تبیان، دستیار زندگی
بیمارستان رضوی كه به نام حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) متبرك می‌باشد و در خراسان رضوی واقع شده، با ارائه پیشرفته‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی برای بیماران داخل و خارج كشور و با استفاده از پزشكان برجسته ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیمارستان فوق تخصصی رضوی در یك نگاه

بیمارستان رضوی در یک نگاه

افزایش روزافزون زائران بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع) و لزوم ارائه‌ی صحیح و بهتر خدمات فرهنگی اجتماعی و توسعه و تداوم این امر و نیز محبوبیت جهانی این مركز، باعث شد كه افق نگاه آستان قدس رضوی این بار خدمات درمانی را مورد توجه خویش قرار داده و به منظور فراهم آوردن امكانات مناسب درمانی برای زائران، مجاوران و ارادتمندان حضرت در اقصی نقاط دنیا، پروژه ساخت بیمارستان فوق تخصصی رضوی را از سال 1375 آغاز كرد.

در اجرای این پروژه، از نظرات فنی مشاوران داخلی و خارجی كمك گرفته شده و ساختمان بیمارستان با بهترین سازه‌ها و مطابق با استانداردهای ملی در سطح بالا ساخته شده و نسبت به حوادث طبیعی از ایمنی كامل برخوردار است. زیربنای این بیمارستان بالغ بر 56 هزار مترمربع و در پنج طبقه احداث شده كه با داشتن اساسنامه‌ای مستقل به ثبت شركتها رسیده است. این بیمارستان از بهمن‌ماه سال 1384 با مجوز و نظارت مستمر اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی فعالیت خود را آغاز كرد.

آستان قدس رضوی با این هدف كه هموطنان عزیز ایرانی و مسلمانان منطقه بتوانند نیازهای درمانی خود را با اطمینان خاطر نسبت به رعایت ضوابط شرعی و همچنین مطابق با استانداردهای پزشكی از این مركز برآورده سازند و جهت معالجه، از عزیمت به كشورهای غربی بی‌نیاز شوند، امكانات و تجهیزاتی پیشرفته و كادر درمانی مجرب و متخصص را فراهم كرده است.

بیمارستان رضوی كه به نام حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) متبرك می‌باشد و در خراسان رضوی واقع شده، با ارائه پیشرفته‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی برای بیماران داخل و خارج كشور و با استفاده از پزشكان برجسته و محققان نخبه علوم پزشكی داخل و خارج كشور به عنوان برترین بیمارستان خاورمیانه مطرح است. همچنین فعالیت در عرصه‌های علمی پژوهشی و آموزشی نیز در صدر برنامه‌های این بیمارستان قرار دارد تا با بهره‌گیری از منابع غنی اسلامی و استفاده از پزشكان و محققان داخلی و نخبگان علمی ایرانی مقیم خارج از كشور، نوآوری‌های جدید علمی و پزشكی در ارتباط با فرآیند صلح‌آمیز هسته‌ای ایران از قبیل پزشكی هسته‌ای را تقدیم هموطنان عزیز و سایر مردم جهان نماید. اعتقاد و ارادت مردم ایران و مسلمانان سایر كشورها به حضرت امام رضا(ع) و وابستگی این بیمارستان به آن آستان مقدس موجب استقبال ویژه بیماران در بهره‌مندی از خدمات درمانی این مركز شده است.

وابستگی این بیمارستان به آستان قدس رضوی ارائه خدمات متفاوتی را نسبت به سایر مراكز درمانی می‌طلبد. خدماتی كه در پرتو تكریم و احترام مراجعه كننده باشد. با توجه به بزرگی محوطه و باغ بیمارستان و لزوم راهنمایی مراجعه‌كنندگان، استقبال از درب بیمارستان به وسیله تاكسی‌های خدماتی صورت می‌گیرد. محوطه و فضای دلنشین بیمارستان با اسامی گل‌ها زینت شده است و هر خیابان محدود به گل خاصی می‌باشد: خیابان لاله، رز، زنبق، اركیده و... زیبایی این فضا را تا هنگام رسیدن به ورودی اصلی بیمارستان حس می‌كنید.

استقبال از ورودی اصلی بیمارستان نیز توسط گروه تكریم متشكل از افراد آقا و خانم كه مسلط به چند زبان اصلی از قبیل انگلیسی و عربی می‌باشند صورت می‌گیرد. لباس ویژه این گروه با آرم گروه تكریم مراجعه كننده مزین شده است. گفتیم كه بیمارستان متشكل از پنج طبقه می‌باشد. در طبقه منهای یك بیمارستان، واحدهای MRI، پزشكی هسته‌ای، CSR و واحد پشتیبانی قرار دارد. در طبقه همكف كلینیك‌ها، آزمایشگاه، رادیولوژی، آندوسكوپی و بخش بازتوانی قلب و اورژانس واقع شده است.

بخش‌های سایر طبقات نیز شامل بخش‌های زیر می‌باشند:

طبقه اول: اتاق‌های ICU، اتاق‌های عمل و كت لب

طبقه دوم: بلوك زایمان، بخش زنان، NICU و بخش جراحی

طبقه سوم: بخش قلب I و II، CCU و جراحی قلب

این بخش تا معرفی کامل بخش ها ادامه دارد...


تنظیم برای تبیان: سمانه دولت آبادی