تبیان، دستیار زندگی
در شبی كه بازیكنان و هواداران بارسا با پلاكاردهای «ژاوی – 549» به ورزشگاه نیوكمپ آمده بودند .........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ژاوی ژنرال جدید بارسلونا

ژنرال ژاوی

در شبی كه بازیكنان و هواداران بارسا با پلاكاردهای «ژاوی – 549» به ورزشگاه نیوكمپ آمده بودند ، آبی و اناری‌پوشان با پیروزی 2 بر یك مقابل لوانته، یازدهمین برد پیاپی خود را در رقابت‌های این فصل لالیگا جشن گرفتند.

این پیروزی در حالی به دست آمد كه هافبك طراح بارسلونا برای پانصد و چهل و نهمین بار با پیراهن این تیم به میدان رفت. ژاوی كه دوازدهمین فصل حضور خود در بارسا را سپری می‌كند، فقط یك بازی با ثبت ركورد تاریخی فاصله دارد، چرا كه تا پیش از این میگوئلی با 549 بازی در دهه 70 و 80، پرسابقه‌ترین بازیكن تاریخ بارسلونا به شمار می‌رفت و حالا او با ژاوی در عدد 549 برابرند.

ژاوی پس از رسیدن به ركورد میگوئلی گفت: «پوشیدن پیراهن بارسلونا برای من افتخار است و از تمام كسانی كه از من حمایت كردند تا به این ركورد دست پیدا كنم تشكر می‌كنم. دوست دارم به همین ترتیب به فوتبال ادامه بدهم و در صورت امكان عنوان‌های بیشتری با بارسلونا به دست بیاورم.»

ژنرال ژاوی

پپ گواردیولا هم در پایان بازی شنبه شب با تقدیم این پیروزی به ژاوی گفت: «این بازی را برای ژاوی و قدردانی از او انجام دادیم. او اكنون 30 ساله است و 549 بازی برای بارسلونا انجام داده كه فوق‌العاده است. من سال‌های زیادی در بارسلونا بازی كردم. 300 بار با این پیراهن به میدان رفتم و فكر می‌كردم بازی‌های زیادی انجام داده‌ام، اما ژاوی در سطح دیگری است. او اگر با مشكل آسیب‌دیدگی روبه‌رو نشود، می‌تواند تعداد بازی‌هایش را به 700 هم برساند.»

ژاوی تا سال 2016 با بارسلونا قرارداد دارد و در صورتی كه تا پایان مدت قراردادش بتواند برای بارسا به میدان برود، همانطور كه گواردیولا عنوان كرد، می‌تواند به یك ركورد تكرارنشدنی در تاریخ فوتبال جهان دست پیدا كند.

تنظیم برای تبیان: حسین محمدی