تبیان، دستیار زندگی
اول خودت را عوض کن !
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اول خودت را عوض کن !

جوان

این عبارت روی سنگ قبر یک کشیش انگلیسی نوشته شده است: جوان که بودم خیال داشتم دنیا را عوض کنم، مسن‌تر و عاقل‌تر که شدم فهمیدم که: دنیا عوض نمی شود، بنابراین توقع‌ام را کم کردم و تصمیم گرفتم به عوض کردن کشورم قناعت کنم، ولی کشورم هم خیال نداشت عوض شود، به میان سالی که رسیدم، آخرین توانایی‌هایم را بکار گرفتم که فقط خانواده‌ام را عوض کنم، ولی پناه بر خدا آنها هم خیال نداشتند عوض شوند.اینک که در بستر مرگ آرمیده ام...

اینک که در بستر مرگ آرمیده‌ام , ناگهان دریافته‌ام که اگر فقط خود را عوض می‌کردم، خانواده‌ام هم عوض می‌شد و با پشتگرمی آنها می‌توانستم کشورم را عوض کنم و خدا را چه دیدید شاید حتی می‌توانستم دنیا را هم عوض کنم!

یک درس شیرین

پسر کوچکی برای مادر بزرگش توضیح می‌دهد که چگونه همه چیز ایراد دارد: مدرسه، خانواده، دوستان و… مادر بزرگ که مشغول پختن کیک است، از پسر کوچولو می‌پرسد که کیک دوست دارد؟ و پاسخ پسر کوچولو البته مثبت است.

کیک اسفنجی ویکتوریا

روغن چطور؟

نه!

تخم مرغ چطور؟

نه مادر بزرگ!

آرد چی؟ از آرد خوشت می‌آید؟ جوش شیرین چطور؟

نه مادر بزرگ! حالم از همه شون بهم می‌خورد!

بله، همه این چیز‌ها به تنهایی بد به نظر می‌رسند، اما وقتی به درستی با هم مخلوط شوند، یک کیک خوشمزه درست می‌شود.

خداوند هم به همین ترتیب عمل می‌کند، خیلی از اوقات تعجب می‌کنیم که چرا خداوند باید بگذارد ما چنین دوران سختی را بگذرانیم، اما او می‌داند که وقتی همه این سختی‌ها را به درستی در کنار هم فرار دهد، نتیجه همیشه خوب است، ما تنها باید به او اعتماد کنیم، در نهایت همه این پیش آمدها با هم به یک نتیجه فوق العاده می‌رسند.


باشگاه کاربران تبیان – ارسالی از sajjad_88 - منبع: کال ویت می