تبیان، دستیار زندگی
س: آثار ضد جنگ، جایی در جشنواره تئاتر دفاع مقدس نخواهند داشت كار ضد جنگ نمی‌تواند جایی در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر دفاع مقدس داشته باشد و این مهمترین اصل در ساختار جدید ماست. به گزارش خبرنگار هنری ایسنا، سیدمحمد علوی، م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاون هنری بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس:

آثار ضد جنگ، جایی در جشنواره تئاتر دفاع مقدس نخواهند داشت

كار ضد جنگ نمی‌تواند جایی در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر دفاع مقدس داشته باشد و این مهمترین اصل در ساختار جدید ماست.

به گزارش خبرنگار هنری ایسنا، سیدمحمد علوی، معاون هنری بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس كه در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با بیان این مطلب گفت: طبق اساسنامه بنیاد، یكی از وظایف ما نظارت بر تولید محصولات فرهنگی و هنری مرتبط با دفاع مقدس به منظور تطبیق با حقایق جنگ تحمیلی است و بر اساس این حق، با هر گونه تحریف حقایق دفاع مقدس مقابله می‌كنیم.

وی تاكید كرد: جشنواره دفاع مقدس منتسب به بنیاد حفظ آثار بوده و هست و باید این ویژگی را داشته باشد چرا كه دفاع مقدس یك موجود زنده و بالنده و تجلی آرمان‌خواهی و حق‌طلبی یك ملت است.

به گزارش ایسنا، وی در عین حال از برگزاری جشنواره سراسری نمایش عروسكی خبر داد و گفت: با توجه به استقبال هنرمندان تئاتر عروسكی دفاع مقدس، تصمیم گرفتیم جشنواره عروسكی را دریكی از استان‌ها به شكل یك جشنواره مستقل و پیش از جشنواره سراسری تئاتر دفاع مقدس برگزار می‌كنیم.

علوی، رویكرد بعدی جشنواره دفاع مقدس را توجه به استعدادها وهنرمندان جوان دانست و گفت: در همین راستا مشاركت فعال بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر كشور قطعی است.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیتی كه برای مضمون ومحتوا قائل هستیم می‌كوشیم علاوه بر انتظار متون برگزیده، جوایز ویژه‌ای را به 12 نمایش منتخب اهدا كنیم.

علوی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح تاریخچه جشنواره دفاع مقدس گفت: استراتژی مدیران جدید بنیاد توقف جشنواره به منظور آسیب‌شناسی 11 دوره قبل است كه در مدت این توقف بررسی كارشناسی 5 هزار متن از نظر كمی و كیفی و نیز برگزاری همایش هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر دفاع مقدس و .. . انجام شد.

وی ضمن اشاره به همكاری‌های بنیاد حفظ آثار با اداره هنرهای نمایشی، یادآوری كرد: بعد از جشنواره فجر توافق‌نامه‌هایمان را با مسئولان اداره كل امضا می‌كنیم.

به اعتقاد وی تئاتر دفاع مقدس هم ، گونه‌ای ارزشمند از تئاتر ملی است كه باید دراداره كل هنرهای نمایشی مورد توجه قرار گیرد.

علوی با تشریح تغییر ساختار جشنواره دفاع مقدس، گفت: برای تعمیم تئاتر ارزشی،جشنواره‌های منطقه‌ای را گسترش داده‌ایم به این معنا كه این جشنواره‌ها از اول خرداد تا پایان مرداد در 4 منطقه كشور برگزار خواهند شد ضمن اینكه بازبینی آثار شركت‌كننده در این جشنواره‌ها بر اساس اجرای عمومی نمایش‌ها انجام خواهد .

وی در پایان گفت: جشنواره باید جریان ساز باشد وامیدواریم با برگزاری این جشنواره، حضور چندین گروه جدید را شاهد باشیم.