تبیان، دستیار زندگی
در بخش پروژهای دانش آموزی( در قسمت ساخت هواپیمای گلایدر سازه ای) و در بخش مهارت فنی سایت (در قسمت نحوه ی کار با روکش حرارتی) با اتوی خاصی آشنا شدیم که در روکش کردن هواپیماهای مدل به ما کمک می کند....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اتوی مخصوص روکش حرارتی

اتوی مخصوص روکش حرارتی

در بخش پروژهای دانش آموزی (در قسمت ساخت هواپیمای گلایدر سازه ای) و در بخش مهارت فنی سایت (در قسمت نحوه ی کار با روکش حرارتی) با اتوی خاصی آشنا شدیم که در روکش کردن هواپیماهای مدل به ما کمک می کند.

در عکس زیر ظاهر کلی یک مدل از این نوع را می بینید.

اتوی مخصوص روکش حرارتی

همان طور که مشاهده شد این اتو کوچکتر و بسیار سبک تر از اتوی معمولی است. زیرا نیاز به پرس کردن جسم نیست و دیگر این که در هواپیمای مدل این شکل نیاز است تا بتواند در جاهای کوچک و باریک نیز اتو کند. رویه ی سطح اتو کننده از جنسی است که به روکش حرارتی نمی چسبد حتی وقتی که زیاد از حد داغ باشد.

البته وقتی که اتو زیادتر از حد تعیین شده برای روکش داغ شده باشد، روکش جمع می شود و کارایی خود را از دست می دهد. پس به درجه ای که روی اتو تعبیه شده دقت کنید و مقدار مناسب را تعیین کنید.

درون جعبه ی اتو پایه ی ای نیز هست تا زمانی که اتو را کار ندارید روی آن قرار دهید تا رویه ی سطح اتوکننده خراب نشود. این رویه اگر آسیب ببیند فرآیند اتوکشی را مختل می کند.

اتوی مخصوص روکش حرارتی

برای تهیه ی این مدل اتوی روکش حرارتی ، به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمایید و یا این که از فروشگاه هایی که لوازم هواپیمای مدل می فروشند تهیه نمایید. متاسفانه این فروشگاه ها مرکزیت خاصی برای آدرس دهی ندارند و در شهر پخش هستند. در صورتی که بخواهید آن را از فروشگاه اینترنتی تبیان تهیه نمائید برای مشاهده جزئیات خرید اینجا کلیک کنید.

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان - تهیه: امین کریمی

تنظیم : نسرین صادقی