تبیان، دستیار زندگی
همه انسانها در بدن خود سلول های سرطانی دارند. این سلول ها خود را در آزمایشهای استاندارد نشان نمی دهند مگر آنكه به مقدار چند میلیارد افزایش یابند. زمانی كه پزشكان به اشخاص مبتلا به سرطان اعلام می كنند كه دیگر در بدن آنها سلول سرطانی وجود ندارد، این حالت فق
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اگر می‌خواهید سرطان نگیرید

سرطان کبد

همه انسانها در بدن خود سلول های سرطانی دارند. این سلول ها خود را در آزمایشهای استاندارد نشان نمی دهند مگر آنكه به مقدار چند میلیارد افزایش یابند. زمانی كه پزشكان به اشخاص مبتلا به سرطان اعلام می كنند كه دیگر در بدن آنها سلول سرطانی وجود ندارد، این حالت فقط بدان معناست كه آزمایشها دیگر قادر به ردیابی و پیدا كردن سلولهای سرطانی نیستند زیرا آن سلولها به مقدار قابل ردیابی شدن در بدن وجود ندارد.

سلولهای سرطانی بین 6 تا 10 مرتبه در دوره زندگی یك انسان پیدا می شوند. زمانیكه سیستم ایمنی انسان قوی باشد سلولهای سرطانی از بین می روند و از ایجاد تومور سرطانی جلوگیری می شود. زمانیكه شخص بیماری سرطان دارد نشانه آنست كه وی دارای كاستیهای تغذیه ای شده است. این كاستی ها ممكن است منشا ژنتیك، محیطی، تغذیه ای یا عواملی در شیوه زندگی داشته باشند.

سلولهای سرطانی در محیط حاوی اكسیژن توان ماندن ندارند. ورزش روزانه و تنفس عمیق باعث می شود كه اكسیژن به لایه های سلولی برسد

برای غلبه بر كاستی های متعدد تغذیه ای تغییر در رژیم غذایی شامل اضافه كردن بعضی مخلفات غذایی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می كند. شیمی درمانی ضمن آنكه باعث مسموم كردن فوری سلولهای سرطانی می شود، سلولهای سالم بدن در مغز استخوان و دیواره رودها را كه سریع رشد می كنند از بین می برد و می تواند سبب ضایعه در كبد، كلیه ها، قلب و ریه ها شود.

پرتو درمانی ضمن آنكه سلولهای سرطانی را نابود می كند سلولهای سالم را نیز می سوزاند، و باعث تخریب آنها می شود.درمان اولیه با شیمی درمانی و پرتو درمانی غالباً اندازه تومور را كاهش می دهد. با این وصف شیمی درمانی و پرتو درمانی دراز مدت به نابودی بیشتر تومور منجر نمی شود. زمانی كه بدن تحت تاثیر مسمومیت ناشی از شیمی درمانی و پرتو درمانی قرار می گیرد سیستم ایمنی در معرض خطر و نابودی واقع می شود بنابراین شخص ممكن است مقاومت خود را در برابر انواع مختلف عفونتها و پیچیدگیهای ناشی از آن از دست بدهد.

شیمی درمانی و پرتو درمانی می تواند باعث جهش ژنتیكی سلولهای سرطانی شود از این رو آنها مقاوم می شوند و نابود كردن آنها مشكل می شود جراحی هم موجب گسترش سلول های سرطانی به دیگر نقاط بدن خواهد شد. یك راه موثر مبارزه با سرطان غذا نرساندن به سلولهای سرطانی است. نرساندن مواد غذایی مورد نیاز سلول ها برای جلوگیری از افزایش و چند برابر شدن تعداد آنهاست.

سلولهای سرطانی از چه موادی تغذیه می كنند؟

1- قند تغذیه كننده سلولهای سرطانی است. با قطع مصرف قند یك عامل مهم تامین غذا برای سلولهای سرطانی از بین می رود. جانشینهای قند نیز زیان آور است. بهترین جانشین طبیعی عسل مائوكا یا ملاس ناشی از قندسازی است لیكن مقدار مصرف آن باید بسیار اندك باشد. نمك سفره دارای افزودنی های شیمیایی است از این رو جانشین بهتر، نمك حاصل از آب دریا است.

دیواره های سلول سرطانی دارای پوشش پروتئین خشن است. با صرف نظر كردن از خوردن گوشت یا كمتر خوردن آن آنزیم بیشتری برای حمله به دیواره های پروتئینی سلول سرطانی آزاد می شود و به بدن امكان می دهد سلول های سرطانی را از بین ببرد

2-شیر باعث می شود كه بدن بخصوص در سیستم گوارش (معده و روده ها) مخاط تولید كند. سرطان از مخاط تغذیه می كند. با قطع مصرف شیر و جانشین كردن آن با شیر سویا سلولهای سرطانی در برابر بی غذایی قرار می گیرند.

3-سلولهای سرطانی در محیط اسیدی مقاوم و پایدار می شوند. رژیم مبتنی بر گوشت قرمز محیط اسیدی تولید می كند پس بهتر آن است كه گوشت سفید مصرف شود. گوشت قرمز همچنین محتوی آنتی بیوتیك های دامی، هورمون های رشد و انگل است كه برای اشخاص مبتلا به سرطان آسیب رسان است.

4- رژیمی با  80 درصد سبزیجات تازه و آب میوه ، دانه های نباتی، آجیل ها و مقداری میوه بدن را در محیط قلیایی قرار می دهد. آنزیم های زنده در آب سبزیجات تازه به آسانی جذب می شود و ظرف 15 دقیقه به سطوح سلولی می رسد تا سلولهای سالم را رشد كافی دهد و تقویت كند.

برای بدست آوردن آنزیم های زنده به منظور ساختن سلول های سالم كوشش كنید آب سبزیجات تازه ( بسیاری از سبزیجات از جمله جوانه لوبیا) مصرف كنید و دو تا سه مرتبه در روز مقداری سبزیجات خام بخورید. آنزیم ها در حرارت 104 درجه فارنهایت (یا 40 درجه سانتیگراد) از بین می روند.

برای بدست آوردن آنزیم های زنده به منظور ساختن سلول های سالم كوشش كنید آب سبزیجات تازه ( بسیاری از سبزیجات از جمله جوانه لوبیا) مصرف كنید و دو تا سه مرتبه در روز مقداری سبزیجات خام بخورید. آنزیم ها در حرارت 104 درجه فارنهایت (یا 40 درجه سانتیگراد) از بین می روند

5- از خوردن قهوه، چای و شكلات كه دارای كافئین زیاد است پرهیز كنید. چای سبز جانشینی بهتر و دارای خواص ضد سرطان است. بهترین نوشیدنی آب است. برای جلوگیری از ورود توكسین های معروف (مواد سمی) و فلزات سنگین در آبهای لوله كشی به بدن، مصرف آب تصفیه شده یا فیلتر شده مناسب است. از خوردن آبهای تقطیر شده پرهیز كنید.

6-هضم پروتئین گوشت قرمز سخت است و نیاز به مقدار زیادی آنزیم گوارشی دارد. گوشت هضم نشده كه در روده ها باقی بماند فاسد می شود و مسمومیت ایجاد می كند.

7- دیواره های سلول سرطانی دارای پوشش پروتئین خشن است. با صرف نظر كردن از خوردن گوشت یا كمتر خوردن آن آنزیم بیشتری برای حمله به دیواره های پروتئینی سلول سرطانی آزاد می شود و به بدن امكان می دهد سلول های سرطانی را از بین ببرد.

شیر باعث می شود كه بدن بخصوص در سیستم گوارش (معده و روده ها) مخاط تولید كند. سرطان از مخاط تغذیه می كند

8- بعضی مكملها مثل آنتی اكسیدانها و ویتامین ها سیستم ایمنی را بهبود می بخشند تا سلولهای مبارزه كننده و كشنده بدن را برای از بین بردن سلول سرطانی تقویت كنند. مكملهای دیگر نظیر ویتامین ای(E) توان برنامه ریزی كشتن سلول یعنی روش معمولی خلاصی یافتن از سلولهای آسیب دیده، غیر ضروری و غیر لازم بدن را دارند.

9- سلولهای سرطانی در محیط حاوی اكسیژن توان ماندن ندارند. ورزش روزانه و تنفس عمیق باعث می شود كه اكسیژن به لایه های سلولی برسد. اكسیژن درمانی روش دیگری برای از بین بردن سلول های سرطانی است... سرطان بیماری جسم، و روح و روان است. داشتن روحیه مثبت و پیكارجو به بیمار كمك می كند كه به بقای خود ادامه دهد. خشم و تندخویی بدن را در برابر محیط پرتنش و ترشرویی قرار می دهد. بیاموزید كه روحیه ای توام با عشق و بخشندگی داشته باشید. بیاموزید كه همواره حالت آرامش و دلی آرام داشته باشید و از زندگی لذت ببرید.

دوستان خوب تبیانی بیایید با رعایت این امور بدن خودمون رو از شر این دشمن محافظت کنیم .


باشگاه کاربران تبیان – ارسالی از  sakura57357