تبیان، دستیار زندگی
رکورد یک شبکه اجتماعی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فیس‌بوک پربازدیدکننده‌ترین وب‌سایت در آمریکا

بخش ارتباطات- فیس‌بوک برای نخستین بار عنوان پربازدیدکننده‌ترین وب سایت در آمریکا در سال 2010 را به خود اختصاص داد؛ این عنوان پیش از این در اختیار گوگل بود.  

فیس بوک

 فیس‌بوک برای نخستین بار عنوان پربازدیدکننده‌ترین وب سایت در آمریکا در سال 2010 را به خود اختصاص داد؛ این عنوان پیش از این در اختیار گوگل بود.

به گزارش مدیانیوز، شبکه اجتماعی فیس بوک در سال 2010، 9/8 درصد از کل بازدیدهای اینترنتی در آمریکا را به خود اختصاص داد، این در حالی بود که گوگل 2/7 درصد بازدیدهای اینترنتی را به خود اختصاص داده بود.

دستیابی فیس بوک به‌عنوان پربازدیدکننده‌ترین وب سایت آمریکا نشان‌دهنده رشد فزاینده و محبوبیت این وب سایت است؛ هم‌اکنون 6 سال از آغاز فعالیت فیس بوک می‌گذرد و به بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی در جهان تبدیل شده است.

گفته می‌شود نزدیک به 500 میلیون نفر در جهان از کاربران فیس بوک هستند و به گزارش خبرگزاری رویتر، گوگل در سال 2009 و 2008 پربازدید کننده‌ترین وب سایت در آمریکا بود.

سازنده فیس بوک جوانی به نام مارک زوکربرگ است که آن را در چهارم فوریه سال ۲۰۰۴ راه اندازی کرد. مارک زوکربرگ وب‌گاه فیس بوک را از اتاق خود در دانشگاه هاروارد آمریکا طراحی کرد و در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۴ آن را به عنوان یک وب سایت اجتماعی ویژهٔ دانشجویان هاروارد راه اندازی کرد. اما سایت او فراتر از محدوده یک دانشگاه و دانشجویان آن، خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و چنان محبوب شد که تا آخر هفته دوم راه اندازی آن، بیش از نیمی از دانشجویان هاروارد درآن نام نویسی کرده بودند و از آن به عنوان راهی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کردند و در کوتاه مدت، میلیونها نفر در همان چند ماه نخست، به عضویت آن در آمدند.

سایت فیس بوک از جمله شبکه های اجتماعی در فضای مجازی بود که آمریکا برای طرح ریزی فتنه 88 و پیشبرد آن در ایران بسیار از این شبکه استفاده کرد. و سالیانه هزینه های بسیاری در این زمینه صرف می کند تا بتواند به هجمه های گوناگون خود از جمله هجمه فرهنگی به کشورهای هدف ،آسیب وارد کند.

تهیه و تنظیم: امیر رضوانی