سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شیشه ای ترین غار دنیا را باید در بیابان شیهواهوای مکزیک ببینید. غاری که اگرچه به عنوان یک معدن کریستالی شناسایی شد، اما جاذبه های آن به حدی بود که این روزها گردشگران زیادی برای دیدن آن راهی مکزیک می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیشه ای ترین غار دنیا!

شیشه ای ترین غار دنیا را باید در بیابان های شیهواهوای مکزیک ببینید. غاری که اگرچه به عنوان یک معدن کریستالی شناسایی شد، اما جاذبه های آن به حدی بود که این روزها گردشگران زیادی برای دیدن آن راهی مکزیک می شوند.

غار

این غار که معدن نایکا (Naica Mine) نام دارد، در عمق 305متری زمین قرار گرفته و توسط دو برادر معدنچی که در حال کندن زمین بودند برای کشف سرب و نقره بودند، کشف شد.

غار

بزرگترین کریستالی که در این غار کشف شده، 55 تن وزن داشته و 11متر طول. فقط یک لحظه خودتان را لابه لای این کریستال های شفاف تصور کنید و فکر کنید که چنین قندیل های شیشه ای زیبایی صدها متر زیر زمین مدفون شده باشند!

غار

این قندیل ها اگرچه در تصاویر یخی و سرد به نظر می رسند، اما حقیقت این است که دمای غار در حدود 45درجه سانتیگراد است و غارنوردان مجبورند در کوله پشتی هایشان تجهیزات خنک کننده حمل کنند.

غار

زمین شناسانی که این غار را بررسی کرده اند، معتقدند که بلورهای غار نایکا حاصل میلیون ها سال فعل و انفعال در درون زمین است و این بلورهای عظیم شیشه ای، از اشباع کلسیم سولفاتی که در آبهای زیر زمینی وجود داشته است، به وجود آمده اند. آنها طول این غار را 10متر و عرض آن را 16متر تخمین زده اند.

غار
غار
غار


بخش گردشگری تبیان- رستم زاد

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین