سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
محراب یكی از مساجد اصفهان بار دیگر با طراحی استاد صفدر زاده حقیقی بر فرش ایرانی جان می گیرد. استاد صفدرزاده حقیقی تا به حال فرش های زیادی از آثار باستانی اصفهان طراحی كرده است. آخرین فرشی كه از این هنرمند به نمایش در آمده، ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محرابی دیگر بر فرش استاد حقیقی جان می گیرد


محراب یكی از مساجد اصفهان بار دیگر با طراحی استاد صفدر زاده حقیقی بر فرش ایرانی جان می گیرد.

استاد صفدرزاده حقیقی تا به حال فرش های زیادی از آثار باستانی اصفهان طراحی كرده است. آخرین فرشی كه از این هنرمند به نمایش در آمده، گنبد مسجد امام اصفهان در جشنواره قالی های نفیس ایران بود كه جزو سه فرش برگزیده این جشنواره شناخته شد.

فرش تازه حقیقی تصویر محراب یكی از مساجد اصفهان است كه طراحی آن به پایان رسیده و تا سه ماه دیگر نیز بافته می شود. او درباره این فرش كه «محراب عشق» نام دارد به میراث خبر می گوید: «تا زمانی كه فرش تمام نشده نمی خواهم كسی بداند كدام محراب را بافته ام. طراحان فرش و بافندگان بارها از مقابل این مسجد عبور كرده‌اند اما تا به حال هیچ كدام به فكر طراحی یا بافتن این محراب نیفتاده اند.»

او ادامه می دهد: «از طیف رنگ های گسترده ای در طراحی فرش استفاده كردم تا زنده تر به نظر آمده و پرسپكتیو آن حفظ شود.»

او شش سال در سازمان میراث فرهنگی مشغول به كار بوده و دلیل علاقه به بناهای تاریخی را فعالیت در این سازمان می داند: «همیشه در این فكر بودم كه كسانی كه این بناهای تاریخی را ساخته اند از اولیاء الله و كسانی بوده اند كه علاقه زیادی به خدا داشته اند. ایمان و ارتباط آنها با خداد باعث شده چنین آثاری خلق شود. من هم این آثار را روی فرش آوردم تا جلوه تازه‌ای پیدا كنند.»

استاد حقیقی تا به حال نمای اصلی مسجد امام، میدان امام، سقف مسجد امام، مدرسه چهار باغ، چهل ستون اصفهان و حمام خسرو آقا را به صورت فرش طراحی كرده و بافته است.

حمام قدیمی خسرو آقا یكی از بناهای قدیمی متعلق به دوره صفویه است كه چند سال پیش توسط شهرداری اصفهان تخریب شد. قالی صفدر زاده حقیقی تنها قالی موجود از این بنا است و از آخرین تصاویر این مسجد به شمار می آید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین