تبیان، دستیار زندگی
ویژه‌نامه اینترنتی «قیام مختار» در بخش دین و اندیشه سایت تبیان منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویژه‌نامه اینترنتی «قیام مختار» منتشر شد

قیام مختار

ویژه‌نامه اینترنتی «قیام مختار» در بخش دین و اندیشه سایت تبیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، ویژه‌نامه اینترنتی «قیام مختار»، درباره قیام مختاربن‌ابوعبیده ثقفی كه یكی از مهم‌ترین جنبش‌های بعد از واقعه عاشورا در خونخواهی شهدای كربلا محسوب می‌شود، در بخش دین و اندیشه سایت تبیان منتشر شد.

در این ویژه‌نامه موضوعات و عناوینی چون فلسفه قیام مختار، ماهیت قیام مختار، عاقبت قاتلان امام حسین(ع)، قیام مختار و مدح او، مختار در ترازوی نقد و مختار؛ از تولد تا قیام، بررسی و تحلیل شده است.

از دیگر عناوین این ویژه‌نامه می‌توان به امام سجاد(ع) و قیام مختار، دعای امام سجاد(ع) برای مختار، كیفیت شهادت همسر مختار، جنبش‌های علوی، لحظه شكست مختارنامه، تخریب كعبه در مختارنامه و مختار؛ دست به دامان بزید، می‌توان اشاره كرد.

همچنین در دو بخش فیلم و فایل‌های صوتی، تیتراژ فیلم مختارنامه، سكانس‌هایی از مختارنامه، گفت‌وگوهایی درباره مختارنامه، موسیقی متن مختارنامه و سخنانی از دیگران درباره شخصیت تاریخی مختار و سریال مختارنامه آمده است.

در قسمتی از این ویژه‌نامه و در دعای منسوب به امام سجاد(ع) برای مختار می‌خوانیم: «الحمدلله الذی ادرك لی ثاری من عدوّی و جزی اللّه المختار خیراً»؛ خدا را شكر می‌كنم كه انتقام خون مرا از دشمنم گرفت و خداوند به مختار جزای خیر عنایت كند».

علاقمندان جهت مشاهده این ویژه نامه می توانند به اینجا مراجعه نمایند.

تنظیم: هومن بهلولی