعت آن یك بار سوره حمد، ده بار سوره قدر و ده بار سوره اخلاص می خواند. سپس در مكان نماز خود نشسته و دعایی را كه روایت شده است را می خواند.

7-‌از كارهای مهم در روز میلاد پیامبر صل الله علیه و آله ، رعایت آداب عید و اظهار مراسم شرعی عیدهای بزرگ است ، تا دیگران این روز را به عنوان عید بشناسند.

8-‌از مهمترین اعمال مهم این روز به پایان رساندن روز خود با سلام به حامیان و نگهبانان آن روز و به درگاه آنان جهت شفاعت و اصلاح حال تضرع نمودن ، می باشد.

ارسالی از یاس خاكی


باشگاه كاربران : رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله فرمودند:

"من بشرنى بخروج الصفر بشرته بالجنة ؛ کسی که مرا به اتمام ماه صفر بشارت دهد، او را به بهشت بشارت می دهم"، تفسیر روح البیان، ج ‏4، ص 325، دار الفكر، بیروت.

مژده رسیدن ماه ربیع الاول در سایت تبیان

مژده رسیدن ماه ربیع در انجمن های تخصصی 

بعضی كاربران تبیان كه حلول این ماه زیبا را تبریك گفتند:setare62 , anima49 , shokoh85mm