سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری كشورمان كه صبح امروز (یكشنبه) به منظور دفاع از علی‌اكبر صالحی وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه در صحن علنی مجلس حاضر شده بود، طی سخنانی ضمن گرامیداشت رحلت پیامبراكرم (ص) و همچنین یاد و خا
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كاهش قیمت‌ها از "فروردین‌ماه " آغاز می‌شود

احمدی نژاد

رئیس جمهور با اشاره به طرح هدفمندی یارانه‌ها تاكید كرد: با آغاز فروردین‌ماه كاهش قیمت‌ها آغاز می‌شود.

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری كشورمان كه صبح یكشنبه به منظور دفاع از علی‌اكبر صالحی وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه در صحن علنی مجلس حاضر شده بود، طی سخنانی ضمن گرامیداشت رحلت پیامبراكرم (ص) و همچنین یاد و خاطره امام (ره) و شهدا در آستانه دهه فجر، اظهار داشت: اندیشه انقلاب، اندیشه جهانی است و انقلاب آمد تا اولا انسان را احیا كند و ثانیا حركت تاریخی بشر به سمت برقراری جامعه جهانی سرشار از عدل و سعادت را شتاب جدیدی را ببخشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران نه یك انقلاب قومی و جغرافیایی و حزبی و گروهی است، انقلاب انسان است؛ ادامه حركت پیامبر گرامی اسلام و پیامبران الهی و ائمه طاهرین و در راستای خط تعبیه شده الهی برای رسیدن بشریت به سرمنزل مقصود است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه سیاست خارجی از روز اول از اركان اصلی انقلاب بوده است، گفت: حتی قبل از پیروزی انقلاب مواضع امام درباره مناسبات جهانی، مواضع بسیار شفاف و روشنی است.

به گفته وی، انقلاب اسلامی بر پایه حكومت جمهوری اسلامی، ساختن ایران جز از طریق تلاش برای اصلاح مناسبات جهانی و جز از طریق تلاش برای پیشبرد آرمان‌های الهی انقلاب در عرصه بین‌الملل ممكن نیست. ساختن ایران و پیشبرد امور ایران تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی از سرزمین مقدس ایران، در بستری از تلاش برای اصلاح مناسبات جهانی، در بستری از تلاش برای پیشبرد آرمان‌های جهانی انقلاب، امكان‌پذیر است.

احمدی‌نژاد همچنین تأكید كرد: به همین دلیل سیاست خارجی جزء مهمترین بخش‌های اداره حكومت و مأموریت‌های ملت ایران بوده است؛ اندیشه انقلاب اسلامی، اندیشه جهانی است؛ آرمان‌های انقلاب آرمان‌های جهانی است و برآمده از فطرت پاك بشر و در جهت آرزوهای بشریت است.

وی ادامه داد: استقرار عدالت و پاكی در جهان آرزوی همه پیامبران الهی و همه مصلحان و صالحان و مجاهدان بوده است؛ انقلاب اسلامی یك فرصت بی‌نظیر و طلایی و تاریخی برای همه بشریت است و هر روز كه از عمر مبارك این انقلاب گذشته است، سطح تماس و عرصه فعالیت سیاست خارجی گسترش پیدا كرده است، در طول این 32 سال دو اتفاق بسیار مهم روی داده است، موانع اصلی در برابر حركت انقلاب اسلامی یكی پس از دیگری در حال فروریختن هستند، باور ما این است كه استكبار امروز و نظام سلطه امروز مقتدرترین و خشن‌ترین و مؤثرترین و گسترده‌ترین استكبار تاریخ است.

رئیس دستگاه اجرایی كشورمان در همین اساس با ذكر این نكته كه هیچگاه در طول تاریخ چنین نظام سلطه و سیطره جهانی شكل نگرفته است، توضیح داد: دایره حكومت فرعون‌های تاریخ، دایره تأثیر آنها و گستره شقاوت‌ها و جنایت‌های آنها بسیار بسیار محدودتر از دایره عمل استكبار امروز است.

احمدی نژاد با اشاره به هدفمندی یارانه ها گفت:هدفمند كردن یارانه‌های كار مشترك دولت و مجلس و یك كار بزرگ است، اتفاقی كه شاید 30 سال جزء آرزوهای ملت ایران و همه دلسوزان ملت بود.

وی ادامه داد: ما در طول تاریخ نداشتیم كه یك نظام سلطه‌ای پیدا شود و با ساز و كارهای بسیار پیچیده و فریبكارانه جیب همه آحاد بشر را خالی كند و هیچكس متوجه نشود، توسط سلطه‌گران غارت‌گریها اتفاق افتاده است اما ابعاد غارتگری مدرن قابل مقایسه با آنها نیست، با یك طراحی ساز و كار اقتصادی 30هزار میلیارد دلار از جیب ملت‌ها برمی‌دارند و تورم و فقر و تبعیض را تحمیل می‌كنند و هیچكس متوجه نمی‌شود و بدتر از آن روشنفكران و برخیاز دانشمندان كشورهای غارت‌زده عمل غارتگران را تئوریزه می‌كنند.

احمدی نژاد

رئیس جمهور در ادامه سخنانش یادآور شد: این دانشمندان به نام علم منتشر می‌كنند و از او دفاع می‌كنند؛ در كجای تاریخ مستكبرانی با این قدرت آمدند و در یك قرن بیش از 100 میلیون آدم بكشند، نداشتیم این طور محیط زیست را برهم بزنند و سپس به لحاظ پیشرفت‌های علمی بیایند پدیده هارپ درست كنند و زلزله درست كنند و فضا را مسموم كنند و بیایند بارش ها را محدود كنند در منطقه‌ای از جهان و بیایند میكروب تولید كنند و منتشر كنند برای اینكه دارو بفروشند ما چنین پدیده‌ای در طول تاریخ نداشتیم.

احمدی‌نژاد اضافه كرد: باور ما این است كه ابعاد استكبار امروز گسترده‌ترین در طول تاریخ است و باور ما این است كه در مسیر رسیدن به قله این آخرین و مهمترین مانع است و اگر این مانع در هم بشكند، مسیر رسیدن به جامعه جهانی موعود یك مسیر سرازیری و پرشتاب است. اینكه امام عزیز ما با عبارتی بسیار ساده اما بسیار عمیق فرمودند «شیطان بزرگ»، این یك هدایت الهی است و یك تفسیر بسیار روشن و همه‌كس فهم و واقعی از شرایط موجود جهان است.

به گفته رئیس جمهور، آنها هم در اندیشه انسان و آرمان‌های انسان را له كردند، امانیسم در واقع اصالت‌دادن به تمایلات پایینی و نفسانی انسان و در ازای او له كردن حقیقت انسان است كه این اتفاق رخ داد و زن را و مرد را و نوع بشر را و ساختارهایی كه تعبیه كردند، ساختارهای یكسویه و ظالمانه است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ساختار سیاسی جهان را ببینید، همه قدرت در انحصار چند كشور است و آن چند كشور هم در طول یك كشور هستند؛ ساختارهای فرهنگی را ببینید، تحمیل ارزش‌های ضد انسانی به صورت یك طرفه و تحت شعارهای زیبا و مردم فریب، ساختارهای اقتصادی را مشاهده كنید، كسانی كه خودشان پشت قاچاقچی‌های اصلی مواد مخدر هستند، از آن طرف نشسته‌اند و سازمان مبارزه با مواد مخدر تشكیل می‌دهند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: تا این حد جنگ و اشغالگری، اشغال دو كشور مستقل عضو سازمان ملل را با تبلیغات و رسانه آنچنان برجسته كردند كه تا مدتها كسی جرأت نمی‌كرد به آنها اعتراض كند.

وی افزود: این بزرگترین مانع در برابر اهداف جهانی انقلاب اسلامی است اما به فضل الهی و به لطف هدایت‌های الهی نظام ولایت و به لطف ایستادگی ملت ایران، امروز همان اندیشه مادی ضدبشر در حال رنگ باختن است و هم ساختارهای ضد بشری و سلطه در حال فرو ریختن است و هم مدیریت یكجانبه و یكسویه و تبعیض‌آلود جهانی در آستانه اضمحلال است.

احمدی‌نژاد ضمن تشكر از نمایندگان مجلس به دلیل نگاه خوب آنها به سیاست خارجی گفت: مجلس در همه مقاطع پشتیبانی خوبی از سیاست خارجی كرده است؛ جایی كه لازم بود حضور پیدا كنند و یا مصوبه‌ای را مصوب و اقتدار ملت را به رخ مستكبران بكشند، خوب حاضر شده است.

ما در آستانه یك تحول بزرگ و سرنوشت‌ساز قرار داریم و مأموریت امروز ما به مراتب سنگین‌تر از 5 سال قبل و 20 سال قبل است. امروز ملت ایران هم باید اندیشه الهی انقلاب را تبیین كند و برجسته كند و در دنیا معرفی كند و هم به صورت تمام قد در برابر ساختارها و مدیریت استكباری بایستد و هم مدیریت آینده جهان را سامان دهد و این یك مأموریت بسیار خطیر است و مسئولیت سیاست خارجی بسیار فراتر از منافع ملی است كه منافع ملی هم در بستری از تحولات جهانی و استقرار عدالت و توحید در جهان قابل تعریف است.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه امروز نیازمند سیاست خارجه با نشاط، مقتدر و اثرگذار هستیم، افزود: ساختار وزارت خارجه باید به طور كامل متحول شود، متناسب با مأموریت تاریخی امروز ایران.

وی ادامه داد: بسیاری از مناسبات و ادبیات دیپلماسی كه اغلب ساخته و پرداخته نظام سلطه است، باید از عرصه سیاست خارجه ما به طور كامل مضمحل بشود.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز ما نیازمند یك نشاط جدید و یك روحیه جدید در عرصه سیاست خارجه هستیم؛ باید همه توانمندی‌ها و همه استعدادها و همه اندیشه و فكر انقلاب اسلامی پشتوانه سیاست خارجی قرار بگیرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه این انتظاری است كه ملت ایران، تاریخ، همه بشریت، اولیاء و انبیاء و امام و شهدا از ملت ایران دارند، تاكید كرد: امروز مسئولیت ما در عرصه سیاست خارجی یك مسئولیت آرمانی، مكتبی، الهی و تاریخی است.

وی در ادامه تصریح كرد: باید خودمان را برای مواجه شدن و مدیریت كردن تحولات بزرگی كه در راه است آماده كنیم.

رئیس‌جمهور اضافه كرد: امروز گوشه‌ای از این تحولات را می‌بینیم كه به نظر من این آغاز تحولات انرژی متراكم شده از قِبَل انقلاب اسلامی در دل بشریت است.

احمدی‌نژاد افزود: ‌تحولات عالم سرعت گرفته است و باید خودمان را به سرعت به همه بخش‌ها برسانیم.

وی با بیان اینكه شاید 15، 20 سال قبل پدیده‌ای به نام بین‌المجالس در مناسبات بین‌المللی موضوعیت نداشت، خاطرنشان كرد: امروز همه درحال فعال كردن همه ظرفیت‌های خود هستند و همه انرژی خود را برای اثرگذاری و تحولات جهان تخلیه می‌كنند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ما اعتقاد داریم كه مسئولیت ما در این راه سنگین است؛ مسئولیت دولت و مجلس و ملت ایران در این راه سنگین است.

احمدی نژاد گفت:انقلاب اسلامی ایران نه یك انقلاب قومی و جغرافیایی و حزبی و گروهی است، انقلاب انسان است

وی تاكید كرد: تحقق آرزوها بسیار بسیار نزدیك شده است و افق روشن است.

احمدی‌نژاد ضمن تشكر از نمایندگان مجلس به دلیل نگاه خوب آنها به سیاست خارجی گفت: مجلس در همه مقاطع پشتیبانی خوبی از سیاست خارجی كرده است؛ جایی كه لازم بود حضور پیدا كنند و یا مصوبه‌ای را مصوب و اقتدار ملت را به رخ مستكبران بكشند، خوب حاضر شده است.

رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به معرفی صالحی به‌عنوان وزیر امور خارجه اظهار داشت: ایشان را می‌شناسید و نیازی به معرفی بیشتر از سوی من نیست.

احمدی‌نژاد ادامه داد: صالحی برادری مؤمن، معتقد به آرمان‌ها، پیگیر، عالم، باتجربه و مسلط به مسائل بین‌الملل با یك كارنامه روشن در خدمت انقلاب اسلامی و آرمان‌های الهی او است.

وی افزود: تشكر می‌كنم از دوست و برادر خوبم جناب آقای متكی كه طی 5 سال بسیار زحمت كشیده‌اند و آنچه را كه در توان داشتند در عرصه سیاست خارجی به میدان آوردند كه من هم از ایشان تشكر كرده‌ام.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به هدفمندی یارانه‌ها گفت: هدفمند كردن یارانه‌های كار مشترك

احمدی نژاد

 دولت و مجلس و یك كار بزرگ است، اتفاقی كه شاید 30 سال جزء آرزوهای ملت ایران و همه دلسوزان ملت بود.

وی ادامه داد: این طرح بالاخره با همت شما و هدایت‌های الهی و به فضل خدا كه آینده ما و همه روابط اقتصادی ما را تضمین می‌كند، به خوبی آغاز و ادامه پیدا كرده است و انشاءالله در آینده بهتر از امروز خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: به طور متوسط بیش از پیش‌بینی یعنی بیش از 20 درصد در همین گام اول در بخش‌های گوناگون انرژی با صرفه‌جویی ملی مواجه هستیم كه این یك اتفاق بزرگ است.

وی با بیان اینكه البته بعضی‌ها طی مقالاتی فقر و بحران را به مردم وعده می‌دهند، تصریح كرد: این مطلب اشتباه است و واقعیت ندارد؛ شما می‌دانید ملت ایران هم بدانند كه یك موقعی می‌گفتند این طرح اولش بد است و بعد خوب می‌شود، اما اكنون كه اولش خیلی خوب شده است می‌گویند اولش خوب شد و آخرش بد می‌شود.

رئیس جمهور تاكید كرد: من این اطمینان را به شما می‌دهم، البته شما این اطمینان را داریم كه به فضل الهی هر روز كه بگذرد وضع بهتر خواهد شد.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه با اجرای این طرح تازه كاهش قیمت‌ها شروع می‌شود، افزود: سال كه تمام بشود، یعنی با آغاز فروردین‌ماه كاهش قیمت‌ها آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: از فروردین‌ ماه بركات این طرح خودش را نشان می‌دهد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره صندوق توسعه ملی نیز گفت: این از آن كارهای بزرگی است كه شما پایه‌گذار آن هستید و اتفاق بزرگی است كه درحال رخ دادن است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: شما می‌دانید كه 40 سال شعار اقتصاددان‌ها و دلسوزان ما به خصوص در دوره انقلاب اسلامی این بوده كه ما درآمدهای نفت را ببریم در سرمایه‌گذاری‌های ملی و ماندگار و هر بار در قانون بودجه و برنامه تلاش و زحمت كشیده می‌شد و دولت و نمایندگان حرص می‌خوردند اما بالاخره درآمدهای نفت كلش هزینه می‌شد و می‌رفت.

وی با بیان اینكه برای اولین بار این طرح كلید خورد كه در مصوبه بودجه 20 درصد درآمد نفت بلوكه شد، اظهار داشت: دولت از این طرح استقبال و همراهی كرد و بنا شده است كه ظرف 5 سال این 20 به 35 درصد برسد كه این یك انقلاب اقتصادی در ایران است.

رئیس جمهور تاكید كرد: این یك كار ماندگار است كه از شما و این دولت به فضل الهی خواهد ماند.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه مصوبه خوبی را تنظیم كرده‌اید، گفت: یك نكته‌ای در آن دارد كه من آن را با شما درمیان می‌گذارم و شما خودتان ببینید كه چطور می‌شود این نكته را اصلاح كرد.

وی گفت: تبصره‌ای در این مجموعه مواد مربوط به صندوق است كه می‌گوید تسهیلات این صندوق فقط هزینه ارزی بشود؛ این شاید از یك نگرانی بوده است، نگرانی اینكه دولت نتواند ارز را بفروشد.

رئیس‌جمهور در پایان سخنان خود از همكاری نمایندگان مجلس برای رأی‌اعتماد به گزینه پیشنهادی تصدی وزارت امور خارجه تقدیر و تشكر كرد.

بخش سیاست


منبع:خبرگزاری فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین