تبیان، دستیار زندگی
10 فیلم برتر سال 2010 از نگاه کول نیدهام موسس و مدیر اجرایی بهترین وب سایت سینمایی دنیا: آی ام دی بی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

imdb

بخش سینما وتلویزیون: 10 فیلم برتر سال 2010 از نگاه کول نیدهام موسس و مدیر اجرایی بهترین وب سایت سینمایی دنیا: آی ام دی بی


10 فیلم برتر سال 2010 از نگاه کول نیدهام موسس و مدیر اجرایی بهترین وب سایت سینمایی دنیا: آی ام دی بی

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(10) زیبا یکی از ترسناکترین فیلم هاییست که من دیده ام. براستی باید اعتراف کرد. این فیلم بی نهایت خوش ساخت است و با 2 صحنه که هرکدام برای خود شاهکاری هستند به پایان میرسد.

شما با این فیلم به هم می ریزید، غمگین می شوید و احساس افسردگی میکنید، اما پیام معنوی فیلم که قابل توجه است، بسیار گیراست و باید شما را شاد کند. بازی خاویر باردم بی نظیر است.

این فیلم از آن دسته فیلمهایی است که ذهن شما تا روزها درگیر خود میکند. فیلم، در اولین نمایش بین المللی خود در جشنواره کن شرکت کرد.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(9) 4.3.2.1 محصول انگلستان است. فیلمی است بسیار هیجان انگیز به سبک فیلمهای تارانتینو و ریچی.

داستان مربوط می شود به موضوع الماسهای دزدیده شده و 4 داستان مرتبط با پیچیدگیهای جذاب و غیرقابل پیش بینی.

نوئل کلارک و مارک دیویس در کنار یکدیگر، کاری بسیار جذاب را ساخته اند. کوین اسمیت هم با نقش کوتاه اما بسیار با نمک خود، واقعا گل کاشته است.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(8) لانه خرگوش: خیلی خوش شانس بودم که این فیلم را توانستم ببینم اگرنه از دستم در می رفت. به جزییات موضوع اصلی بسیار خوب پرداخته شده است.

داستان خیلی با دقت باز میشود. ریتم روایت داستان کاملا منطقی و بافت خط سیر آن بسیار قدرتمند است.

نیکول کیدمن و بارون اکهارت هم در بازی عالی کارکرده اند. جالب اینکه فیلمبرداری این اثر، در 28 روز انجام شده است.

این فیلم اولین بار در جشنواره بین المللی فیلم تورونتو به نمایش درآمد.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(7) شهر: بن افلک (کارگردان و بازیگر) پس از آخرین ساخته خود یعنی «عزیز از دست رفته»، دست به ساخت یک جنایی ترسناک خوب دیگر زده است.

ربکا هال هم نشان داد که در پردازش شخصیتهای مختلف توانایی دارد. وقتی فهمیدم که این فیلم، یک نسخه 4 ساعته هم دارد، حسابی یکه خوردم. من این فیلم را در بیستمین سالگرد تاسیس آی ام دی بی، به همراه تیم بچه های آی ام دی بی در لس آنجلس دیدم.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(6) سخنرانی پادشاه: فیلم قابل توجهی است و دارای ارزشهای بسیار. کولین فرت عالی کار کرده است و مستحق جایزه اسکار بازیگر نقش اول امسال می باشد.

اما کولین فرت فقط یک نفر از گروه بی نظیر این فیلم می باشد. این اثر، در مورد عشق، رفاقت و تعهد می باشد. یک فیلم با ارزش تاریخی زیاد که مخاطبان، تا پیش از اکران آن، خیلی در جریان این واقعیت تاریخی نبودند. در این کار، لحظات خنده دار سرشار از صداقت را می بینیم که به ما می گویند فیلم سیاه در اواخر دهه 1930 یعنی چه. کار فیلمبردار، تهیه کننده، طراح صحنه و لباس، و کارگردانی عالی تام هوپر را باید تحسین کرد. استفاده بجا از موسیقی در صحنه های تاثیرگذار که یادآور عنوان فیلم هستند، نیز شایان ذکر است. این فیلم، اولین بار در لندن به نمایش درآمد.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(5) عالی باش: یکی از کاربران آی ام دی بی، این فیلم را چیزی میان "مرد عنکبوتی" و "بیل را بکش" خوانده است. این فیلم، بی رحمانه خشن است و کاملا هوشمندانه ساخته شده است.

درست مثل فیلمنامه "حالت مسحورکننده"، شاهد یک فیلمنامه خوب دیگر از جین گلدمن هستیم.

کارگردانی ماتیو وان قابل تحسین است. شخصیت «دختر یکه بزن» بسیار خوب پردازش شده و کلو مورتز بازیگر این نقش نشان داده که آینده درخشانی در پیش دارد.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(4) هری پاتر و یادگاران مرگ: یک شروع طوفانی و عالی برای آخرین فصل داستانهای هری پاتر. یادم می اید که دقیقا نه سال پیش بود که دخترانم را برای دیدن اولین نسخه از سری هری پاتر به سینما بردم.

آن موقع آنها 8 سال داشتند و با همان شخصیتهای داستان بزرگ شدند تا به امروز و عجب جایگاه ویژه ای دارد داستان هری پاتر برای من. همه المانها و عناصر لازم برای ایجاد یک محیط عالی در فیلم، کنار هم قرار گرفته اند.

آن صحنه ای که شخصیت خبرچین میگوید: "من در عین بسته بودن، باز می کنم"، رعشه بر اندام من می اندازد. یک فیلم خوب در ژانر ماجراجویی که تازه 2 سال دیگر می فهمیم چه بوده است.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(3) قوی سیاه: یکی از چهار سایت برتر دنیا در زمینه نقد فیلم یعنی وب سایت Front Row Films" review، این فیلم را به نوعی برداشت و الهام از "کفشهای قرمز" برایان دی پالما می داند.

منتقد سایت مذکور، معتقد است که این اثر، برداشتی بد است اما من قویا معتقدم که اتفاقا برداشت بسیار خوبیست.

دارن آرونوفسکی – کارگردان فیلم- این بار به سراغ وسواسهای موجود در دنیای رقص باله رفته است.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

(2) شبکه اجتماعی: در تحسین فیلم همین بس که صحنه اول آن به نوعی عالی ارائه میشود و جذابیت مابقی داستان را به شما نوید میدهد.

دیوید فینچر، یک بار دیگر ثابت کرد که با هر داستانی می تواند شاهکار بسازد.

(1) آغاز: یک شاهکار در ژانر وحشت. باری، کریستوفر نولان (کارگردان فیلم) باعث شد من ماندگارترین، بارزترین و شاهکارترین اثر سینمایی زندگی خود طی 25 سال اخیر را ببینم.

10 فیلم برتر  2010 از نگاه imdb

آخرین باری که یک شاهکار را تماش کردم، فیلم "بیگانگان" در سال 1986 بود. آغاز یعنی هوشمندانه ترین نوع فیلم سازی در بهترین حالت خودش.

پیشنهاد می دهم پس از تماشای این فیلم، به بخش IMDb FAQ مراجعه کنید.

تا به حال 5 بار این فیلم را دیده ام و به عنوان دومین اثر سینمایی ماندگار زندگی ام، آن را قبول دارم.

این فیلم برای اولین بار در لندن به نمایش درآمد.


ترجمه: محمدرضا صامتی

بخش سینما وتلویزیون تبیان