تبیان، دستیار زندگی
این مقاله در مورد اولین کارمندان شرکت مایکروسافت صحبت میکند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عاقبت عکس مایکروسافت چه شد؟
مایکروسافت

یکی از نمادهای بزرگ دنیای تجارت تصویری است که در زیر میبینید اما سوالی که درgizmodo  مطرح شد و یکی از خبرهای جذاب این سایت به حساب می رفت این پرسش بود که چه اتفاقی برای 11 نفر کارمند اولیه شرکت مایکروسافت افتاد.

در گفتگوی اول باید عنوان کنم که هیچ یک از آن 11 نفر الان در این شرکت کار نمی کنند البته شاید دلیل آن را می توان این موضوع عنوان نمود که این شرکت استعداد های افراد را رشد می دهد و آنها به سوی اشتغال خود حرکت می کنند این عکس یک سوال را در ذهن ایجاد می کند:"آیا اینها همه سرمایه گذارانند؟" این عکس 33 سال پیش یعنی در سال ۱۹۷۸ گرفته شده است .

برای شروع معرفی آنها از Bob Greenberg آغاز می کنیم تصویر او را در سمت چپ تصویر مشاهده می کنید:

یکی از افراد مسن این تیم است جالب است بدانید وی فردی بود که سیستم عامل DOS را برای کامپیوترهای IBM مدیریت و آماده می کرد باب در سال  ۱۹۸۳ از شرکت مایکروسافت جدا شد و نکته جالب این که مثل خیلی از افراد که پس از فعالیت در عرصه های تکنولوژی به این نتیجه می رسند که در روستا و طبیعت زندگی کردن بهتر است او هم  به خانه اش در تگزاس رفت و به کار گله داری پرداخت البته  ثروتی که وی از مایکروسافت به دست آورده بود چیزی حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده است هم اکنون نیز وی مدیر چند تجارت محلی در تگزاس است.

حال چه اتفاقی افتاد برای 2 نفر سمت چپ و راست او ، سمت چپ Bill Gates و سمت راست  Paul Allen !

در مورد این دو نفر تقریبا همه ما اطلاعات کافی داریم بیل گیتس که مایکروسافت را از هیچ ساخت و آن را به  با ارزش ترین کمپانی  تکنولوژی دنیا تبدیل کرد ، وی به عنوان ثروتمند ترین فرد جهان معرفی شد .ثروت او هم اکنون  حدود ۵۴ میلیارد دلار است اما نکته جالب توجه خرج کردن میلیون ها دلاری است که او هم اکنون صرف کارهای خیریه و تحقیقات پزشکی می کند است .

Paul Allen هم در لیست افراد ثروتمند جهان رتبه 37 را داراست وی  درحال حاضر دارای یکی از بزرگترین کشتی های تفریحی است و بیشترین سرمایه گذاری مالی وی بر روی تیم های ورزشی صورت می گیرد. در سال ۱۹۸۳ مایکروسافت را ترک کرد و به دنبال نوشتن رمان های تخیلی و روزنامه نگاری رفت. البته همکاری اش با مایکروسافت سبب شده بود که ثروت اش در سال ۲۰۰۴ حدود ۲ میلیون دلار باشد. ‏

خانم Andrea Lewis یک روزنامه نگار و نویسنده اسناد بود. او نویسنده اسناد فنی مایکروسافت بود ،به این معنی که  او document  هایی را می نوشت که نرم افزارهای مایکروسافت را توصیف می کرد.

وی در سال ۱۹۸۳ مایکروسافت را ترک کرد و به نوشتن رمان های تخیلی و روزنامه نگاری پرداخت ثروت او از کار در مایکروسافت در سال ۲۰۰۴ حدود ۲ میلیون دلار برآورد شده است.

ادامه دارد...

تهیه و ترجمه :سید خاموشی

بخش دانش و زندگی