تبیان، دستیار زندگی
باشگاه كاربران تبیان: دوستان خوبی كه سال‌هاست ازدواج كرده اید. مطمئناً شما نیز در همه ی این سال‌ها در زمینه ی ارتباط با خانواده همسر تجاربی كسب كردین كه میتونه برای دوستانتان مفید باشه. تجارب خودتون رو در همین پنجره ی نظرات بنویسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معروف‌ترین مشاوران دنیا چه میگویند؟

انتخاب همسر

10توصیه معروف‌ترین مشاوران دنیا برای ارتباط با خانواده همسر

نزدیکی و ارتباط با خانواده همسر در نگاه اول و در بدو ازدواج شاید به نظر ترسناک و مشکل بیاید.در اینجا بعضی از نکات اصلی را از زبان روانشناسان معروف برای اینکه سرلوحه خود در ارتباط با آنها قرار دهید بیان می کنیم:

2 همسر

▪ احترام:

اگر حتی فکر می کنید آنها سزاواز احترام نیستند، در هر حالتی به آنها احترام بگذارید.

▪ وفاداری :

این خیلی طبیعی است که همسر شما نسبت به خانواده اش احساس وفاداری داشته باشد. شما با این کار هرگز در درجه دوم قرار نمی گیرید.

▪ انتقاد:

اگر ماجرایی برایتان اتفاق افتاد به خودشان انتقاد نکنید . و اگر همسرتان (زن یا مرد) انتقادی از آنها می کند فقط گوش دهید و جبهه نگیرید. این یکی به دو کردن ها می تواند مشکلات بیشتری را درست کند.

این خیلی طبیعی است که همسر شما نسبت به خانواده اش احساس وفاداری داشته باشد. شما با این کار هرگز در درجه دوم قرار نمی گیرید

▪ ریشه ها:

خاستگاه همسرتان را کشف کنید ببینید در چه خانواده ای و با چه نوع ساختاری بزرگ شده است .بهتر است این مساله قبل از ازدواج صورت گیرد .

▪ احساسات:

خودتان سعی کنید قبل از سوالات او خود و احساساتتان و نوع نگرش خانواده تان را برای همسر بگویید و اگر انتقادی از یک روش تربیتی دارید بیان کنید .

▪ علاج کردن:

اگر مشکلی با خانواده تان دارید و این قضیه روی شما و زندگی تان تاثیر گذاشته اول آنرا حل کنید و هرگز وارد زندگی زناشویی تان نکنید.

▪ نه گفتن :

درک کنید که چه مقدار رابطه با خانواده خودتان لازم است و از آن بیشتر به زندگی تان لطمه می زند . یک کلمه رمز مثل (نه) داشته باشید وقتی که احساس کردید دیگر این ملاقات کافی است آنرا بکار ببرید.

▪ مراقب بودن:

راجع به سلامتی و اوضاع اقتصادی آنها در محافلتان پرس و جو کنید . سعی کنید آنچه را از نظر مراقبت روحی و موقعیتی نمی توانند به دست آورند تا حد امکان فراهم کنید. چرا که روزی شما هم نیاز هایی خواهید داشت.

▪ مرز نگه دارید:

مرز هایی برای روابط تان تعیین کنید . مثلا روزهای تعطیل . آخر هفته ها . مسایل مالی . ملاقات ها . تنهایی...

▪ تقدم:

همیشه اول زندگی مشترک را راس هرم قرار دهید .

باشگاه كاربران تبیان:

دوستان خوبی كه سال‌هاست ازدواج كرده اید. مطمئناً شما نیز در همه ی این سال‌ها در زمینه ی ارتباط با خانواده همسر تجاربی كسب كردین كه میتونه برای دوستانتان مفید باشه. تجارب خودتون رو در همین پنجره ی نظرات بنویسید.


ارسالی از  IR1389