تبیان، دستیار زندگی
اگر شارژ باطری گوشی شما هم مثل مال من خیلی زود تمام می شود باید بدانید كه دلیلش این است كه لابد آن را نزدیك به بدن خودتان نگه می دارید. چرا كه بدن انسان 37 درجه سانتیگراد حرارت دارد و همین دما كافی است كه باعث تخلیه سریع باطری موبایل شود. بنابراین بهتر اس
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موبایلتان را در یخچال بگذارید
تلفن همراه

دوام بیشتر شارژ باطری موبایل :

اگر شارژ باطری گوشی شما هم مثل مال من خیلی زود تمام می شود باید بدانید كه دلیلش این است كه لابد آن را نزدیك به بدن خودتان نگه می دارید. چرا كه بدن انسان 37 درجه سانتیگراد حرارت دارد و همین دما كافی است كه باعث تخلیه سریع باطری موبایل شود. بنابراین بهتر است به جای قرار دادن گوشی در جیب، آن را درون كیف بگذارید یا از نگه دارنده های كمری استفاده كنید تا با بدن فاصله ای داشته باشد. از همین روش برای مواقع اورژانسی هم می توانید استفاده كنید. تصور كنید كه به یك شهر دیگر رفته اید اما شارژر را فراموش كرده اید تا بهمراه ببرید. برای اینكه باطری كمتری از دست بدهید شب گوشی را خاموش كنید و آن را درون یخچال قرار دهید. این كار باعث می شود تا مصرف باطری به حداقل ممكن برسد.

وقتی گوشی در آب می افتد :

این بلا ممكن است سر هر كسی بیاید. چنانچه گوشی شما در آب سقوط كرد یا اینكه در هر جای خیس یا مرطوب دیگری افتاد یا حتی اگر یک دوش حسابی هم گرفت برای شروع عملیات نجات آن قبل از هر چیز ، در ابتدا باطری آن را خارج كنید. سپس آن را به آرامی با یك حوله خشك كنید. مرحله بعد این است كه گوشی را درون یك ظرف پر از برنج خام و خشك قرار دهید. برنج یكی از بهترین جذب كننده های رطوبت است. كافی است گوشی شما یكی دو روز درون برنج ها مدفون باشد تا تمام رطوبت آن خارج شود. جالب است بدانید پس از اینکه گوشی شما طی زمان ذكر شده در داخل ظرف برنج استراحت كرد، پس از رطوبت زدایی كامل مثل روز اول كار می كند و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده میگردد. البته شاید این راهكار كمی عجیب بنظر برسد ولی كاملا كاربردی و قابل انجام است.

ریموت كنترل دزدگیر اتومبیل :

اگر كنترل دزدگیر ماشین دارای برد كوتاهی است یك راه حل ساده وجود دارد. قسمت فلزی كلید ماشین را به زیر چانه پچسبانید و دكمه ریموت را فشار دهید. در باز می شود! این كار باعث می شود كه سر شما به عنوان یك آنتن رادیویی عمل كرده و برد كنترل افزایش پیدا كند!

كارتریج پرینتر خشك شده :

دقیقه 90 است و شما در حال پرینت یك فایل مهم هستید. ناگهان در میان كار، كارتریج پرینتر تمام می شود. به نظر شما در این هنگام چه باید كرد؟

كارتریج را دربیاورید و آن را سه دقیقه زیر سشوار گرم قرار دهید. كارتریج را در حالی كه هنوز گرم است درون پرینتر قرار دهید. خواهید دید كه می توانید كار پرینت را با اطمینان ادامه دهید. حرارت سشوار باعث گرم شدن و روان شدن جوهر غلیظ انتهای كارتریج می شود و به آن اجازه می دهد تا از سوراخ های ریز كارتریج خارج شود.

هوش آزمایی
آیکون، علامت سوال

جای علامت سوال چه عددی میگذارید ؟

اگر

1=5

2=25

3=125

4=625

5=؟

قبل از آن که جواب را ببینید، دوباره فکر کنید.

فكر كنید.

جواب: جای علامت سوال باید عدد 1 را قرار داد.

اگر قبول ندارید خط اول را به یاد بیاورید.

1=5

نتیجه‌گیری اخلاقی : مسائل ساده زندگی را بیخود پیچیده نکنید.


باشگاه كاربران تبیان – ارسالی از zakeri_m