سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رییس سازمان تبلیغات اسلامی در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در کمتر از یک ماه 20 نفر از طلاب 700 مقاله در ویکی فقه ارائه كرده‌آند که در مقایسه با ویکی پدیا در حوزه فقه بسیار غنی تر و بیشتر از آن کار شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارائه 700 مقاله به وبکی فقه در کمتر از یک ماه

شست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی

رییس سازمان تبلیغات اسلامی در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در کمتر از یک ماه 20 نفر از طلاب 700 مقاله در ویکی فقه ارائه كرده‌آند که در مقایسه با ویکی پدیا در حوزه فقه بسیار غنی تر و بیشتر از آن کار شده است.

شست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی

به گزارش روابط عمومی،  در این نشست كه 23 دی ماه 89 در هتل مدرس اصفهان به منظور آشنایی نمایندگان مردم در خانه ملت با مجموعه فعالیت‌های دینی و فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به سوابق تشکیل اساسنامه سازمان اشاره کرد و گفت: در سال 87 اساسنامه جدید سازمان تبلیغات اسلامی به توشیح مقام معظم رهبری رسید.

وی سازمان تبلیغات اسلامی را از لحاظ ساختاری، منابع، ساختار تشکیلاتی، فناوری و ... تبیین کرد و گفت: یک ساختار مرکزی و ادارات کل در 30 استان با حوزه های معاونت فرهنگی و پژوهشی و آموزشی و حدود 2700 نفر پرسنل در کل کشور این مجموعه را تشکیل می دهد.

دکتر خاموشی ضمن تبیین چگونگی توزیع اعتبارات در فصول هزینه و ارائه آن به استانها گفت: شناسایی سازمان تبلیغات اسلامی با بیش از 430 مجتمع فرهنگی در کل کشور و حوزه هنری با دانشگاه سوره و 30 مرکز در استانها و همچنین 90 سینما و بسیاری از مجامع وابسته و ... مشکل است.

شست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی

وی ماموریت سازمان دارالقرآن الکریم را با وجود 430 پست قرآنی در کشور تشریح کرد و گفت: بحث آموزش، تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن و همچنین تصحیح نسخ قرآنی از ماموریتهای این سازمان است و وجود 430 پست قرآنی در این سازمان در هیچ نهاد دیگری در کشور وجود ندارد.

وی حمایت و نظارت بر چاپ و انتشار قرآن و همچنین طرح نهضت قرآن آموزی را از ماموریتها و فعالیتهای سازمان برشمرد و تصریح کرد: قرآن کریم 20 درصد چاپ کشور را به خود اختصاص داده است و بحث تابلوهای قرآنی، ترجمه و متن قرآن کریم نیز در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث فناوری به سایت اطلاع رسانی تبیان اشاره کرد و گفت: تبیان در دریافت و پرداخت محتوا اولین سایت کشور و منطقه است و این گفته به شهادت آلکسا( یکی از مراجع مقایسه سایت ها با یکدیگر) و دیگر سایتهاست.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی با بیان اینکه در سایت تبیان تنها تبلیغ فرهنگی مدّ نظر است و هیچ تبلیغ دیگری در آن قرار نگرفته است افزود: روزانه بیش از 1200000نفر از این سایت بازدید می کنند و این اتفاق خوبی برای حوزه فناوری است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: موسسه تبیان هم به عنوان مركز اطلاع رسانی فرهنگی‌ ـ دینی سازمان تبلیغات اسلامی به تبع ابلاغات مقام معظم رهبری به شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سامان بخشی به فضای اینترانت داخلی و الزام موثر همه دستگاه‌ها اعم از دولتی و غیر دولتی در عدم استفاده از میزبان خارج از كشور برای ایجاد سایت‌های خود، اقدام به راه اندازی بزرگ‌ترین مركز IDC در كشور كرده است.

خاموشی اظهار داشت: در تبیان پردیس تولید محتوا داریم و اکنون که بحث امپراطوری محتوا مطرح می شود فقط 7 ترابایت محتوا در تبیان به طور صحیح انتخاب و قرار داده شده است که روزانه در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه دست اندر کاران تولید کالای فرهنگی در ایران و سایر کشورهای مسلمان باید کالای مطلوب فرهنگی تولید کنند، اظهار داشت: ما به دنبال سبکی برای تولید اطلاعات دینی بودیم و به پیشنهاد یکی از طلاب در خصوص استفاده از کاربران طلبه در فضای مجازی "ویکی فقه "را بنیان نهادیم.

وی افزود: در کمتر از یک ماه 20 نفر از طلاب 700 مقاله در ویکی فقه ارائه نمودند که در مقایسه با ویکی پدیا در حوزه فقه بسیار غنی تر و بیشتر از آن کار شده است.

شست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی

این مقام مسئول با بیان اینکه تولید محتوا در عرصه فکر و اندیشه اسلامی باید در داخل کشور انجام شود، افزود: اگر تولید محتوای فرهنگی و دینی را در کشور انجام دهیم ، حتما به افق بلندی در جهان خواهیم رسید و نباید تنبلی خودمان را به استکبار جهانی نسبت دهیم.

وی انتشارات سوره مهر را اولین انتشارات جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و گفت: در سال 89 تا کنون 375کتاب به چاپ اول و مجدد رسیده است در حالی که بیشترین آمار 275 بوده است .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کتاب دا را یکی از انتشارات سوره مهر معرفی کرد و با بیان اینکه این کتاب چاپ یکصد و چهلم خود و فروش 500000 جلدی خود را می گذراند، افزود: متوسط چاپ صفحه کتاب توسط این انتشارات 280 صفحه می باشد در صورتی که در دیگر انتشارات 120 صفحه می باشد.

وی همچنین بخشی از فعالیتهای پژوهشکده باقر العلوم (ع) ، مجموعه تسنیم نور، بصیرت و حوزه هنری ، بنیاد دعبل خزایی، انتشارات امیر کبیر و ... را بیان کرد.

خاموشی خاطرنشان کرد: درحوزه هنری کارکرد هنر در حوزه های فیلم، تئاتر، انیمیشن، هنرهای تجسمی، پژوهش های فیلم، خطاطی و کتاب قرار دارد و فعالیت در حوزه موسیقی به شدت کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه راه اندازی جریان روایت وتالیف ضروری است اظهار داشت: باید نگاه سامان بخشی تولید و محتوا در حوزه هنر باشد که کتاب دا، بابانظر، کوچه نقاش ها و ... نمونه هایی از کتب پرمحتوا و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری مزیّت نسبی انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: "پایی که جا ماند" و رمان بلند "جاده جنگ " از کتابهای ارزشمندی است که تا سال آینده در کشور منتشر می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نگاه به هنر و فرهنگ باید نسبی باشد افزود: سازمان تبلیغات اسلامی دغدغه تولید محتوا ، پرورش نیروی انسانی و تولید کارهای فاخر را دارد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ و حجت الاسلام سید جواد موسوی هوایی معاون آموزشی و پژوهشی و حجت الاسلام فلاح معاون امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی فعالیتهای مربوط به این معاونتها را تشریح نموده و آمار و گزارشاتی ارائه نمودند.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام نقطه نظرات خود را پیرامون فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی بیان نموده و قول مساعدت و همکاری بیشتر را دادند.

مقدسی نائب رئیس کمیسیون مجلس به همراه محجوب ، موسوی مبارکه، میر خلیلی ، زمانی، رحیمی نسب ، فدائی و برنا بلداجی ازاعضای کمیسیون اجتماعی در این جلسه حضور داشتند.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین