سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طیبی به جام جهانی می روند نگران نباشید، تمام شایسته ها را به جام جهانی می بریم. ولی برانکو با برخی از این شایسته ها موافق نیست. مثلاً؟ کریم باقری، محمود فکری، علیرضا منصوریان، رسول خطیبی و علی سامره. در کمیته فنی بحث این باز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با دخالت دادکان و نوآموز باقری، فکری، منصوریان و خطیبی به جام جهانی می روند


نگران نباشید، تمام شایسته ها را به جام جهانی می بریم.

ولی برانکو با برخی از این شایسته ها موافق نیست.

مثلاً؟

کریم باقری، محمود فکری، علیرضا منصوریان، رسول خطیبی و علی سامره.

در کمیته فنی بحث این بازیکنان می شود و همه شایستگی آنها را قبول دارند.

قبول داشتن با دعوت کردن فرق می کند. شما آنها را قبول دارید ولی برانکو نمی خواهد دعوتشان کند.

اولاً زود قضاوت نکنید، ثانیاً...

حتماً فدارسیون از حق وتوی خود استفاده می کند.

صددرصد. در لیست 50 نفره، تمام شایسته ها را قرار می دهیم و پس از ارزیابی لیست نهایی را اعلام می کنیم.

یعنی کریم باقری هم در این لیست 50 نفره حضور دارد؟

اگر این روند را ادامه دهد، قطعاً حضور خواهد داشت.

و غیر از کریم...

فکری، علیرضا منصوریان، رسول خطیبی، بهشاد یاورزاده و ...

و سامره؟

اگر خوب باشد، حتماً حضور خواهد داشت.

آنچه خواندید، گفت و گوی دوستانه ای بود که چند روز پیش با یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال داشتم و چون قرار بر مصاحبه نبود صرفاً بخشی از گفت و گو را نوشتم تا پاسخی باشد به دغدغه های دوستداران فوتبال و علاقمندان تیم ملی که نگران وضعیت تیم اول کشورشان هستند.

برخلاف آنچه که در چند وقت گذشته از قول برانکو ایوانکوویچ مبنی بر عدم دعوت از کریم باقری مطرح شده، گویا فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیده که باید در برخی مسائل وارد شده و در کار سرمربی تیم ملی دخالت کند.

اگر چه شاید عده ای مخالف دخالت فدارسیون درخصوص بازیکنان باشند ولی واقعیت ین است که مسئولان ارشد فوتبال کشور مثل دادکان، نوآموز و ... از شخصیت های فنی این رشته ورزشی. و صاحب نظر در این خصوص هستند.

آنها به این نتیجه رسیده اند که باید از حق وتوی خود استفاده کنند و تمام آماده ها را به جام جهانی بفرستند. این تصمیم می تواند یک حرکت عاقلانه و منطقی مبتنی بر منافع ملی باشد. در برخی مواقع که سرمربی تیم ملی شاید به بن بست برسد، یا در خصوص برخی بازیکنان تفکرات دیگر داشته باشد، این فدراسیون و مسئولان آن هستند که باید پیشقدم شوند و حق فوتبال ایران را تمام و کمال ادا کنند.

در چند وقت گذشته انتقادات زیادی از محمد دادکان و فدارسیون فوتبال داشتیم ولی در یک زمینه تمام اهالی مطبوعات هم نظر بودن و آن اقتدار رییس فدراسیون فوتبال است. گرچه شایداین اقتدار بیشتر حاکم بر جو مطبوعاتی و انتقادی بوده باشد ولی حالا نگرش دخالت منطقی در کار سرمربی خارجی تیم ملی نشان می دهد که دادکان از اقتدارش در راه تفکرات فنی منتقد نیز استفاده می کند. این دخالت به هیچ وجه بد نیست که اتفاقاً مفید هم است. دادکان که خود یک فوتبالی با سابقه است، باید جهت حضوری قدرتمند در جام جهانی برخی مواقع وظیفه ریاست تیم ملی فوتبال ایران را تمام و کمال ادا کند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین