سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شد محمد باقر قالیباف، فرمانده پیشین نیروی انتظامی و نامزد نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری رسما از سوی سخنگوی شورای شهر تهران به عنوان شهردار تهران معرفی شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران دكتر محمدباقر قالیباف متو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دکتر قالیباف شهردار تهران شد


محمد باقر قالیباف، فرمانده پیشین نیروی انتظامی و نامزد نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری رسما از سوی سخنگوی شورای شهر تهران به عنوان شهردار تهران معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران دكتر محمدباقر قالیباف متولد شهریور 1340، اهل مشهد، دارای دكترای جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس، همچنین در سال 83 ضمن عهده‌دار بودن تصدی فرماندهی نیروی انتظامی، به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری و رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز منصوب شد.

وی پس از آن، با تسلیم استفعای خود از فرماندهی نیروی انتظامی و موافقت مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا، فعالیتهای خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز كرد و در جریان برگزاری انتخابات، با آن كه در ارزیابی های اولیه رتبه بالایی داشت پس از پشت سر گذاشتن چالش هایی كه در روز های نزدیك به انتخابات صورت گرفت در رتبه‌بندی انتخاباتی نامزدها ، جایگاه چهارم را در كسب آرا به دست آورد.

قالیباف كه تا چند روز گذشته به عنوان رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، مشغول به فعالیت بود، از این سمت نیز استعفا داد و به دعوت اعضای شورای شهر، به منظور رایزنی در زمینه پذیرش تصدی شهرداری تهران در جلسه شورا حضور یافت.

وی سرانجام در آخرین جلسه شورای شهر تهران كه از صبح امروز یكشنبه آغاز شده و تا بعد از ظهر ادامه یافته بود، موفق به كسب اكثریت آرا از مجموع آرای اعضای شورای شهر تهران و به عنوان شهردار برگزیده شد.

انتخاب قالیباف به عنوان شهردار تهران در حالی صورت گرفت كه اعضای شورای شهر تهران پس از انتخاب دكتر احمدی‌نژاد، شهردار سابق تهران به عنوان رییس‌جمهوری، طی چند ماه و جلسات متعدد و طرح گزینه‌های مختلف بررسی انتخاب شهردار تهران را آغاز كردند.

گفتنی است پیشتر از این شورای شهر تهران دهقان، معاون رییس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران وعلی‌آبادی بگزینه های مطرح در شورای شهر بودند.

بدین ترتیب «قالیباف» پس از توسلی، سیفیان، حبیبی، طاهری، كرباسچی، الویری، ملك‌مدنی، مقیمی و احمدی‌نژاد، به عنوان شهردار جدید تهران فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد كرد.

روابط عمومی موسسه

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین