سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رکوردشکنی جدید ملکه استقامت ایران لیلا ابراهیمی یک بار دیگر رکورد زد. لیلا دونده پرکاری است. امسال 12رکورد جا به جا کرده. رکوردی که دست خود آدم باشد، شکستش مزه دارد؟ "آره، فرقی ندارد. باید شکستش." لیلا که یکه تاز دوهای استف...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رکورد 800 متر زنان ایران شکسته شد

رکوردشکنی جدید ملکه استقامت ایران


لیلا ابراهیمی یک بار دیگر رکورد زد. لیلا دونده پرکاری است. امسال 12رکورد جا به جا کرده. رکوردی که دست خود آدم باشد، شکستش مزه دارد؟ "آره، فرقی ندارد. باید شکستش." لیلا که یکه تاز دوهای استفامتی زنان ایران است، امسال را بهترین دوره ورزشی اش می داند: "همه رکوردهای 400 متر، 800 متر، 1500 متر و سه هزار متر دست خودم است. پریروز هم باز 800 متر را زدم. قبلا در دو دقیقه و 16 ثانیه دویده بودم و این دفعه هشت صدم ثانیه زودتر رسیدم."

چطور یک دفعه این همه پرکار شدی؟

قبلاً مسابقه ای نبود که رکورد بشکنم. توی این دو سالی که با فدراسیون یکی شدیم، وضع عوض شد. حسین جلالی از ما حمایت می کند. هر مسابقه ای که پسرها داشته باشند ما هم داریم. امسال 13 یا 14 مسابقه داشتیم که من در 12 مسابقه رکورد زدم.

پس فدراسیون دوومیدانی خانم ها را بار اضافه نمی داند؟

تا الان که این طور نبوده. اوایل به خاطرجو منفی ای که در همه فدراسیون ها بود، دوومیدانی هم وضع خوبی نداشت اما بعد وقتی دیدند ما واقعاً زحمت می کشیم، همکاری کردند. قبلاً هر چقدر هم زحمت می کشیدیم کسی قدر نمی دانست اما الان مشکلی نداریم.

آیا مثل پسرها هم به شما حقوق می دهند؟

نمی شود اسمش را حقوق و مقرری ثابت گذاشت. می توانم بگویم وضعیت جوایز بهتر شده، تیم دانشگاه آزاد هم که برایشان می دوم برای هر بار رکوردشکنی پاداش می دهد اما از فدراسیون بایت ملی پوش بودنم حقوق نمی گیرم. اخیرا حرف هایی زدند که امیدوارم عملی بشود.

اما حقوق پسرها هم قطع شده، مثل اینکه سازمان، بودجه فدراسیون را نمی دهد. چطور وقتی حقوق قهرمانان جهان و آسیا را قطع کرده اند، می خواهند برای دختران ملی پوش چیزی در نظربگیرند؟

ببینید! در هر حال پسرها خیلی جلوتر هستند. قهرمان شده اند و حرفه ای تر کار می کنند. حتی اگر حقوقشان هم قطع شود از جای دیگر ساپورت می شوند. اما ما همین که مورد توجه قرار گرفته ایم و در حد زحماتمان نتیجه می گیریم، خوشحالیم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین