سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عدم موفقیت در بازیهاى دور برگشت مى توانست مهمترین عاملى باشد كه آبى پوشان تهرانى در نخستین پیكار جام حذفى به خوبى بدرخشند. آنها در45 دقیقه نخست برابر تیم نه چندان مطرح اتكا نتوانستند راه به جایى ببرند و تنها در حسرت یك گل آ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال با اتکا به نیکبخت برد


عدم موفقیت در بازیهاى دور برگشت مى توانست مهمترین عاملى باشد كه آبى پوشان تهرانى در نخستین پیكار جام حذفى به خوبى بدرخشند. آنها در45 دقیقه نخست برابر تیم نه چندان مطرح اتكا نتوانستند راه به جایى ببرند و تنها در حسرت یك گل آه كشیدند. امیر قلعه نویى كه در این پیكار به بازیكنان نیمكت نشین اش میدان داده بود به این نتیجه رسید كه اصلاً آنها نمى توانند مشكل استقلال را حل كنند و همان بهتر كه این نفرات بر روى نیمكت قرار گیرند.

استقلالى ها كه مشخص بود حریف را دست كم گرفته بودند در دقایق ابتدایى توپ را به راحتى پشت محوطه جریمه اتكا مى آوردند اما با بى دقتى هرچه تمام در محوطه جریمه موقعیت هاى خود را یكى پس از دیگرى از دست مى دادند تا اندك هواداران این تیم در استادیوم سرماى حاكم بر بازى را حس كنند.آنها بارها و بارها مى توانستند در نیمه اول توسط بائو و اكبرپور به گل برسند اما خودخواهى مفرط آنها و رو نیاوردن به كار گروهى باعث شد كه آبى ها بدون هیچ گلى راهى رختكن شوند.

امیر قلعه نویى كه به هیچ وجه از این رویه راضى نبود در رختكن حسابى از خجالت بازیكنانش درآمد و آنها را با كلمات تند خود مورد خطاب قرار داد اما این هم راه چاره استقلال براى گلزنى نشد. او وقتى دید كه بازیكنان داخل زمین توانایى باز كردن دروازه اتكا را ندارند به نفرات اصلى اش روى آورد. او با جایگزین كردن نیكبخت به جاى علیرضا اكبرپور و طالب نسب به جاى بائو توانست زمینه گلزنى به تیم جوان و باانگیزه اتكا كه تا دقیقه 57 توانستند دروازه شان را بسته نگه دارند فراهم آورد.

استقلالى ها وقتى نیكبخت و طالب نسب را در كنار خود دیدند توانستند با هجومى مضاعف دروازه این تیم را مورد هدف قرار دهند و دو بار سقف دروازه «ستادى» را فرو بریزند و جواز صعود به مرحله بعدى را كسب كنند. شاید اگر استقلالى ها كمى زودتر از خواب زمستانى بیدار مى شدند مى توانستند گل هاى بیشترى در استادیوم آزادى به تیم اتكا تهران بزنند.

در حاشیه بازى استقلال واتکا

g>

فقط 1000 نفر آمدند

 در یك روز میان هفته و سرد زمستانى فقط هزار نفر در ورزشگاه آزادى حضور یافتند. 100نفر از آنها طرفدار اتكا بودند و بقیه استقلال را تشویق مى كردند.

قلعه نویى فقط 5 دقیقه صبر داشت

به نظر مى رسید كه قلعه نویى با استفاده از بازیكنان ذخیره مقابل اتكا حساب ویژه اى روى جام حذفى باز نكرده باشد اما او تنها 5 دقیقه نخست بازى را روى نیمكت دوام آورده و در سایر زمان ها در كنار زمین ایستاده و با بازیكنانش صحبت مى كرد.

عكاسان پشت دروازه اتكا

تمام عكاسانى كه براى عكسبردارى به ورزشگاه آزادى آمده بودند، پشت دروازه اتكا ایستادند و به نظر مى رسد كه آنها امیدى به گلزنى اتكا ندارند.

VIP خاموش بود

در دیدار امروز كه استقبال چشمگیرى هم از آن به عمل نیامد، VIP خیلى سوت و كور بود و حتى چراغ هاى آن هم روشن نبود و تنها فرد حاضر در جایگاه ویژه اولیایى مدیرعامل استقلال بود.

طالب لو در بازى خودش را گرم مى كرد!

وحید طالب لو كه پس از هفته ها در دیدار جام حذفى به میدان رفته بود در طول بازى و در دقایقى كه توپ در زمین اتكا بود سعى مى كرد خودش را گرم كند تا از شرایط آمادگى دور نشود. البته به نظر مى رسید كه هنوز مصدومیتش به طور كامل برطرف نشده است. او در طول بازى لنگ لنگان خودش را گرم مى كرد.

صادقى برخلاف جهت آب شنا مى كند

در حالى كه همه بازیكنان دو تیم استقلال و اتكا در هواى سرد تهران از لباس هاى آستین بلند استفاده مى كنند، امیرحسین صادقى مدافع استقلال برخلاف همه شاید براى اینكه خودش را به برانكو نشان دهد با سر و وضعى متفاوت و لباس آستین كوتاه در بازى حضور دارد.

مدیرعامل شركت زنجیره اى اتكا در رختكن

مدیرعامل شركت زنجیره اى اتكا با حضور در رختكن تیم اتكا به بازیكنان این تیم قول مساعد داد كه در صورت پیروزى مقابل استقلال، پاداش ویژه اى در انتظار آنها است.

بیا بند كفشم را ببند

در حدود دقیقه 40 بازى بود كه داور، بازى را نگه داشت. ستادى دروازه بان اتكا كه بند كفش اش باز شده بود از یوسف حسینى مدافع تیم درخواست كرد كه بند كفش او را ببندد. گویا به دلیل سرماى هوا دروازه بان اتكا قادر نبود دستكش اش را درآورد.

نیكبخت و طالب نسب به رختكن نرفتند

علیرضا واحدى نیكبخت و اصغر طالب نسب كه در نیمه نخست بازى در زمین حضور نداشتند، در بین دو نیمه به رختكن نرفتند و در زمین مشغول گرم كردن خودشان بودند.

تعیین تكلیف براى برانكو

تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادى كه شمار آنها از یك هزار نفر بیشتر نبود، پس از ادامه روند سرد بازى حوصله شان سر رفت و شروع كردند به تعیین تكلیف كردن براى برانكو. آنها مدام مى گفتند كه برانكو باید نیكبخت، فكرى و عنایتى را به اردوى تیم ملى دعوت كند.

نارضایتى قلعه نویى از اكبرپور و بائو

در طول نیمه نخست، دایم شاهد نارضایتى عنایتى از تكروى بائو و اكبرپور بودیم. پس از مدتى این نارضایتى به نیمكت هم كشیده شد و امیر قلعه نویى در كنار زمین مدام به اكبرپور و بائو مى گفت كه باید به بازیكنان دیگر هم پاس دهند!

من فقط برد مى خواهم

امیر قلعه نویى سرمربى آبى پوشان پایتخت در فاصله بین دو نیمه از عملكرد بازیكنان تیم اش ناراضى بود. او به بازیكنان در رختكن گفت: «شما ها هنوز از شوك بازى با ابومسلم بیرون نیامده اید. من این حرف ها سرم نمى شود و باید برنده از زمین بیرون بیایید.»

میثم بائو بدترین بازیكن استقلال

عملكرد میثم بائو هافبك استقلال تهران در بازى دیروز خیلى بد بود. او موقعیت هاى خیلى زیادى را از دست داد. این حركت او باعث عصبانیت قلعه نویى شد و تصمیم گرفت او را از بازى بیرون بكشد و حسن طالب نسب را جایگزین وى كند. قبل از ورود طالب نسب، قلعه نویى او را چند دقیقه اى بیرون زمین نگه داشت و نكاتى را به او متذكر شد.

یك بطرى آب بعد از گل اول

سرمربى استقلالى ها در بازى دیروز خیلى استرس داشت و یك لحظه آرام و قرار نداشت و با یك دلواپسى خاص به بازى نگاه مى كرد. بعد از به ثمر رساندن گل اول تیم اش توسط واحدى نیكبخت او كه انگار از نگرانیش كاسته شده بود یك بطرى كامل آب سركشید.

عنایتى و اكبرپور از داورى

رضایت نداشتند

رضا عنایتى و سیاوش اكبرپور از دقیقه 70 تا آخر بازى خیلى به داورى اعتراض داشتند. آنها على الخصوص به كمك داور دوم كه یك حركت عنایتى را آفساید اعلام كرده بود، معترض بودند. آنها معتقدند كه آفساید به اشتباه گرفته شده و یك موقعیت گل از آنها سلب شد.

تماشاچیان نیمه دوم میل به دیدن

بازى نداشتند

شاید نیمه دوم بازى دو تیم استقلال _ اتكا از دید تماشاچیان زیاد جذاب نبود. شاید هم سرماى هوا امان آنها را بریده بود. در هر صورت اكثر تماشاچیان ترجیح دادند به خانه هاى خود باز گردند و بازى را از خانه تماشا كنند.

نادریان: جاه طلبى استقلال، شكست تیم ما را رقم زد

یوسف نادریان سرمربى تیم اتكا درباره بازى تیم اش مقابل استقلال تهران مى گوید: «با توجه به اینكه استقلال یكى از مدعیان اصلى قهرمانى در لیگ برتر و جام حذفى است، این بازى براى ما خیلى حساس بود و مطمئن بودیم بازى پرفشارى را پیش رو داریم. استقلالى ها در نیمه اول حملات زیادى روى دروازه ما كردند.»او ادامه مى دهد: «بازیكنان خط دفاع ما با هوشیارى خیلى اجازه ندادند استقلالى ها از خیلى از موقعیت هاى خود استفاده كنند.

سنگربان ما آقاى سعید ستادى هم خوب كار كرد.»او در مورد ادامه بازى و نحوه دفاعى بازى كردن تیم اش گفت: «روال بازیهاى جام حذفى بدین شكل است كه تیم ها بى گدار به آب نمى زنند و با برنامه حمله مى كنند. تیم ما هم تمام این موارد را مقابل استقلال رعایت كرد اما جاه طلبى استقلال، شكست ما را رقم زد.»

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین