تبیان، دستیار زندگی
بالشی كه خریداری می كنید از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند تعیین كننده میزان آرامش و راحتی خواب شما باشد. بنابراین هنگام خرید بالش یك سری نكات و مواردی را باید همواره مد نظر داشته باشید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شبی با رویاهای دل انگیز

بالش پر

بالشی كه خریداری می كنید از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند تعیین كننده میزان آرامش و راحتی خواب شما باشد. بنابراین هنگام خرید بالش یك سری نكات و مواردی را باید همواره مد نظر داشته باشید. در این مطلب قصد داریم در خصوص این ویژگی ها صحبت كنیم و نكاتی كه لازم است هنگام خرید بالش پر به آن ها توجه كنید را برایتان مطرح سازیم تا انتخابی مناسب و در نتیجه خوابی راحت و آرام داشته باشید.

بالش پر

تفاوت ها انواع پر

به طور كلی از سه نوع پر برای بالش ها استفاده می شود: پر قو، پر مرغابی و پر غاز. پر، نرم و لطیف است و گرما را در خود نگه می دارد و از این رو پرها مواد بسیار مناسبی برای پر كردن بالش ها محسوب می شوند. برخی از بالش ها بوسیله مخلوطی از پرهای طبیعی و مصنوعی (كه همان پر توپ بدمینتون است) پر می شوند تا كمی ارزان تر هستند. این تفاوت به این دلیل است كه برای پر كردن بالش با پر طبیعی به میزان پر بیشتری نسبت به پر مصنوعی نیاز است.

•    پر مرغابی: پر مرغابی كمی ارزان تر از پر غاز است. پر مرغابی برای مدت زیادی بوی پر را در خود نگه می دارد و از این رو پس از خرید برای مدتی باید آن را در فضای باز پهن كرد و سپس آن ها را داخل بالش قرار داد.

•    پر غاز: پر غاز بسیار راحت تر و مناسب تر از پر مرغابی است و به نوعی می توان گفت به صورت یك لایه عایق عمل كند. از این رو گران تر از پر مرغابی است.

•    پر قو: نرم ترین و مرغوب ترین نوع پر است كه از تمام انواع پر گران تر است.

میزان پر مناسب:

میزان پری كه داخل بالش قرار می دهید میزان سفتی و نرمی بالش را تعیین می كند. هرچه این مقدار بیشتر باشد بالش سفت تر و بلندتر و هرچه كمتر باشد بالش نرم تر و پایین تر خواهد بود. سفتی و نرمی بیش از حد بالش به جز در موارد خاص شرایط مناسبی برای خواب نیستند و هر دو این موارد می توانند سبب پریشانی خواب و بروز دردهای شدید در ناحیه گردن و كمر شوند. بالشی مناسب است كه نرمی و سفتی آن به میزان لازم و نه زیاد پایین باشند و نه زیاد بلند باشد.

نظافت و شستشوی پر:

شستشوی پر یكی از مهم ترین و حساس ترین اقداماتی است كه لازم است قبل از قرار دادن آن در بالش حتما باید انجام شود. برای این كار می توانید از افراد مجربی كه كارشان این است كمك بگیرید و یا طبق دستورالعملی كه روی بسته بندی آن نوشته شده است عمل نمایید.

راحتی خواب:

بالش پر

چنانچه تا به حال از بالش پر استفاده نكرده اید، توصیه می كنیم به راهنمایی های زیر در خصوص میزان نرمی بالش ها پر و انواع آن توجه نمایید:

•    نرم : بالش نرم انتخاب مناسبی برای کسی است كه عادت دارد روی شكم بخوابد.

•   متوسط : بالش با نرمی متوسط گزینه مناسبی برای کسی است به پشت می خوابد و یا ریز اندام و دارای شانه ای كوچك است.

•    سفت : بالش سفت بهترین انتخاب برای کسانی که بر پهلوها می خوابند.

•    بالش با سایز استاندارد -- بهترین اندازه برای بالش است كه برای خوابی راحت بسیار مناسب است.

•    بالش كینگ سایز – این سایز بالش می تواند كمر و پشت شما را تا زمانی که در بستر نشسته اید و مشغول مطالعه هستید محافظت كند و در آن راحت باشید. برای خواب نیز از انواع راحت و خوشایند بالش ها محسوب می شود.

با انتخابی صحیح و ایده آل در خصوص بالش می توانید خوابی راحت و سلامت جسمی و روحی خود را تضمین كنید و با خواب راحت روزی خوب و بانشاط را شروع نمایید.

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

بخش خانواده ایرانی

مقالات مرتبط

نگهداری بهتر از یخچال

آپارتمان را کج نخرید

خریداران خانه بخوانید!

سرسری نخرید

نگاهی به زیر پاهای مبارک

نگران قبض های انرژی نباشید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.