تبیان، دستیار زندگی
پارک جنگلی جیگوکودانی یین- کؤین در کوه های مرتفع ناگان در ارتفاعات ژاپن واقع شده است. پارک جنگلی جیگوکودانی در سال 1964 افتتاح شده است. و مشهورترین میمون های برفی دنیا را شامل می شود. این پارک در مرکز ژاپن، در دره ی رودخانه ی یوکویو، در یک محیط خشن واقع
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میمون ها به جکوزی می روند

میمون ها به جکوزی می روند

پارک جنگلی جیگوکودانی یین- کؤین در کوه های مرتفع ناگان در ارتفاعات ژاپن واقع شده است. پارک جنگلی جیگوکودانی در سال 1964 افتتاح شده است. و مشهورترین میمون های برفی دنیا را شامل می شود.

میمون ها به جکوزی می روند
میمون ها به جکوزی می روند

این پارک در مرکز ژاپن، در دره ی رودخانه ی یوکویو، در یک محیط خشن واقع شده ولی این میمون ها آنجا را بسیار دوست دارند و از آنجا نهایت لذت را می برند.

بیشتر میمون هایی که ما تا به حال دیده ایم دوست دارند که در جنگل از درختها بالا بروند و از شاخه ای به شاخه دیگر بپرند ولی اگر به این تصاویر  نگاه کنید متوجه می شوید که میمون های برفی ِ ژاپنی از هیچ چیز به اندازه حمام آب گرم لذت نمیبرند!

میمون ها به جکوزی می روند
میمون ها به جکوزی می روند

آنها بر خلاف سایر میمونها که همگی ساکن مناطق گرمسیر هستند در سردترین نقطه ی ژاپن زندگی می کنند . یعنی جایی که نزدیک به شش ماه از سال برف و یخ حکومت می کند. البته ذات میمون ها که عوض نشده است. حساسیت آنها به سرما سر جای خود هست. پس این میمون ها ناچارند که این مدت را در چشمه های آب گرم بمانند که یخ نزنند .

میمون ها به جکوزی می روند
میمون ها به جکوزی می روند

بوزینه های ژاپنی که به میمون های برفی هم مشهورند یک گونه ی بومی ژاپن هستند که محل زندگی شان شمالی ترین و سردترین منطقه ای است که پریمات های غیر از انسان در آن زندگی می کنند. پریمات ها راسته ای از جانوران شامل لمورها , میمون ها , میمون های انسان نما مثل شامپانزه , و انسان ها هستند. نکته جالب در مورد این میمون ها این که خیلی هم با هوش هستند و همراه با انسان ها و راکون ها تنها حیواناتی هستند که می دانند غذایشان را قبل از خوردن بشویند!

میمون ها به جکوزی می روند
میمون ها به جکوزی می روند

این میمون های زیبا که ماکاکوئس" Macaques " نام دارند شدیدا هم اجتماعی هستند، با این حال ماموران امنیتی پارک اجازه ی دست زدن به آن ها را نمی دهند و می گویند: “ هرگز به طور مستقیم به صورت آن ها خیره نشوید، زیرا این کار در دنیای میمون ها نشانه ی دشمنی هست.”

این میمون ها که با یک کت خز قهوه ای پوشیده شده اند، می توانند در دمای منفی 15 درجه ی سانتیگراد هم زندگی کنند. در این پارک که زمستان های بسیار سردی هم دارد بیشتر از 200 میمون، با آب تنی در چشمه ی آب گرم خود را گرم می کنند و اصطلاحا به جکوزی می روند.

ترجمه و تنظیم: مهدیه زمردکار

مطالب مرتبط

 کانگوروهای درختی

ماهی کوری که می بیند

ماهی با لباس غواصی

خروس کولی

ماهی های شیرخوار

سنجاب های پرنده

باهوش ترین پرنده

موش آهوی قهوه ای

خطرناک ترین مارهای جهان

شکارچیان خطرناک

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.