سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
دبیر دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی از معرفی تیم های برتر مسابقات روباتیک خوارزمی و طرح های برتر این جشنواره در روز 15 آذرماه خبر ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی طرح های برتر جشنواره جوان خوارزمی

دبیر دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی از معرفی تیم های برتر مسابقات روباتیک خوارزمی و طرح های برتر این جشنواره در روز 15 آذرماه خبر داد و گفت: تیم های برتر اول تا سوم جشنواره به ترتیب 10، 5/7 و 5 میلیون تومان پژوهانه دریافت می کنند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شروین امیری صبح امروز شنبه در نشست خبری با اشاره به جزئیات برگزاری دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی، افزود: در جشنواره امسال  1283 طرح در بخش دانشجویی و آزاد در 13 گروه برق و کامپیوتر، مکانیک، هنر و معماری، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، صنایع شیمیایی، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، فناوری نانو، عمران، مواد و متالورژی و انرژیهای نو، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، هوافضا، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری ارسال شد.

معرفی طرح های برتر جشنواره جوان خوارزمی

وی با بیان اینکه از این تعداد 24 طرح به عنوان برگزیدگان نهایی این دوره از جشنواره جوان انتخاب شد، اظهار داشت: از مجموع 1283 طرح ارسال شده، تعداد 45 طرح به هیئت داوران ارائه و پس از ارزیابی های علمی تعداد 24 طرح در گروه های سیزده گانه انتخاب شد.

 

دبیر دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی، به مسابقات روباتیک خوارزمی اشاره کرد و یادآور شد: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با توجه به ضرورت فرهنگ سازی و شناسایی و حمایت از جوانان خلاق، اقدام به طراحی و برگزاری مسابقات ملی روباتیک خوارزمی در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی کرد.

معرفی طرح های برتر جشنواره جوان خوارزمی

امیری با بیان اینکه در این دوره، مسابقات روباتیک در 21 لیگ برگزار شد، ادامه داد: تیم های شرکت کننده در مسابقات ملی روباتیک خوارزمی در لیگ های روبات های شبیه ساز فوتبالیست سه بعدی و دو بعدی، روبات ماشین های شیمیایی، روبات نقاش- مترینگ، مریخ پیما، فوتبالیست سایز کوچک، انسان نما، نمایشی، امدادگر واقعی، خانگی، استاندارد صنعتی، شبیه ساز امداد، امدادگر مجازی، رویات جراح، میکروماوس، شبیه ساز جنگ، عاملهای هوشمند در تجارت الکترونیک TAC، روبات پرنده، مین یاب دستی و خودکار و لیگ زیر دریایی به رقابت پرداختند.

معرفی طرح های برتر جشنواره جوان خوارزمی

وی با تاکید بر اینکه تیم های برتر بخش دانشجویی این مسابقات به همراه طرحهای برگزیده جشنواره جوان خوارزمی در روز 15 آذرماه تقدیر می شوند، یاداور شد: در روز 15 آذر ماه از تیم های منتخب مسابقه روباتیک خوارزمی و برگزیدگان جشنواره خوارزمی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تقدیر می شود.

 

امیری همچنین از حمایت طرح ها و تیمهای برگزیده از سوی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خبر داد و در این باره توضیح داد: علاوه بر اعطای پژوهانه به طرحهای اول تا سوم (به ترتیب 10، 5/7 و 5 میلیون تومان)، فهرست اسامی منتخبین نیز در بانک اطلاعات برگزیدگان برای اطلاع بخش صنایع درج می شود همچنین تسهیلاتی برای شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی اعطا خواهد شد.

 

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان - خبرگزاری مهر

تنظیم: فاطمه گودرزی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین