تبیان، دستیار زندگی
نه جایزه برای کودکان ایرانی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نه جایزه برای کودکان ایرانی

نقاشی

خبرگزاری ایسکانیوز: خلاقیت‌های هنری کودکان و نوجوانان ایرانی بار دیگر موفقیت بزرگی را برای آن‌‌ها در پانزدهمین مسابقه‌ بین‌المللی نقاشی تورن لهستان به ارمغان آورد.

به گزارش گروه فرهنگی هنری باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" خلاقیت‌های هنری کودکان و نوجوانان ایرانی بار دیگر موفقیت بزرگی را برای آن‌‌ها در پانزدهمین مسابقه‌ی بین‌المللی نقاشی تورن لهستان به ارمغان آورد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و‌ نوجوانان، مهتا اسماعیل‌پور دختر 8 ساله‌ی تهرانی عضو مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون نشان افتخار این مسابقه را به خود اختصاص داد و 8 دیپلم افتخار نیز به دیگر کودکان و نوجوانان ایرانی تعلق گرفت.

بچه‌های هنرمند ایرانی در حالی به این موفقیت دست یافتند که 25هزار و پانصد اثر نقاشی از 56 کشور جهان در این رقابت بین‌المللی شرکت داده شده بود.

این مسابقه همه ساله با موضوع "همیشه سبز، همیشه آبی" توجه بچه‌های جهان را به موضوع‌های زیست محیطی جلب می‌کند.

بر این اساس ایلیا پژوهنده و کیمیا علومی هر دو 6 ساله از گرگان و اردبیل، ترانه کلانی 7 ساله، علی قربانعلی 8 ساله، یاسمن مومن‌پور 9 ساله و ستاره رضا‌زاده 10 ساله همگی از مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون تهران و رضا زمانی 12 ساله و لیلا علی‌عباسی 14 ساله هر دو از اصفهان 8 عضو دیگر کانون‌اند که دیپلم‌های افتخار مسابقه ‌بین‌المللی تورن لهستان را در سال 2009 از آن خود ساخته‌اند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 93 اثر نقاشی اعضای خود را از سراسر کشور به این رقابت هنری در لهستان ارسال کرده بود که اکنون نتایج آن اعلام شده است.


بخش هنر تبیان