• تعداد بازديد :
  • شنبه 1389/11/02
  • تاريخ :

آموزش ویدیو چت (1)

در مقاله "چت ویدیویی با بهترین کیفیت" نرم افزار oovoo و قابلیت‌های آن را ذکر کردیم و قول دادیم مقاله‌ای پیرامون نحوه کار با این نرم‌افزار بنویسم.

نحوه کار کردن با این نرم‌افزار مانند همه نرم‌افزارهای مبتنی بر وب بسیار آسان است. تمام این نرم‌افزارها User Friendly هستند و طوری طراحی شده‌اند که عموم کاربران بتوانند با آن کار کنند. اگر شما جزو کسانی هستید که هنوز نحوه کار کردن با اینگونه نرم‌افزارها را یاد نگرفته‌اید و هنگام مواجه با محیط نرم‌افزارهای جدید مضطرب می‌شوید، نگران نباشید. با خواندن این آموزش تصویری به راحتی یاد خواهید گرفت با دوستان خود در هر کجای دنیا ویدیو چت داشته باشید.

مرحله اول: ابتدا برنامه را دانلود و آن را نصب کنید.

مرحله دوم: ساختن شناسه کاربری (User Name)

بعد از نصب oovoo به طور خودکار وارد صفحه ساخت شناسه کاربری می‌شوید. مانند فرم‌های معمولی شناسه که دوست دارید را در قسمت oovoo ID بنویسید و بقیه فیلد ها را پر کنید.

توجه: پر کردن تمام فیلدها اجباری است.

در قسمت آخر می پرسد که برای چه کاری از این نرم افزار استفاده می کنید و شما سه گزینه "تجاری، شخصی و هر دو" را در پیش رو دارید. جواب دادن به این سوال اختیاری است.

در آخر روی گزینه I accept کلیک کنید.

مرحله سوم: بعد از ساختن ID و کلیک کردن accept نرم افزار به طور خودکار برای اولین بار با ID شما وارد محیط اصلی می‌شود.

در حال حاضر دو صفحه باز شده، یکی صفحه برنامه و دیگری صفحه‌ای با عنوان check audio and video. این صفحه در ابتدای کار عملکرد دوربین، میکروفون و اسپیکرهای شما را می‌سنجد. روی گزینه‌های Check که در سمت چپ صفحه قرار گرفته‌اند کلیک کنید.

مرحله چهارم: صفحه‌ی اصلی شما چیزی مانند شکل زیر است. برای اضافه کردن دوستانتان از آنها oovoo دارند روی گزینه Add Friend کلیک کنید و اگر ID oovoo ندارند روی گزینه invite friend کلیک کنید.

بعد از کلیک کردن روی add friend جلوی کلید سرچ، اسم دوستتان، oovoo ID و یا آدرس ایمیلش را تایپ کنید. سرچ را بزنید و منتظر نتایج شوید. سپس با کلیک کردن روی نتایج بدست آمده دوست خود را اضافه کنید.

مرحله پنجم: ارتباط با Skype

از آنجایی که اسکایپ در سیستم ویدیو چت از شهرت و سابقه بیشتری برخوردار است، oovoo این امکان را فراهم کرده تا لیست دوستان اسکایپ را با oovoo یکی کنید.

برای این کار روی آیکون اسکایپ کلیک کنید (تب چهارم).

ابتدا با آی دی اسکایپ sign in کنید. بعد گزینه connect که در وسط صفحه oovoo قرار دارد را کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل یک پیغام زرد رنگ و یا یک پیغام pop up در صفحه اسکایپ نمایش داده می‎‌شود. گزینه allow access را انتخاب کنید.

حالا دوستانتان را در صفحه oovoo اضافه کرده‌اید. در مطلب بعدی در مورد برقراری کنفرانس در این محیط حرف خواهیم زد.

ادامه دارد...

 

تهیه و تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی

بخش دانش و زندگی

 

 

 

 

مسابقه ...

امتياز این سوال :
UserName