سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر کامپیوتر روشن می شود و متناوبا‎ً بوق می زند، ولی بالا می آید ؛ و در صفحه نمایشگر شما معمولا کلمات ابتدایی که در صفحه ظاهر می شد ؛ نمی آید ، گویی مانیتور هنوز خاموش است: 1- ببینید آیا حافظه RAM شما بدرستی نصب شده است اگر لازم است آن را بیرون آورید و د
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 یک مشکل ساده کامپیوتری

کامپیوتر

پرسش: علت بوق های پی در پی کامپیوتر چیست؟ در ضمن هیچ متن یا صفحه ای را روی مانیتور نشان نمی دهد و صفحه ی مانیتور سیاه است مشكل از كجاست؟ 

 

پاسخ: اگر کامپیوتر روشن می شود و متناوبا‎ً بوق می زند، ولی بالا می آید؛ و در صفحه نمایشگر شما معمولاً کلمات ابتدایی که در صفحه ظاهر می شد؛ نمی آید، گویی مانیتور هنوز خاموش است:

 

1- ببینید آیا حافظه RAM شما بدرستی نصب شده است اگر لازم است آن را بیرون آورید و دوباره جا بزنید.

 

2- ممکن Ram شما سوخته باشد؛ خوب یک رم دیگر جایگزین کنید یا اگر دارای Ram چند تکه است هر قطعه را برداشته مجدد آزمایش کنید؛ البته برخی از حافظه ها دوقلو هستند مثلا دوتایی باهم کار می کنند؛ در این صورت باید بطور کامل یک حافظه جدید را آزمایش کنید.

 

3- تجربه نشان داده بوق ممتد آرام با فاصله زیاد، بخاطر وجود مشکل در Ram است.

 

اگر کامپیوتر روشن می شود یک سری بوقهای سریع می زند، ولی بالا نمی آید، یعنی سیستم شما روشن می شود بدون اینکه در مانیتور تصویری بیاید؛ بوقها بی نهایت ممتد و سریع است:

 

1- ببینید آیا كارت گرافیک به درستی روی اسلات AGP نشسته است یا خیر. این مشکل بیشتر از خرابی کارت گرافیک نشأت می گیرد؛ برخی موارد به دلیل فشار کابل خروجی به مانیتور و فیش مربوطه جای کارت گرافیکی متصل به مادر برد شل می شود. اگر مقدار كمی از كارت گرافیک خارج از اسلات AGP باشد سیستم بالا نمی آید.

 

2- کارت گرافیکی را از جایش بردارید؛ بوق ممتد که خلاص شد؛ مطمئن باشید بطور حتم کارت گرافیک شما دچار مشکل است؛ یک کارت گرافیک جایگزین بگذارید، اگر محکم و درست جا بزنید مشکل شما حل می شود.

 

3- برخی از کارتهای گرافیکی به مادربود با مارک خاص سازگاری ندارد یا کارت گرافیکی به دیگر قطعات حیاتی کامپیوتر که این امر باعث اخلال در کار سیستم می شود تا جایی که شما را وادار می کند که کارت گرافیک نو خریداری و نصب کنید.

 

تنظیم: مرکز مشاوره تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین