سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دو پیروزی متوالی کشورمان در مسابقات جام ملتهای آسیا باعث شد «شاهزادگان پارسی» صعودی آسان را به مرحله یک چهارم نهایی این تورنمنت تجربه کنند ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زمانی برای اعاده حیثیت

جواد نکونام و هادی عقیلی

دو پیروزی متوالی کشورمان در مسابقات جام ملتهای آسیا باعث شد «شاهزادگان پارسی» صعودی آسان را به مرحله یک چهارم نهایی این تورنمنت تجربه کنند. صعود آسانی که شاید قبل از آغاز پانزدهمین دوره بازیها کمتر کسی آن را تصور می کرد.

به گزارش گروه ورزشی تبیان؛ چرخ بازیهای تیم ملی در شرایطی در دوحه به چرخش افتاد که انتقادات نسبت به افشین قطبی و عملکرد شاگردانش روز به روز وسیع تر از روز گذشته می شد تا جایی که این حواشی به دوحه نیز کشیده شد و هر روز افشین قطبی باید اختلافات خود با بازیکنان تیم از جمله جواد نکونام را تکذیب می کرد.

پیش از این مرسوم بود در آستانه هر تورنمنت مهمی، اختلاف‌ها به كنار گذاشته شود و حتی بطور مصنوعی نیز هم که شده جوی مثبت در اردوی تیم ملی حکمفرما شود اما اینبار آنگونه که باید و شاید از تیم ملی حمایت ملی نشد تا قبل از استارت خوردن جام ملتها برای ایران امید چندانی به اتفاقات آینده نداشته باشیم.

آیا زمان آن نرسیده که اندکی شادی در بحبوبه مشکلات اجتماعی و اقتصادی به مردمان فوتبالدوست هدیه کنیم تا آنها تنها و تنها برای چند دقیقه تمام مشکلات را فراموش کنند و طمع شیرین حس قهرمان بودن را بچشند؟ 

شاهزاده های پارس به دنبال موفقیت

یک بار دیگر به تمام اتفاقات این چند ماهه فوتبال ایران نگاه کنید، ناکامی تیم ملی نوجوانان و جوانان ،فضای بد فرهنگی حاكم بر آن و این اواخر ناکامی تیم ملی امید! اینها تنها گوشه هایی از تمامی اخبارهایی بود که گوش هایمان دیگر به شنیدن آن عادت کرده است.

هواداران تیم ملی فوتبال ایران

خبرهایی که تمام فوتبالدوستان را از فرارسیدن جام ملتها به وحشتی دیگر فرا می خواند اما آیا زمان آن نرسیده که اندکی شادی در بحبوبه مشکلات اجتماعی و اقتصادی به مردمان فوتبالدوست هدیه کنیم تا آنها تنها و تنها برای چند دقیقه تمام مشکلات را فراموش کنند و طمع شیرین حس قهرمان بودن را بچشند؟  

همانطور که می دانید ایران پس از عربستان پرافتخار ترین تیم آسیا از لحاظ تعداد قهرمانی به شمار می رود اما از آخرین قهرمانی پسران ایران زمین بالغ بر 35 سال می گذرد که باعث شده است خاک فراوانی بر کتاب تاریخ فوتبال ایران بنشیند و دیگر کمتر کسی آن افتخارات را به خاطر آورد. به همین دلیل امیدواریم شاهزاده های ایرانی با ادامه روند پیروزی های خود بتوانند بار دیگر غرور ملی را به فوتبال و کشورمان بازگردانند تا تلافی بخشی از ناکامی های گذشته را کرده باشند.

ما این انتظار را داریم که ملی پوشان کشورمان فقط و فقط این چند 90 دقیقه را با تمام تلاش و غیرت برای مردم کشورشان فارغ از هیچ گونه بهانه جویی بجنگند تا بار دیگر آبرو و حیثیت از دست رفته را پس بگیرند

جواد نکونام در دیدار با کره شمالی

کره جنوبی، استرالیا یا بحرین؟

فستیوال جام ملتهای آسیا 2011 برای ایران با جدال با مدعی عنوان قهرمانی آغاز شد و ایرانی ها توانستند با یک بازی کاملا با حوصله اولین و سخت ترین دیدار گروهی خود را با پیروزی آغاز کنند. درخشش و صعود ایران با پیروزی مقابل کف دست قطبی قطعی شد تا این بار دست قطبی پر تر از گذشته باشد.

همانطور که می دانید تیم ملی ایران با یکی از تیم های کره جنوبی، استرالیا یا بحرین دیدار خواهد کرد. حریفانی که هر یک تیم های خوبی در سطح قاره به شمار می روند اما امیدواریم تیم ملی کشورمان تمام حواس خود را معطوف کند تا بتوانیم به جمع چهار تیم پایانی راه پیدا کنیم.

به هر حال به نظر می رسد شرایط تیم ملی و فوتبال کشورمان هر چه که باشد از عراقی که چهار سال پیش جام قهرمانی را بالای سر برد بدتر نباشد و آن روزها در حالی که عراق در جنگ قرار داشت توانست شادی را به مردم کشورش هدیه کند و امروز ما این انتظار را داریم که ملی پوشان کشورمان فقط و فقط این چند 90 دقیقه را با تمام تلاش و غیرت برای مردم کشورشان فارغ از هیچ گونه بهانه جویی بجنگند تا بار دیگر آبرو و حیثیت از دست رفته را پس بگیرند تا ثابت کنند همچنان یکی از قطب های فوتبال آسیا به شمار می روند.

ای کاش شاهزاده های پارسی این فرصت را از دست ندهند ...........

بخش ورزشی

رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین