تبیان، دستیار زندگی
محمود حسینی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر در این باره افزود : برای اجرای این طرح ، 5500 دانش آموز که معدل آزمون نهایی آنان در سال گذشته بالای 18 بود شناسایی و پس از شرکت در آزمونی ویژه 1850 نفر آنان ، مشمول این طرح حمایتی شدند....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حمایت از دانش آموزان نخبه دبیرستان‌های تهران

وقتی كودكان با هوش نمره های كم می گیرند

معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش شهر تهران از اجرای طرح حمایت از دانش آموزان نخبه و منتخب در پایه چهارم دبیرستان‌های پایتخت خبر داد.

محمود حسینی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر در این باره افزود : برای اجرای این طرح ، 5500 دانش آموز که معدل آزمون نهایی آنان در سال گذشته بالای 18 بود شناسایی و پس از شرکت در آزمونی ویژه 1850 نفر آنان ، مشمول این طرح حمایتی شدند.

وی هدف از اجرای این طرح را شناسایی و حمایت از دانش آموزان مستعد و ارائه برنامه های مکمل برای دستیابی به نتایج برتر در آزمون سراسری دانشگاه ها در سال آینده بیان کرد.

حسینی گفت: برای موفقیت این دانش آموزان در کسب رتبه های تک و دو رقمی در آزمون سراسری دانشگاه ها ، برنامه‌هایی در چهار محور درحال اجراست.

وی اصلاح برنامه های مطالعاتی با اجرای مشاوره های فردی و گروهی، برگزاری دوره های تکمیلی و ایجاد کلاس‌های جمع بندی، برپایی آزمون‌های علمی در سه مرحله و ایجاد پایگاه‌های مطالعاتی در تعطیلات نوروز را مهم ترین این برنامه ها برشمرد.

بزرگی

حسینی گفت : دانش آموزان شهر تهران سال گذشته با اجرای این طرح 57 درصد رتبه های تک رقمی آزمون سراسری دانشگاه‌ها را از آن خود کردند.

وی افزود : سال گذشته 1200 دانش آموز نخبه پایه چهارم دبیرستان مشمول این طرح حمایتی قرار گرفتند که این رقم امسال به 1850 دانش آموزان افزایش یافته است.

حسینی گفت : بر این اساس انتظار داریم دانش آموزان شهر تهران امسال در آزمون سراسری دانشگاه‌ها بیش از 70 درصد رتبه های تک رقمی را کسب کنند.

طرح حمایت از دانش آموزان نخبه دبیرستان های تهران ، نخستین بار ، سال گذشته اجرا شد.

منبع: همشهری آنلاین

مرکز یادیگری سایت تبیان: تنظیم : نسرین صادقی