تبیان، دستیار زندگی
مدیر كل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی ضمن شركت در جلسه مدیران دفاتر ادارات تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دشمن با تمام تجهیزات به جنگ ارزشهای فرهنگی و دینی ما آمده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر كل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی:

دشمن با تمام تجهیزات به جنگ ما آمده است

جلسه مدیران دفاتر ادارات تبلیغات اسلامی استان زنجان

مدیر كل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی ضمن شركت در جلسه مدیران دفاتر ادارات تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دشمن با تمام تجهیزات به جنگ ارزشهای فرهنگی و دینی ما آمده است .

به گزارش روابط عمومی، «حجت الاسلام حسن رقیمی» در جلسه مدیران دفاتر ادارات تبلیغات اسلامی استان زنجان با اعلام این مطلب افزود: باید با كار تیمی و اتحاد و انسجام در پیشبرد هرچه بهتر برنامه های فرهنگی و دینی در مساجد حركت كرد.

وی اظهار داشت: امروز جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مقابل جبهه معارض شكل گرفته است.

وی با بیان اینكه استان زنجان از پتانسیلهای بسیار خوبی در توسعه برنامه های فرهنگی و دینی برخوردار است ابراز داشت: استان زنجان می تواند یك پایلوت خوب برای اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در منطقه باشد.

حجت الاسلام رقیمی ادامه داد: باید تیم های متخصص فرهنگی و دینی بسیار قوی در استان بوجود آید تا بتواند به تمام مسائل روز فرهنگی و دینی استان پاسخگو باشد.

مدیر كل امور مساجد و مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه ارتباط كارشناسان اداره كل تبلیغات اسلامی زنجان با مركز می تواند به بهتر اجرا شدن برنامه ها یاری رساند یادآور شد: باید با كار فرهنگی روی دانش آموزان در مدارس خروجی خوبی از برنامه ها داشت.

وی با بیان اینكه باید تمام شبكه تبلیغی در سطح كشور فعال باشد گفت: بسیاری از مشكلات حوزه تبلیغ در خود استان ها قابل حل است.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 20 هزار مبلغه در سطح كشور وجود دارد كه از این تعداد حدود 5 هزار نفر ساماندهی شده و بقیه نیز در حال ساماندهی است.

وی تصریح كرد: اخیراً در ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مناسبتهای مذهبی كشور نیز مقرر شده مبلغات سنتی نیز ساماندهی گردند.

حجت الاسلام رقیمی گفت: دو سال پیش طرحی در دفتر مقام معظم رهبری شكل نهایی به خود گرفت و مقرر شد كه حوزه نرم افزاری مساجد بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی، بخش سخت افزاری بر عهده سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیریت مساجد در استان ها نیز بر عهده نماینده ولی فقیه قرار گیرد و سایر دستگاهها نیز پشتیبانی لازم را از برنامه های فرهنگی و دینی مساجد برعهده بگیرند.

مدیر كل امور مساجد و مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد : امام جماعت مساجد مدیر فرهنگی منطقه حوزه فعالیت خود است و وی باید هیئت امناء را تعیین كند.

وی در ادامه از راه اندازی بانك اطلاعاتی مساجد كشور خبر داد و گفت: در حال حاضر اطلاعات 1500 مسجد وارد این بانك شده است و این بانك اطلاعاتی در خراسان رضوی مدیریت می شود و پورتال مبلغین نیز با همكاری تبیان قم راه اندازی شده است.

تنظیم: هومن بهلولی