تبیان، دستیار زندگی
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «مدافع»، «آذر، پایان پاییز»، «قند تلخ»، «بهترین بازی دنیا»، «نابودگر 4»، «شی نوبی»، «چاشنی بمب»، «گرگ‌های واشنگتن»، «جنایت کسب و کار ماست»، «طوفان کامل»، «مسافرین زندگی» و «رالی» پنجشنبه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فیلم‌های سینمایی آخر هفته در تلویزیون

رسانه ملی

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «مدافع»، «آذر، پایان پاییز»، «قند تلخ»، «بهترین بازی دنیا»، «نابودگر 4»، «شی نوبی»، «چاشنی بمب»، «گرگ‌های واشنگتن»، «جنایت کسب و کار ماست»، «طوفان کامل»، «مسافرین زندگی» و «رالی» پنجشنبه و جمعه 16 و 17 دی ماه ازشبکه­های یک، دو، سه، چهار، تهران و سیمای استان‌ها پخش می‌شود.

شبکه یک

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «مدافع» به کارگردانی پیتر استبینگفر پنجشنبه 16 دی ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: در شهری بزرگ که گانگسترها و دنیای مخوف تبهکاران به انواع خلافکاری‌ها مشغولند، اما پلیس سهل‌انگارانه برخورد کرده و بسیاری از افراد پلیس، رشوه خوار و فاسدند. مردی به نام «آرتور» که از نظر بسیاری از مردم، از نظر هوشی عقب افتاده است، خود را یک ابرقهرمان می‌پندارند، تلاش می‌کند شهر را از وجود تبهکاران پاک کند ولی سرانجام او نیز در برابر قدرت پلید خلافکاران از پا درمی‌آید.

فیلم سینمایی «مدافع» محصول سال 2009 کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا است.

**********************

فیلم تلویزیونی «آذر، پایان پاییز» به کارگردانی سعید ابراهیمی فر و تهیه کنندگی علیرضا

سبط احمدی جمعه 17 دی ماه ساعت 30/ 15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده: آذر و زهره خواهران دوقلویی هستند که در یک خانواده متدین و مذهبی رشد می‌کنند.

اتفاقات این فیلم ازسال 1314 مقارن با سال کشف حجاب در دولت رضاخانی آغاز می‌شود و تا پیروزی انقلاب ادامه دارد. دست تقدیر در این دوران آذر را به سمتی می‌کشاند که همگام با همسر و دایی‌اش در مسیر اتفاقات سیاسی و اجتماعی ایران قرار می‌گیرد.

فیلم تلویزیونی «آذر، پایان پاییز» با بازی بهناز جعفری، بهروز بقایی و قربان نجفی از تولیدات گروه فیلم­‌های تلویزیونی شبکه یک سیما است.

شبکه دو

فیلم تلویزیونی «قند تلخ» جمعه 17 دی ماه ساعت 45/ 17 از شبکه دو سیما پخش ­می‌شود.

این فیلم داستان نوجوانی به نام پارسا را روایت می‌کند که با وجود مبتلا بودن به دیابت، باید هر روز انسولین تزریق کند. او عضو یک تیم کاراته نوجوانان نیز هست و قرار است به یک اردوی تدارکاتی در خارج از شهر برود. پدر به دلیل بیماری مایل به رفتن او نیست، اما مادرش (یکتا ناصر) اصرار دارد که او به زندگی عادی ادامه دهد.

یكتا ناصر، رضا توكلی، رامتین خداپناهی و محسن اشرافی در فیلم تلویزیونی«قند تلخ» به کارگردانی محمد عرب و تهیه کنندگی اردشیر ایران نژاد از تولیدات سال 87 بازی کرده‌اند.

********************************

فیلم سینمایی «بهترین بازی دنیا» جمعه 17 دی ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما روی آنتن­ می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آرماند لارچ، تام راک وجیمز پکسن خواهید دید: فرانسیس اوپمت پسر یک خانواده رعیت است که از بچگی به بازی گلف علاقمند است و به عنوان پادو در کنار گلف بازان ماهر و متمول کار می‌کند و از این راه بازی را یاد می‌گیرد. از او در بزرگسالی درخواست می‌شود تا در مسابقات حرفه‌ای شرکت کند.

فیلم سینمایی «بهترین بازی دنیا» به کارگردانی بیل پاکسون و تهیه کنندگی دیوید بلاکر محصول آمریکا در سال 2005 ساخته شده است.

شبکه سه

فیلم سینمایی «نابودگر4» پنجشنبه 16 دی ماه ساعت 24 از شبکه سه پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده: درسال 2003 یک جنایتکار به نام رایت که به سرطان لاعلاج مبتلا است، موافقت می‌کند تا دکتر کاگان برای پژوهش از بدن او استفاده کند. در حمله اسکارنت به زمین که صرفاً جان کان زنده می‌ماند، پی می‌برند که ترمیناتور T800 جدید برای حمله به کار گرفته شده است.

کریستین بل، سام ورتینگتون و آنتونی یل چین درفیلم سینمایی «نابودگر4» به کارگردانی مک گینتی محصول سال 2009 کشور آمریکا به ایفای نقش پرداختند.

**********************

جمعه 17 دی ماه ساعت 15/ 10 فیلم سینمایی «شی نو بی» از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده: در گذشته‌های بسیار دور مردمانی بودند که در هنرهای رزمی بسیار توانا و ماهر بودند. به این گروه از مردمان شی نو بی می‌گفتند. علاقه زنی از این قبیله به یک مرد از قبیله دیگر که دشمن هم محسوب می‌شدند باعث مبارزه بین این دو گروه می‌شود.

فیلم سینمایی «شی نو بی» محصول چین در سال 2007 ساخته شده است.

**********************

جمعه 17 دی ماه ساعت 45/ 14 فیلم سینمایی «چاشنی بمب» محصول سال 2003 آلمان و آمریکا به کارگردانی جاناتان فرید من از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی راندال باتینکوف و الیزابه برکلی آمده: یک بمب به دفترحقوقی دریک برج تحویل داده می‌شود و 15 نفر از شیفت شب و مسئولشان را به کشتن می‌دهد. یکی از بازرسان موفق می‌شود شواهدی از سازنده بمب به دست آورد.

شبکه چهار

فیلم سینمایی «گرگ‌های واشنگتن» پنجشنبه 16 دی ماه ساعت 40/ 15 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: آلبرتو و میگوئل، دوستانی هستند که با یکدیگر کار می‌کنند و یک رستوران را اداره می‌کنند. البرتو و میگوئل با وجود این اختلافات شدیدی هم دارند. تا آنکه یکی از دوستان آنها به نام کلودیو، پول‌هایی را که از راه سرقت ماشین و کلاهبرداری به دست آورده است و نمی‌تواند در خانه یا بانک نگهداری کند، به طورامانت به میگوئل و آلبرتو می‌سپارد. میگوئل از این فرصت استفاده می‌کند و نقشه خود را عملی می‌کند.

خاویر باردم، ادوارد فرناندز، ارنستو آلتریو، آلبرتوسن خوان و خوزه سانچو در فیلم سینمایی «گرگ‌های واشنگتن» به کارگردانی ماریو باروسو محصول سال 1999 اسپانیا به ایفای نقش پرداختند.

************************

فیلم سینمایی «جنایت کسب و کار ماست» جمعه 17دی ماه ساعت 30 /20 در قالب برنامه «سینما4» از شبکه چهارسیما روی آنتن خواهد رفت.

در این فیلم خواهید دید: خانم برسفرد زن با فراست و علاقمند به حل معماهای پلیسی خود را درگیر ماجرای تازه‌ای می‌کند. عموی او شاهد یک جنایت بوده اما هیچ جنازه‌ای پیدا نشده است و هیچ کس دیگر هم شاهد جنایت نبوده است جزعموی او، خانم برسفرد درگیر ماجرا می‌شود.

کاترین فرات در فیلم سینمایی «جنایت کسب و کارماست» به کارگردانی پاسکال توماس محصول سال 2008 فرانسه به ایفای نقش پرداخته است.

شبکه تهران

فیلم سینمایی «طوفان کامل» به کارگردانی ولفگانگ پیترسون 30 دقیقه بامداد روزجمعه 17 دی ماه از شبکه تهران پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: بیلی تاین كه ناخدای ماهر و كاركشته یك كشتی ماهیگیری است، چند وقتی است كه نتوانسته به ‌اندازه كافی صید كند و از سوی صاحب كشتی تهدید می‌شود كه در صورتی كه به همین رویه ادامه دهد، كارش را از دست خواهد داد. بیلی تصمیم می‌گیرد به سرعت، دوباره عازم دریا شود و این بار هر طور شده با دست پر بازگردد.

جرج كلونی، مارك والبرگ، دایان لین و جان سی ریلیدر د رفیلم سینمایی «طوفان کامل» محصول سال 2000 کشورهای آمریکا و آلمان در ژانرماجراجویی، درام، حادثه‌ای و مهیج بازی کرده‌اند.

*******************

فیلم سینمایی «مسافرین زندگی» ساعت 30 /13 روز جمعه 17 دی ماه از شبکه تهران پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی ارین كوترل، لوگان بارسلومیو و ویلیام مورگان شپرد آمده: میسی پس ازدواج با ویلی، راهی سفر جنوب می‌شود تا دركنار هم در مزرعه‌ای به دامپروری بپردازند. گروهی از دزدان درطی مسیرقصد حمله به آنها را دارند كه ویلی با نمایش دادن اسلحه‌اش، آنها را دور می‌نماید. میسی كه باردار شده، نگران این است كه ویلی از شنیدن این خبر خوشحال نشود. میسی در شهر با پسر كوچكی به نام جف آشنا می‌شود، ولی نمی‌داند كه برادر او سانی یكی از گروه راهزنان است.

فیلم سینمایی «مسافرین زندگی» محصول سال 2005 آمریکا در ژانر درام و وسترن به کارگردانی مایكل لندن جی آر ساخته شده است.

سیمای استان‌ها

فیلم سینمایی «رالی» جمعه 17دی ساعت 30/ 13 از سیمای استان­ها پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم می‌بینیم: زن و شوهری در مسابقه رالی معلولین کشور شرکت می‌کنند ولی در این رالی با مشکلات و دسیسه‌های زیادی مواجه می‌شوند.

حسن جوهرچی و فرهاد بشارتی در فیلم سینمایی «رالی» به کارگردانی افشین اربابی در ژانر اجتماعی بازی کرده‌اند.


بخش هنر تبیان