سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
این افراد اعتراف كردند كه توسط موساد آموزش ترور را دیده‌اند و تمام وسائل و تجهیزات از سوی موساد در اختیار آنها قرار گرفته است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عوامل اصلی ترور دستگیر شدند

ترور دکتر علی محمدی

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای تاكید كرد:‌ سربازان گمنام امام زمان‌(عج) در پی اقدامات گسترده امنیتی و رصد دقیق اطلاعاتی و با عنایات خاص الهی موفق شدند عوامل اصلی این جنایت تروریستی را شناسایی و دستگیر و یك شبكه متشكل از جاسوسان‌ و تروریست‌های وابسته به رژیم اشغالگر قدس را منهدم كنند.

ترور شهید علی محمدی که در تاریخ 22/10/88 با جاسازی بمبی کنترل از راه دور در موتور سیکلتی جلوی درب منزلش در عملی کوردلانه انجام شد، در آن حادثه دستان کثیف موساد و تروریستهای وابسته اسرائیلی به وضوح دیده می شد، سربازان گمنام امام زمان(عج) در عملیات های گسترده امنیتی و رصد دقیق اطلاعات و با عنایت خاص الهی موفق شدند عوامل اصلی این جنایت را دستگیر کنند.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از نقش موساد در ترور شهید مسعود علیمحمدی استاد فیزیك دانشگاه تهران پرده برداشت.

متن كامل اطلاعیه وزارت اطلاعات به شرح زیر است:

همزمان با اولین سالگرد شهادت دكتر مسعود علیمحمدی استاد دانشگاه و دانشمند برجسته كشورمان سربازان گمنام امام زمان‌(عج) در پی اقدامات گسترده امنیتی و رصد دقیق اطلاعاتی و با عنایات خاص الهی موفق شدند عوامل اصلی این جنایت تروریستی را شناسایی و دستگیر و یك شبكه متشكل از جاسوسان‌ و تروریست‌های وابسته به رژیم اشغالگر قدس را منهدم كنند.

مسعود علی محمدی

عملیات همه جانبه شناسایی و دستگیری این جاسوسان و تروریست‌ها با تمركز اطلاعاتی و امنیتی بر روی سرنخ عوامل و شبكه‌های وابسته به رژیم صهیونیستی آغاز شد و پس از ماه‌ها مجاهدت‌های خاموش و اقدامات پیچیده و چند لایه آفندی و پدافندی و نفوذ به عمق اطلاعاتی رژیم صهیونیستی منجر به كشف اطلاعات بسیار مهم و حساس از تیم‌های جاسوسی و عملیاتی موساد شد كه در پی آن ضربات سهمگینی به ساختارهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی وارد شد.

اطلاعات به دست آمده بیانگر آن است كه موساد برای تحقق اهداف ضد انسانی ، اسلامی و ضد ایرانی خود از پایگاه‌هایی در برخی از كشورهای اروپایی و غیر اروپایی و همچنین برخی كشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده است كه در هدایت عملیات ترور ناجوانمردانه شهید دكتر مسعود علیمحمدی از آن پایگاه‌ها استفاده كرده است.

به استحضار مردم شریف می‌رساند اطلاعات بسیار مهمی از عملیات نفوذ سرویس جاسوسی موساد و انهدام شبكه‌های جاسوسی آن‌ و طراحی ترور دانشمند برجسته كشورمان به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) رسیده است كه در شرایط مقتضی و به تدریج اعلام خواهد شد.

این افراد اعتراف كردند كه توسط موساد آموزش ترور را دیده‌اند و تمام وسائل و تجهیزات از سوی موساد در اختیار آنها قرار گرفته است

عوامل ترور شهید علی‌محمدی به آموزش توسط موساد اعتراف كرده‌اند

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینكه عوامل ترور شهید علی محمدی با حمایت موساد دست به چنین جنایتی زده‌اند، گفت: این افراد اعتراف كردند كه توسط موساد آموزش ترور را دیده‌اند و تمام وسائل و تجهیزات از سوی موساد در اختیار آنها قرار گرفته است.

اسماعیل كوثری عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص دستگیری عوامل ترور شهید علی‌محمدی اظهار داشت: در حدود یك سال پیش این اقدام ناجوانمردانه توسط عوامل خودفروخته و اجیرشده رژیم صهیونیستی انجام شد و این افراد كه توسط صهیونیست‌ها آموزش دیده و برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران توجیه شده بودند، دست به چنین كار جنایت‌كارانه‌ای زنند.

اسماعیل کوثری

وی با بیان اینكه مدت‌ها پیش از ترور شهید علی‌محمدی، مسئولان اطلاعاتی انگلیس، آمریكا و صهیونیست‌ها به صورت علنی نسبت به ترور دانشمندان هسته‌ای كشورمان تهدید كرده بودند، ادامه داد: با اینكه نیروهای اطلاعاتی كشور نسبت به این موضوع پیشگیری و پیش‌بینی كرده بودند اما این مزدوران به هدف خود ‌رسیدند و یكی از عزیزان ما را به شهادت رساندند.

این عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح كرد: پس از این اتفاق این موضوع دنبال شد و نیروهای اطلاعاتی كشور كه همواره به دنبال شناسایی این عوامل خودفروخته بودند، توانستند عوامل این ترور جنایت‌كارانه را دستگیر كنند.

كوثری با اشاره به اینكه این افراد با حمایت موساد دست به چنین جنایتی زده‌اند، خاطرنشان كرد: این افراد اعتراف كردند كه توسط موساد آموزش ترور را دیده‌اند و تمام وسائل و تجهیزات از سوی موساد در اختیار آنها قرار گرفته است.

وی تاكید كرد: با توجه به اعترافات عوامل ترور شهید علیمحمدی، دستگاه قضایی به زودی آنها را به سزای اعمال‌شان می‌رساند.

اعترافات افراد دستگیر شده برای شناسایی عوامل ترور شهید شهریاری موثر است

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح كرد: با توجه به عوامل دیگری كه در رابطه با ترور شهید شهریاری وجود دارد، نحوه دستگیری عوامل ترور شهید علیمحمدی فعلا باید مسكوت بماند.

قطعا خود این افراد عوامل ترور شهید شهریاری نیستند

كوثری در پایان تاكید كرد: قطعا خود این افراد عوامل ترور شهید شهریاری نیستند اما با توجه به اینكه تمام این تروریست‌ها از طریق موساد دستور گرفته و تغذیه می‌شوند لذا اعترافات این افراد می‌تواند در دستگیری عوامل ترور شهید شهریاری و آقای عباسی موثر باشد و می‌توان گفت كه به زودی شاهد دستگیری عوامل ترور شهید شهریاری خواهیم بود.

منابع:فارس/تابناک

فرآوری: مسلم حقیقی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین