وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زمستان‌ است‌ و هوا سرد و بازار پالتو و لباس های‌ پشمی‌ داغ‌ داغ! احتمالاً شما هم‌ دوست‌ دارید نكاتی‌ مفید و كاربردی‌ درباره‌ نگهداری‌ از این‌ لباس ها بدانید. شست ‌و شو لباس های‌ پشمی‌ را هیچ‌ گاه‌ در ماشین‌ لباسشویی‌ نیندازی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراقبت از لباس های پشمی

زمستان‌ است‌ و هوا سرد و بازار پالتو و لباس های‌ پشمی‌ داغ‌ داغ! احتمالاً شما هم‌ دوست‌ دارید نكاتی‌ مفید و كاربردی‌ درباره‌ نگهداری‌ از این‌ لباس ها بدانید.

شست ‌و شو

لباس های‌ پشمی‌ را هیچ‌ گاه‌ در ماشین‌ لباسشویی‌ نیندازید. طبق‌ علائم‌ راهنمای‌ لباس‌ كه‌ معمولاً در قسمت‌ داخلی‌ آن‌ دوخته‌ می ‌شود، این‌ گونه‌ لباس ها را با دست‌ و در آبی‌ با دمای‌ 40 درجه‌ سانتیگراد بشویید. به‌ علاوه اگر آنها را در آب‌ ولرم‌ محتوی‌ یك‌ قاشق‌ گلیسرین‌ آبكشی‌ كنید، نرم‌ و لطیف‌ می ‌شوند و باعث‌ خارش‌ پوست‌ بدن‌ نیز نخواهند شد.

خشك‌ كردن‌

لباس های‌ پشمی‌ را روی‌ بخاری، شوفاژ یا بند رخت‌ در آفتاب‌ رها نكنید. همچنین‌ از خشك‌ كردن‌ آنها در ماشین‌ خشك ‌كن‌ بپرهیزید. این‌ لباس ها را بر سطحی‌ صاف‌ و تمیز پهن‌ كنید تا در هوای‌ اتاق‌ خشك‌ شوند. می‌ توانید یك‌ پارچه‌ كتانی‌ سفید را روی‌ سینی‌ پهن‌ كنید و لباس‌ پشمی‌ را روی‌ آن‌ بگذارید تا خشك‌ شود.

اتو كردن‌

بهترین‌ روش‌ برای‌ برطرف ‌كردن‌ چروك‌ لباس های‌ پشمی‌ این‌ است‌ كه‌ آنها را در بخار حمام‌ قرار دهید تا چروك ها برطرف‌ شود. اگر مجبور شدید لباسی‌ را اتو كنید، پارچه ‌ای‌ نمدار روی‌ آن‌ پهن‌ كنید و با قرار دادن‌ اتو روی‌ درجه متوسط، لباس‌ را به ‌آرامی‌ اتو بزنید. اتو را مستقیماً روی‌ لباس‌ نكشید.

منبع: اینترنت

 ریز نکته های خانه داری ( خشک کردن انواع لباس) 

 روش هاى صحیح شست وشوى لباس (راهنمای علائم بین المللی لباس) 

 نكات ایمنی در مورد مواد شوینده 

کتاب های « متفرقه » در فروشگاه اینترنتی تبیان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین