تبیان، دستیار زندگی
چرم‌هاییکه دارای رنگ تیره هستند و رنگ‌هایی یکدست و یک ‌نواخت دارند، از نوع مرغوب هستند و همچنین این نوع چرم لطافت و نرمی خاصی هم دارد. آن دسته از چرم‌هاییکه رنگی یکنواخت ندارند و به صورت دانه دانه، لکه‌های ریز و روشن روی آنها وجود دارد، چرم مرغوبی نیستند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مبلمانی راحت و با دوام

مبلمان چرم

مبل های دو نفره  و كاناپه ها از جمله وسایل بسیار مناسب و ایده آل برای فضاهای كوچك و یا فضاهایی كه چند مبل تكنفره در آن موجود می باشد، هستند. توصیه ما این است كه به جای دو مبل تكنفره از یك مبل دو نفره استفاده كنید زیرا این كار سبب می شود فضا بسیار سازمان یافته تر و باز تر به نظر برسد و كمتر اشغال شود.

استفاده از روكش های چرم برای كاناپه ها و مبل های دونفره می تواند دكوراسیون فضا را به كمال برساند و به آن زیبایی و شكوه دلنشینی ببخشد. چرم به دلیل بافتی كه دارد گرمابخش دكوراسیون نیز خواهد بود از این رو این نوع روكش یكی از پرطرفدارترین و مناسبترین روكش ها برای كاناپه و نیم ست ها و مبل های دونفره است؛ اما چرم ها خود دارای تنوع بسیار زیادی در نوع و جنس هستند بنابراین بهتر است هنگام خرید در خصوص آن ها اطلاعاتی داشته باشید.

مبلمان چرم

موارد زیادی وجود دارد كه هنگام خرید یك مبل یا كاناپه چرمی باید آن ها را مد نظر داشته باشید. یكی از مهم ترین این موارد رتبه بندی و درجه چرم است. بهترین چرم برای مبلمان چرمی با گره های بیشتر و بافت قوی است. این نوع چرم ضخیم تر از انواع دیگر چرم هاست.

برای تصمیم گیری و قضاوت در خصوص كیفیت چرم باید آن را لمس كنید. چرمی با بهترین کیفیت چرمی است كه هنگام لمس كردن منعطف و نرم باشد. چرم های درجه پایین تر كه دارای گره كمی هستند هنگام لمس كردن بسیار خشك و بی انعطاف هستند. این نوع چرم ها پس از مدت زمان كوتاهی ترك می خوردند و اصطلاحاً می تركند. البته تشخیص چرم خوب از چرم نامناسب به این آسانی هم نیست و نیاز به تجربه و مهارت دارد، اما روش مذكور می تواند تا حد زیادی در تشخیص چرم مرغوب به شما كمك كند.

چرم های درجه پایین تر كه دارای گره كمی هستند هنگام لمس كردن بسیار خشك و بی انعطاف هستند. این نوع چرم ها پس از مدت زمان كوتاهی ترك می خوردند و اصطلاحاً می تركند.

چرم ها در حالی که بسیار قوی هستند برای اینكه برای مدت طولانی روی فرم و زیبا بمانند نیاز به رسیدگی و مراقبت های خاص دارند. در صورتی كه فرزند كوچكی دارید بهتر است برای كاناپه و مبلمان چرمی خود روكش ضد آب در نظر بگیرید.

مبلمان چرم

در ادامه به نکاتی درباره کاربردهای متفاوت مبلمان چرمی و نحوه خریداری آنها می‌پردازیم :

نکته اول: برای اینکه مبلمان چرمیتان تمیز و نرم بماند، مرتب آن را گرد‌گیری کنید و گاه به گاه سطح آن را به وسیله واکس مخصوص چرم آغشته کنید.

نکته دوم: مبلمان و کاناپه‌های چرمی را از منابع گرمازا مانند رادیاتور و آتش روباز شومینه دور نگه‌دارید چرا که گرمای زیاد موجب خشک و شکننده شدن چرم می‌شود .

نکته سوم: پیش از خرید بهتر است از نوع مرغوبیت چرم و درجه‌بندی چرم‌ها آگاهی داشته‌باشید تا بتوانید کالای مناسبی را خریداری کنید. چرم‌هاییکه دارای رنگ تیره هستند و رنگ‌هایی یکدست و یک ‌نواخت دارند، از نوع مرغوب هستند و همچنین این نوع چرم لطافت و نرمی خاصی هم دارد. آن دسته از چرم‌هاییکه رنگی یکنواخت ندارند و به صورت دانه دانه، لکه‌های ریز و روشن روی آنها وجود دارد، چرم مرغوبی نیستند و دوام زیادی هم ندارند. اغلب این دسته از چرم‌ها ممکن است به سرعت پاره شوند.

اگر قصد دارید برای اتاق نشیمن مبلمان بخرید، بهتر است کاناپه‌های بزرگ چرمی را انتخاب کنید، چرا که لمیدن و استراحت کردن روی این سبک مبلمان به مراتب بسیار راحت‌تر از دیگر انواع مبلمان است

نکته چهارم: پیش از خرید، ابتدا مقیاس و اندازه خانه و فضایی را که قرار است مبلمان در آن جای بگیرد، در نظر داشته‌ باشید. اگر فضای بزرگی برای چیدمان مبلمان چرم دارید، بهتر است که کاناپه‌های بزرگ را انتخاب کنید و بالعکس اگر فضای کوچکی دارید، توصیه می‌شود که از تک‌مبل‌های کوچک استفاده کنید چرا که مبلمان کوچک فضای کوچک را بزرگ‌تر نمایان می‌کند .

مبلمان چرم

نکته پنجم:پیش از خرید کاناپه و مبلمان چرمی، رنگ زمینه و دکوراسیون خانه را به یاد داشته ‌باشید تا بتوانید مبلمانی با رنگی هماهنگ و یا مکمل برای فضای مورد نظر خریداری کنید. اغلب چرم‌های بلوطی فضایی بسیار زیبا و گرمی را به وجود می‌آورند و همچنین موجب می‌شوند که فضا بزرگ‌تر از آنچه هست نمایان شود. معمولا چرم‌های بلوطی به راحتی با هر دکوری هماهنگی پیدا می‌کنند.

نکته ششم: اگر قصد دارید برای اتاق نشیمن مبلمان بخرید، بهتر است کاناپه‌های بزرگ چرمی را انتخاب کنید، چرا که لمیدن و استراحت کردن روی این سبک مبلمان به مراتب بسیار راحت‌تر از دیگر انواع مبلمان است. اتاق نشیمن، فضایی است که اعضای خانواده بیشترین زمان خود را در آن سپری می‌کنند و به دلیل پرتردد بودن این فضا، کاناپه‌ای را انتخاب کنید که دارای چرم با کیفیت و بادوامی  باشد، تا دیرتر دچار فرسودگی و پارگی شود.

نشریه منزل

آکاایران

گروه خانواده ایرانی سایت تبیان

تنظیم و فرآوری: کهتری

مقالات مرتبط

فوت و فن های اتو کشی

آسایش همیشگی در خانه شما

یک رویای شیرین را تجربه کنید

با او به آرامش برسید

سرسری نخرید

انرژی می خواهید یا آرامش؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.